bugün

Olabilesi durumlar: Sabah siktiriboktan şeyler yemeyin. Sakın müzik dinlemeyin. Rahat şeyler giymekten öte sınavdan sonra yapacağınız şeylere odaklanın. Bakımlı girin sınava.
Elin neredeyse aklın oradadır sözünü dikkate alıp elinize hakim olun derim gençler. Son gün olmaz böyle şeyler.
Onun bunun tavsiyelerine uyup mallık yapmayın.
ilk önce soruyu okuyun.sonra metni türkçe de tabi emin olmadıklarınızı boş bırakın çok olsa bile.
deneme sınavlarınızı unutun, yepyeni bir deneyim karşınızda. biraz fantastik oldu ama neyse. *
heyecan yapmayın yeter. allah yar ve yardımcınız olsun.
sınav gününden en az 2 gün önce hiç çalışmayın .Beyniniz dinlensin. Sınav günü sabahı güzel bir kahvaltı yapın. Allah'a dua edin .Fazla stres yapmayın alt tarafı bir sınav .
rahat olduğunuz sürece her şey daha güzel olacak. kendinden emin bir şekilde bunu düşünerek girersen bildiğini yaparsın.
bence yapamadıklarınızı sallayın. şöyle ki 5 soru yapamadığınızı düşünelim. 2 tanesini doğru sallarsanız kardasınız. 1 tanesini doğru sallarsanız nötrsünüz. hiç birini doğru sallayamazsanız, demek ki öğrenci olamamışsınız. öğrenci demek yapamadığı soruyu sallayarak yapmak demektir.

not: bunlar sadece öneri olup, uygulanması kişinin kendi vicdanına kalmıştır. sorumluluk kabul etmiyorum. sonra yok efendim doap nixon beni gaza getirdi dava açayım falan olmasın.
girmeyin, (bkz: biz girdik de ne oldu)
http://gazeteciyazar.blog...m/2011/03/ygs-oncesi.html
sabah kola ya da kahve içmeyin, sınavdan hemen önce işeseniz bile 15-20 dakika sonra tekrar geliyor.
heyecandan götünüz başınız oynamasın daha neler neler var hayatta.
sakin olun. yalnız değilsiniz sizin gibi 1.8 milyon insan var.
kabe hurması yiyin.
Bu satten sonra çalışsanız da boş. Bırakın çalışmayı. zaten çok çalışan değil, düzenli çalışan kazanıyor. haberiniz ola.
isviçreli bilim adamlarının yaptığı araştırmaya göre sınavdan 1 ay önce çalışmayı bırakmak kesinlikle kazandırıyormuş. ayrıca ygs'de yüksek puan alanların lys kasmasına hiç mi hiç gerek yokmuş.

(bkz: yüzde yüz çalışıyor)
sınavdan önce wc ye gidin.
marmara üniversitesi haydarpaşa kampüsünde girecekseniz eğer bu yıl, aman sınavdan bir gün önce gideyim de bi sınav yerimi kontrol edeyim demeyin sakın, zira sınavlarımız başlıyor, ortalıkta sağına soluna boş boş bakan, kafaları mal olmuş bir yığın insanla karşılaşacaksınız. motivasyon sağlayayım derken ters tepki yapabiliriz, sınavda aklınıza gelip durabiliriz, ne için uğraşıyorum lan ben deme sebebiniz olabiliriz. benden demesi.
sınavdan bir gün önce çalışmayı bırakın. kaygının fazlası da zarar azı da zarardır. o yüzden son günününüzü keyifle geçirin ve sıkmayın kendinizi. kardeşim de giriyor duygulandım şimdi lan sözlük.
su almayın, içmek akla bile gelmiyor.
Tavsiyeye falan ihtiyacınız yok, şu 4 sayfadan uzak durun. Bi sakin olun bi rahat olun ya.
siz ygsye girin. ygs size değil.

çıkışta da mutlaka sizden daha düşük seviyede bir arkadaşınızı bulun.
gidip ders çalışılmalı sözlüğe girip entry kasmamalıdır.
mahvoldunuz,kazanamayacaksınız ,sınav sırasındaki heyecan türkçe sorularındaki paragrafları okumanızı engelleyecek şimdi dağılın.

edit: bak nasılda panikleyip eksi yağmuruna tutuldum bak bak sen nasıl korktular nasıl.
edit2:içime mi doğmuş ne türkçe paragrafları?