bugün

game of thrones'taki kızıl saçlı taş yabanıl... ama abi, bu hatun yabanılsa ben de ak gezenim, joffrey baratheon'um ulan.

görsel

sen aşırı derecede sevimli bir şeysin yani, öyle böyle değil. jon snow reyiz'e de yakışıyorsun.

kedi canını senin.
gerçek adı (bkz: rose leslie) imiş güzeldir kendileri fakat bir (bkz: emilia clarke) değil.
jon snow ile girdiği tartışmalarda hep lafı gediğine oturtup, "you know nothing, jon snow" repliğiyle son noktayı koyan asoiaf aleminin komünist, anarşik kızı. ateşle öpülmüştür...
kendisi için bütün yabanıllara kılıç çekerim, kan dökerim. jon snow'a bile düello teklif ederim vallahi. gelin ulan amuğa koduklarım derim. kralınızı da sizi de sikerim derim. normalde de sittin sene demem bunu he. adamın amına korlar çünkü.

sonra da gelsin bu dilber bana bütün gün ''you know nothing'' desin. razıyım allahıma.
inanılmaz çekici.. hatta hayalimdeki kadın.. kadın dediğin bu işte.. böylesine vahşi, seksi, inanılmaz güzel bir kadın daha görmedim.. anladım ki karakter bir kadının seksiliğine seksilik katabiliyormuş..
uğruna 7 kırallığı alıp talan edebileceğim hatun kksisşdiidr. *
--spoiler--

dördüncü sezonun başlarında, jon snow'un kucağında ölecektir.

--spoiler--
ölürken bile "you know nothing, jon snow" diyerek küfürler ettiren kişi.
kanımca bu kadar beğenilmesinin nedeni güzelliğinden çok dirty talkinge yakın bişeyler yapmasından kaynaklanandır.
beyin diyorum,"aynı" şeyleri "farklı" algılayabilir.
agresif hareketleriyle kendini iticileştiren çeçeron bir tipleme.
jon snow reyizin hem cazgır hem çirkin sevgilisidir. kraliçe cersei varken bu karıya güzel demek allahsızlıktır.
jon snow un sevdiği bayandır ama bence dizideki en güzel hatun margaery tyrell dir kitap demiyorum bak dizi diyorum kitapta daenerys ezer geçer hepsini.
--spoiler--

(bkz: niye gittin megan fox)

--spoiler--
--spoiler--
kuşatma esnasında resmen oklarıyla bombalamıştır.
--spoiler--
Ankara ve sivas soğuğundan haberi olamayan oyuncu.

Edit:Erzurum soğuğu sonradan eklenmiştir.

görsel
Erzurum soğuğundan haberi olmayan yazidir.
ateşle öpülmüş hatundur. gercek hayatta da ailecek kızıldırlar; anne, ygritte ve 2 kız kardeş daha. turkiyedeki gerçek kızıl kız sayisindan fazlalardir.
'you know nothing jön snöw' adlı repliğiyle tanıdığımız kızıl.
You know nothing jon snow repliğini mağarada söylediği sahne zihnimden hiç çıkmıyor kadınıdır.
Harbiden de ne kadındı be.ölümü de bi hayli üzücüydü.
you know nothing jon snow derken nefesinin kesilmesi beni benden alan * karakteri.yazık oldu güzelim kızılcığa.
erkeğini parçalayacak kalibrede dominant, lafı dolandırmayan efsane kadın. aşk insanı.
arsız rüyalara girebilecek bir hatundur. bir prenses değil, elde edilebilitesi ile ortalama erkeğin rüyalarını süsler.

http://i2.wp.com/sadierae...Leslie.jpg?fit=960%2C1024
iyi oldu oldugu. koskoca jon snow bunun gibi wildling'e kalmadi. sabah aksam you know nothing jon snow diyip durdu agzini buzdugumun karisi.

bir karakter.
gece gece hatırlanan güzel hatun.
favori repliği "you know nothing jon snow"dur. ygritte bu replikle jon reisin hiçbir şey bilmediğine gönderme yapmaktadır.