bugün

-yeni tanıştık ama sanki seni yıllardır tanıyorum.

+yeni tanıştık ama ben seni arkadaş olarak göreceğimi biliyorum şimdiden.

-bsg.

+peki!
insan nihayetinde. bir ortak özelliği vardır elbet diğer tanıdıklarıyla.
yeni tanıştık ama sanki uzun yıllar önce girmişsin gibi hayatıma, yüzüne baktıgımda geçen sene yada ondan önceki sene gördüğüm bi yüz görüyorum sanki. bakışların, mimiklerin, sözlerin, gülüşün, hiç unutmadığım ama hatırlamadığım birşeyler çağrıştırıyor bana. "hatırlıyormusun geçen yıl şöyle şöyle olmuştu" diye başlayan cümleler kurasım geliyor seninle konuştuıgumda. yıllarca hayalımde yaşayan senmişsin meğer şimdi daha net anlıyorum.
seksin kralı döner o ortamda...

döner lan valla döner.
-yeni tanıştık ama sanki seni yıllardır tanıyorum
+tabi ki yıllardır daniyacann gerizegalı senelerdir beşimden goşuyon bir türlü danışmaya cesared edemedinn.
(bkz: memento)
(bkz: 50 first dates)
(bkz: deja vu)
(bkz: tüm zamanların en başarısız kız düşürme repliği)
-yeni tanıştık ama sanki seni yıllardır tanıyorum recep.
+rüyanda görmüşsündür, ondan öyle gelmiştir.
bazen gerçekten içinden gelerek söylenebilir.
deja-vu.
başıma sık sık gelen hadise. şüphe ediyorum içimde bir tyler durden olduğundan.

not: herkes onunla karşılaşıp sonra bana bunu mu diyor nedir olay?
(bkz: yeni başlanan ilişkide sen nerden çıktın geyiği)
- yeni tanıştık ama sanki seni yıllardır tanıyorum. daha önceden sevişmiş olabilir miyiz?
boş bulunmuş aşık olma gafletini göstermiş insan evladının söylemi. hayatıma değilde yazıma burada bir son vermeden önce sevdiğiniz insanın felaketiniz olmaması dileği ile. persil supra iyi akşamlar.
(bkz: mabel matiz) ona öyle dersiniz hep, tanıştıktan sonra. geçmişten gelen "eski" bir dost edasındadır zira. şarkılarına da "sanki eski bu şarkı" diyebilir, yeni yazıldığını öğrendiğinizde çok şaşırabilirsiniz, olur yani böyle durumlar.
sen benim geçmişimde yaşamış gibisin türevi bir cümle.
yaşarın karısıyla yaşadığı durumdur. yaşar bir imza gününde karşısına gelen kişiye kafasını kaldırmadan önce hiç hissetmediği bir hissiyata kapılmış ve ''geleceğini biliyordum'' demiş. şimdi o kişi kendi karısıdır efenim. beyaz showda dile getirmişti bu konuyu, kendisinin yalancısıyız.
her sevgiliye söylenen; fakat bir anlam ifade etmeyen tanım.
Ruh ikizini bulma halidir.
reenkarnasyonu hatırlatan sözdür
-evet önceden sevişmişlerdir belki!...
(bkz: yok öyle bir dünya)
Çok tuhaf bir repliktir. Yeni tanışmışsam nasıl yıllardır tanıyor olabilirim ki?
Bunu söyleyen şahıs bile kurduğu cümlenin saçma olduğunun farkındadır. Altında yatan asıl amaç çok kısa sürede samimiyet kurmaya çalışmaktır bence..
Maddi manevi sizi Sikmeye niyet etmis kişi beyanidir.
Yani diyor ki "sen olmasan da bir başkası olabilirdi."
Yalanın daniskasıdır. Bunu diyen insan, hayatınıza ne kadar hızla girdiyse aynen o hızla çıkar gider.