bugün

Esrarın illegal olması.
sinüs türevi alındığında cosinüs'ü satmazken, cosinüs'ün sinüs'ü eksi yapması en büyük haksızlıktır...
Adaletsizlik, en büyük haksızlık değil midir?
insanların baş parmağa ve dile sahip olmaları. En temel noktalar zaten yazılmış girmiyorum. Bilmiyorum bence medeniyet bize pek olmadı sanki. Hele dilin yalan söyleme ihtiyacından doğması üzerine ciddi teoriler varken hiç olmadı. Uzun bir süredir hayalini kurmayı sevdiğim bir kurgu var. Bu kurguya göreyse zamanında kediler uzaylılarla olan bir savaşı kaybetmiş ve onlarda kedilerden konuşma ve iki ayak üzerinde durma yetilerini alıp bu özellikleri çevresine bakınırken hasbelkader köşede mal mal burnunu karıştırıp sümüğünü yiyen bir homo sapiens ara türüne vermiş ve biz de o günlerden bu güne gelmişiz. Sanki tüm bunlar kedilerin hakkıymış da bizde çirkin şansı varmış gibi gibi. Öyle işte.

Edit: kedilerle ilgili değil ama ilk yazdığım cümleyi kapsayan çok hoş bir kitap var adı da Ishmael. Bir bakın efenim ilginizi çekebilir.
Dünya üzerinde Birilerinin iktidar savaşları yüzünden çocukların ölmesi. Ha bir de Bazıları yeni çıkan iphone'u almak için yarışırken bazı insanların da yemeye ekmek bulamaması. Yeryüzünde bunlardan daha büyük hasızlık olabileceğini düşünmüyorum.
yeryüzündeki en büyük haksızlık insandır. insan, doğaya karşı yapılmış en büyük haksızlıktır.

türümüz kurusun, gezegenimizde bile durduk yere yaşam savaşı veriyoruz. doğayı, hayvanları ve kendi türümüzü öldürerek.
insanların kendisine yaptığı haksızlıktır.Bırakın abi işi gücü zenginler aç kalsın .
en zengin 62 kişinin servetinin dünyanın yarısının servetine eşit olması.

2016 yılında hala açlıktan ölen, temiz suya erişemeyen insanların olduğu "modern" dünyanın amk.
Çocukların yokluk karşısında ezilmesi.
-insanların açlıktan ölmesi.
-bir babanın çocuğuna istediğini alamaması.
-doğdukları toprakları terk etmek zorunda kalan insanlar.
artı sonsuz.
her insanın eşit sağlığa sahip olmaması bence en büyük haksızlıktır. para yemek vs tabii ki dünyadaki en eşitsiz dağılan şeyler ama sağlık bunların arasında olmamamalıydı. çok zor çok her işin başı sağlık bence.
kendini öldürmüş bir kadını sevmek. üstelik hayattayken seni hiç sevmediğini hissettirmişken. bu haksızlık üzerinde dondu hayatım.
insanların dini inançları uğruna birbirlerine yaptığı kıyımlar.
selçuk şahin in milyonlar kazanmasını örnek olarak verebileceğimiz yargılama.