bugün

her gün, bugün açıklanıyor muhabbetinin dönmeye başladığı sınav olmuştur.

yeter ulan tarih verin.
Sonuçları 15:00'dan sonra açıklanacak sınavdır merakla bekliyoruz.

edit; yanlış anons.

Ösym'den gol haberi gelmedi 2-2 değil beyler.
Sonuçlar bu sabah itibariyle açıklanmıştır.
eğitim sistemimizin bombok olduğunun kanıtıdır.açık ve net.
matematikte 4 ve altında net yapan 870 bin kişi var.40 soruda 4 net.bu da gösteriyor ki çok temel bir matematik sorusunu çözemeyen milyonlarca lise mezunu var.
ygs birincilerine bakınca o tipler bu ülkeye ne verecek diye düşünüyorum.eğitim vizyonumuz bu işte.hayvan gibi soru çözen hayattan beklentisi olmayan öğreniklerini uygulayamayan tipler.
yazık bu gençlere de.vallah bak herkes matematik çözecek diye bir sorun yok.yeteneğine göre kardeşim.biri doktor olur diğeri kaportacı olur diğeri de mühendis.önemli olan bu ülkeye ne kazanırdıklarıdır.son olarak bu sınav sistemine de kafam girsin.takmayın gençler.hayat dışarda.
göte giren sınavdır.
türkçede kendimi kaybetmeseydim iyi geçecek olan sınavdı aynı zamanda acaba ne bok yesem diye düşündüren sınavdır. ya aslında ygsye takılmadım.. diyorum ki, ağustosa kadar sıksam dişimi, gitsem bir müzik kursuna. ses eğitimi alıp operaya gitsem. okeey, sonra ne olacak? 2 tane adam gibi koro var, orada olamadıktan sonra iş bulmak çok zor. hem de türkiyede. sonra twitterda ömer hayyam'ın sözlerini de yazamam.. olmaz yani.. *
ikinci düşüncem ise yine bir kursa gidip, ama bu sefer resim kursuna gidip, iç mimarlık veya resim öğretmenliği okumak. öğretmen olmak istemiyorum fakat iç mimar olabilirim. bunun için de gece gündüz çizmem gerekiyor. hatalarım var, toparlamam gerekiyor. çok zaman istiyor.
üçüncüsü ise sayısala çalışmak işte. ne yapsam bilemedim.
birinci olan arkadaşın birkaç yıl sonra kenan ışık tarafından ezileceği sınavdır.

"sizin gibi sınavda birinci olan bir yarışmacının bu soruyu bilememesi =) =) hakikaten ilginç =)..."
sonuçları açıklanmış sınavdır. Öncelikle herkes için hayırlı olmasını dilerim önümüzdeki lys -çok daha önemli- sınavında daha iyi sonuçların çıkmasını temenni ederim. temel matematik sonuçlarına bakacak olursak tam bir facia olarak görülüyor. tabi o türkçe sorularından sonra matematik çözmek daha bir zor olsa gerek. eğitim sistemimiz ilginç bir noktada ve üzerinde sürekli değişiklikler yapılıyor ama içerik olarak bakıldıgında hala ögretme konusunda temel eksiklikler var. öncelikle eğitim sistemimizin başında olanların bu sınav sonuçlarına bakarak hata nerede var diye kendilerini sorgulamaları gerek.
Birinci olan ya da çok iyi derece çıkaran arkadaşları öncelikle tebrik edelim fakat onların da bir çoğunun hayattan bihaber, gününün hemen hemen hepsini güncel hayattan soyutlanarak geçirdiğini düşünürsek kesinlikle bu sınav sisteminde sorunun oldugunu düşünebiliriz.

Son olarak ösym nin sınav sonuçlarını sabahın erken saatlerinde yayınlamasını da yerinde buluyorum. ikinci aşama sınavına girecek arkadaşlara başarılar diliyorum.
3 gün sonra gündemden düşecek olan insanların hayatına konuşmadan devam edeceği, her yıl çıkan sorunların tartışmaların benzerlerinin yaşandığı klasik (bkz: ösym) sınavı.
derece yapanlarını ilerki yıllarda kim milyoner olmak ister yarışmasında görebileceğimiz sınav. zaten derece yapanları sadece yarışmalarda görüyoruz.
ygs 1 de 456 puanla 4264. olduğum sınavdır. ilk beş binde gerçekten bir yığılma var. ama ilk yüz bin içindeki kısım lysde kolay bir şekilde derecesini yukarı çekebilir. oturup moral bozan binlerce kişi yerine oturup çalışan az kişiden biri olun ve rakipleri sollayın. tek rakibimiz kendimiziz şu an. allah kolaylık versin.
rezalettir.
Şifre skandallarının yaşanmadığı, temiz geçmiş bir sınav olarak nitelendirilebilen, matematikten 700.000 sıfır çekenin, genel itibariyle barajı aşamayanların 50.000 kişi olduğu bir sınav.
ygs5 te 390 puanla 41.300 olduğum sınav. düşük puanla iyi sıralama geldi, türkiyenin durumu gerçekten berbat.
soruları aşırı uzun olan ösym sınavı. Yetiştirebilen olmadı diye duymuştum.
emeğin karşılığını alamadığımız sınavdır. geçen seneki şifre olayı ve kolay sorularının intikamını acı acı aldılar resmen. ilk sınavda aldığımız -yani çoğu kişi- başarısızlık lys sınavını da etkilemeyecek değil, istek azaldı. hocaların rivayetine göre yerleşme olabilmesi için lys biraz basit tutulabilirmiş ki tek umudumuz gibi bir şey bu. aynı zamanda okul puanı olayı var ki onu hala bende tam anlamadım kalktı mı duruyor mu. bilen varsa beni de aydınlatabilir meselaa.
türkçesi sayesinde mülkiyeye girebildiğim sınav.zira çoğu öğrenci türkçede çuvallamıştır.benim türkçede yaptığım 37.5 net beni mülkiye iktisata taşıdı.var ol türkçe testi.
birkaç ay önce çoğu akranımı delirttiği gibi beni de delirten sınav olmuştu. türkçe sorularının uzunluğu yüzünden tüm sınav iptal gitmiştik...

neyse ki geldi geçti.
ben seneye gireceğim için mühim olan ygs 2014'tür, korkusu şimdiden içeri doğru s*çmak neymiş belli eder...

edit: tarih.
edit2: imla.
koca bir sene mi bir anda bitirmiş sınavdır bok yoluna bir sene daha bunun uğruna gidiyor.
bu sınavda başarılı olduğunda da işsizsin, başarılı olmadığında da salın gençler.. takılın.
2011 de matematikte ve geometride zorlamışlardı. bu sınavda türkçe ve geometride zorladılar. türkçede zorlamaları iyi oldu ama geometride zorlamayalardı iyiydi.
yerini ygs 2013e bırakandır.
girdiğim sınıfta burnunu neredeyse saniye başı çeken ayı benzeri bir kız yüzünden sinirlenip sadece matematik yapıp çıktığım sınavdır. o burun çekime sırasında türkçe ve diğer branşları çözmek imkansızdı. bu senede böyle bir şey olsun. katil olacağım mutlak bir şekilde.
bazen çayı kavanozda içiyorum .
açtığım çekmeceleri kapatmama gibi bir huyum var .
bir gün çok mutluyum bir gün karadeniz de gemilerim batmış gibiyim .
eskiden the sims oynarken hayalimdeki erkeği bir de kendimi yapıp evlendirirdim .
bana bakanlara çok gıcık oluyorum ne zaman öyle bi şey olsa kötü kötü bakarım .
tanımadığım insanları sevmem .
kulaklıklarım benim için çok değerli ne zaman kulaklığım bozulsa oturur yas tutarım .