bugün

"sözlükteki bünyelerin girdiği entryleri gördükçe midesi artık kaldıramıyacak yazarın feryadı" gibi bir tanımda yapabilirdim. gizli öznesi belli olmayan tanımlar gibi... ama öyle değil. o cümledeki gizli özne benim.

2 seneden beri buradayım. Bu sözlük denilen guruhün içerisinde iyi kötü, kör topal kendimi kaptırmamak gibi bir gayretle birlikte ayakta durmaya çalıştım. Öyle kanka muhabbetine giripte can çiğer kuzu sarması olduğum çok fazla insanda açıkcası yok. Yani olması da normaldir ama ben pek ilişkileri sarmalayan bir diyalogta yer almadım. Sadece okumak için buradayım. Yani tamamiyle bir tercih. Nasıl obsesyon yaparak ilgi çekmek için türlü maymunlukları göze alabilenler olduğu gibi, ya da amacının tamamiyle sözlükte zevkine tapılası insan rollerini iyi oynayıp popüler olabilmek için aylarca durmadan efor sarfedenlerin tercihlerinden farksız olarak benim de tercihim buydu.

Hep susalım dedik. Bu suskunluğun reaksiyonu genellikle elini eteğini çekmekle vuku buldu. Yani artık yazmıyordum. ara sıra "bugün"e basıp başlıkları seziyor, bel hizasından yukarıya çıkmayan başlık yapılarını gördükçe sıkılıyor ve kapatıyordum.

Ama artık son zamanlarda durum iyice vahimleşti. gerçekten vahimleşti. Birincisi ne adam gibi iki satır yazan var. ne de okuyan. ikincisi herkes bir laf sokma furyasına kapılmış gidiyor. ilk 3 entry bir başıkla ilgili a fikrindeyse geriden gelen büyük bir çoğunluk entrylerde fikir sahibi olabilecek bir birikimi bile yokken a fikriyle devam ediyor. Ya da diyelimki a fikriyle başlayan bir entry var, hemen ardından ayar amaçlı b fikri geliyor. sonraki entrylerin büyük bir çoğunluğu yine koyun gibi b fikriyle devam ediyor.

Yani kısacası, herkesin derdi sözlüğü masturbasyon haline getirmek. Arık gerçekten yeter adam gibi yazın.
sözlük celebritysi olmak adına abuk subuk entryler giren yazarlara söylenesi söz.
bir medya patronunun yeterince sansasyonel haber yapamayan yazarlarından isteyeceği eylem.
tüm yazarlar için söylenebilecek uyarıdır.
üç beş tane klişe ile yazarlık yaptığını sananlara ithaf edilmiştir.