bugün

(bkz: kelime oyunu yapma lan)
yarışmacılara belli bir yaş sınırlaması getirilmesi gereken bir program. hayır denip hüngür hüngür ağlamayan bir yavrucağa rastlamadım henüz. kimsenin bu yavrucakların göz yaşı dökmesine sebebiyet vermeye hakkı yok kardeşim.

şimdi hiç kimse bana bu çocuklar daha da hırslanır gelecekte daha başarılı olurlar gibi masallar anlatmaya kalkmasın.yok öle şey...
ünlü olmak uğruna şaklabanlıklar yapan insanların katıldığı program. izledikçe ülkemin halini görüp hüngür hüngür ağlarım.

(tamamen yalan, yaptıklarını gördükçe götümle gülüyorum)*
bu yarışmaya 2 beden büyük gelen 2 kişi çıkmıştır beraber on numara bir şarkı söylemişlerdir.
http://www.youtube.com/watch?v=_LlRFFbUSD8
bu yarışma için biraz fazla profosyeneller gerçektende.
ufaktan kıllandırır gibi de ismi var ama ihtimal vermek istemiyoruz. yok efendim o öyle değil derlerse -başka isim mi yoktu yav? deriz.
acun'un reyting kaygısı ile oylum talu'yu jüriden çıkartıp yerine kimsenin ekranlarda görmek istemedigi hülya avşar'ı jüriye aldığı program.
isminden dolayı dalga geçilebilecek program.
bugünkü bölümde elinde uzayan bir lastik parçasıyla stres attığını iddia eden bir eleman vardı. o ne oğlum öyle yahu? sen stres attın ama biz senin için strese girdik.
bitişik yazıldığında yeteneksizsiniz türkiye olan kelime öbeğidir.

büdüt: ağır tahrik var.
katı bir x factor çakmasıdır. fakat yarışmacı ve jüriler*** aynı kalitede değillerdir.
para karşılığında dans eden, kıvıran, garip hareketler çeken batı özentisi erkek ve kız modellerinin türübindeki seyircilerin arasına sokularak işi heyacana vurmaya çalışan program.
reyting almadığı için oylum talunun jürilikten gönderilip, yerine kucak dolusu reyting ile gelen hülya avşarın konduğu gayet yeteneksiz bir programdır.
bu program kanaatime göre tutarsız ve çok saçma. orada yetenek felan hiç önemli değil, önemli olan jürinin beğenmesi, isterseniz beceriksiz olun. mesela bir eleman çıktı ve ibrahim tatlıses in türküsünü söyledi. ben bunda hiç bir yetenek göremedim, ki şarkıda güzel icraa edilmedi zaten. ali taran beyefendi şarkıyı türkçe okuduğu için evet dedi. hülya avşar hanfendi ise olaya etnik yönden bakarak evet diyerek geçirdi.
bir başka yarışmacı ise "yoyo" gösterisi yaptı. bu gösteriyi yapmak yetenek ister gerçekten. acun beyefendi "tamam yeteneklisin ama benim için bir görselliği yok" dedi, elemanı geçirmedi hayır notu verdi. acun bey şimdi sormazlar mı senin programın yetenek yarışması değil mi? görsellikle ne alaka kurabildin diye. aradaki ironiyi inşallah anlarsın. birde ip atlayan elemanlar güya yetenekliydiler geçirdin. dört defa ipe bastıklarını da görmüşsündür umarım.
akla '' çaresizseniz çare sizsiniz '' cümlesini getiren program ismi. izlemedim gerçi.
kolay ve ucuz televizyonu kaplama programları.
ikide bir turkcell reklamları veren program.
yarismada yapilan bir sahtekarliktan bahsetmek istiyorum.

yarismada gulucuk copy paste si yapiliyor. ayni gulucklu seyirci 4 5 ayri yarismacada da gosteriliyor. acun un program ici anlattigi reklamlarda, seyirci alkislayip, cosmamasina ragmen ses efekti ekleniyor. gosteri icin tutulan alkis bu reklam icin yapildi gibi gosteriliyor. gecen hafta elemanin birini tam 5 defa gosterdiler. farkli gulus ve an olsa belli olurdu. bariz sahtekarlik.
bu yarışmaya biraz önce kafasında karpuz taşırken dans eden bir adam katıldı.* hayır o yaptığını bir yetenek falan mı sanıyorsun bey amcam?
stüdyodaki seyircileri fasondur. bi insan ota boka güler mi yahu?
az önce "benim dayım çok iyi michael jackson oynar" gibi bi cümle duyulsa da garipsemiyor insan zira benim halaoğlu da çok iyi beyonce oynar. olur arada öyle şeyler.
seyircinin her şeyi delirmişcesine alkışladığı, her boktan müzikte kendinden geçtiği, sahneye çıkan herkesin kendini birkaç dakika boyunca star hissetmesine yol açtığı yarışma. bu kadar kendinden geçip, coşacak, saçları savurup, gerdan kıracak, bir de her boka gülecek ne var anlamıyorum.

acun bunlara çekimden önce ne içiriyorsa, aynısından istiyorum.
(bkz: rezaletsiniz türkiye)
(bkz: hülya avşar ın bulantı veren kahkahaları)
acun ılıcalının özetle "bakın ben yurt dışından veya eski yerli basit beleş yarışma formatlarını tekrar uyarlıyorum parayı götürüyorum siz yeteneksizsiniz türkiye" dediği yarışma programı
popülariteye tapınmanın ve televizyonu bi totem haline getirip oraya çıkmak için can atmanın aşılandığı saçma bir televizyon programıdır.
8 yaşındaki bursa/gemlik'li çocuğun kazanacağı yarışma. abicim naptın sen öyle ya? helal olsun...