bugün

Zaten bir üniversite öğrencisi olmama rağmen değişiklik olsun diye gireceğim sınavdır.
Zamnında benimde girdiğim sınavın 2015 versiyonu, sabah kahvaltı yapın ama ağır şeyler yemeyin susatır, çok da su içmeyin heyecandan çiş çabuk gelir sınav sonuna kadar rahatsız eder.
sene olmuş 2015 halen sınav mı var ya.
bir hafta sonra karşılaşacağımız kabus.
türkçenin çok zor olacağını söylüyorlar. bir sayısalcı olarak sanırım sınav zamanı elim titreyerek açacağım kitapçıkta türkçe sorularını.
"üniversiteye gidince rahatlarsın" laflarının palavra olduğunu öğrenmeye atılan ilk adımdır.
belamızı bulacağımız sınavdır. günler yaklaştıkça sinir ve stres seviyesi de doğru orantılı bir şekilde artar. bu artış sonucunda parçalı bomba tesiri gösterecek olduğumuzdan, yanımıza yaklaşılmaması tavsiyedir.
kpss nin ygs den bin kat daha kolay oldugunu bilmeyenleri gösteren sinavdir.
deli gibi stresine girdiğim sınavdır, stresine girsem de adam akıllı dikkatimi toplayıp 1 saat çalışamadığım gerçeğiyle iyice beni triplere sokan sınavdır da.
6.5 gün kaldı, allah yardımcımız olsun arkadaşlar.
Fazla stres yapılmaması gereken sınav. Arkadaşlar gayet sağlıklı bir şekilde sınava girin bu kolay lys zor sadece.
Biran once geçmesini beklediğim. Düşündükçe beni strese sokan bi yandanda bosverdigim sinav.Hayırlısı olsun.Allah yardimcimiz olsun.
Geçen senenin türkiye 123. Sü Olarak bi taraflarımı kaşıyarak gireceğim sınav.

Edit: kıskanç ipneler.
Sınav Geldikçe heyecan basıyor. Hemen olsa da bitse diyorum.
Heyecan yapmayın gençler heyecan amatörlerin işidir. Tercihen güzel kızların mühendislik fakültelerini ilk olarak yazıp yerleşmesi taraftarı olmamıza rağmen henüz sıçtığı bok denize ulaşmamış olan adaylar şayet götü başı ayrı oynayacaksa gelmesinler üniversiteye! girmesinler sınava: olgunlaşana kadar beklesinler, çocuk yetiştirme kurumlarına döndü üniversiteler...
oha lan 6 gun kaldi kurtuluyom sonunda dedigim sinav. bana turev verin edebiyat verin lys verin problem nedir lan?
Beyler bayanlar seveceğiniz bölümü seçin. Düşükmüş popüler değilmiş bunları önemsemeyin bile. Okurken hepsi aynı mutlu olmak daha önemli.
bolca stres yapın yapmasanızda bi işe yaramıyo zaten.
annemin benim gazlamamla gireceği sınav.
kitap kapağı açmadan barajı geçmeye çalışacak.hayırlısı bakalım.

girecek yazarlara da başarılar dilerim.rahat olun,ne kadar kendinizi kasarsanız o kadar batarsınız.
dört yıl fizik bölümü okuyup, ardından formasyon eğitimi alıp, onun ardından iki yıl ücretli öğretmenlik yaptıktan sonra hayatın gerçeklerinin farkına varıp tekrar iştirak edeceğim sınav. evet, biraz geç farkettim.
bir dilci olarak önerim şudur, sözel çalışın. türkçe ve sosyal bilgilerde çocuğu koymaya bakın.

sayısaldan zaten çakacağız, o yüzden hiç kasmayın. veya deneme yanılma ile yapabildiğiniz kadarını yapın.

tanım: üçüncü kez gireceğim sınavdır.
Bu yıl 2.kez gireceğim sınav.

Geçen yıl ygs den 260 alıp hayal kırıklığına uğrayınca bırakmıştım. Lys den 240 puan gelmişti. işte yazsak adıyaman makine geliyordu anca.

Şimdi bu yıl ne kadar fark var? Tabi geçen yıl 260 yapan biri için bayağı fark var. Şuan 350 puan 90 95 net civarı yapıyorum. Daha üstüne çıkamadım ama umudum var. Ygs den 380 puan yapabilmek için. ( bu arada hayalimde hep odtü inşaat vardı olmadı sağlık olsun )

Ygs ve lysden güzel bir puan alıp ankara olmasa anadolu üniversitesinde elektronik istiyorum. Yapabileceğime de inanıyorum.

Şimdi ben bunu niye yazdım? Olur ya istediği puana ulaşamayan arkadaşlar vardır. ( aslında bende ulaşamadım ya her neyse çaktırma) onlara nacizane tavsiyem ygs niz ne kadar kötü olursa olsun aman bırakmayın. 3 ay çok uzun bir süre değil ama çok kısa da değil. Hani diyorlar ya lys daha önemli. Gerçektende öyle. Eğer 2. Seneye kalıp çok üst düzey üniversiteleri kazanabileceğinizi düşünmüyorsanız boşuna bir yıl heba etmeyin.

Ygsden ne alırsak alalım sanki hiç sınava girmemiş gibi hazırlanalım. 3 ay gerçekten uzun. Ama şu var. Konuların içinde çok boğulmamak lazım. Önemli olan soru çözmek. 3 ayda bir dersden bir soru bankası bile bitirsek yeter. Sonrada deneme çözmek lazım.

Benim pek konu eksiğim yok. Genelde soru çözmekle uğraşıcam. Ama çok konu eksiği olan arkadaşlara tavsiyem ilk 1 ay konuları halledin. Sonraki aylar sıcaklık artacağından pek konu çalışılmıyor. Hem zaten soru çözmek için sadece 1.5 ay bırakmak çok büyük hata olur. Konuyu çalışırken çözümlü örnekleri inceleyin sonra dalın soru bankasına. Bütün gün konuyla uğraşmayın. Yapamadığını ertersi gün sor.

Şimdi ben niye böyle bir yazı yazdım bilmiyorum. Benim durumumda çok farklı değil. Kelin ilacı olsa başına sürermiş zaten ama yazdık işte. Belki birine yararı olur. Konuşmak yardımlaşmak isteyen mesaj kutumu şenlendirebilir.
Az kalandır. Stres + vicdan azabı çok ağır geliyor. Daha iyisini yapabileceğimi bildiğim halde bununla yetinmem çok koyuyor gerçekten. Ama bir yandan da memnunum. Daha kötü olabilirdi. Buna da şükür. iyi geçer umarım.
(bkz: Ygs hangisiydi genşler)

Eksileyin lan bebeler,

(bkz: 1996 öss sonuçları/#26948434)
biran önce geçmesini istediğim sınav daha lys var bir sıkıntı da o .