bugün

Karl Marx beni çarpsın ki doğru söylüyorum da diyebilirler.*.
ağız alışkanlığı olan ateisttir. *
asıl olan ateist in yemin etsem başım ağrımaz demesi değil, ota boka yemin edip yeminini oto boka bozan inandığını söyleyen müslümandır diye düşünmemek elde değil. *
durustlugun etik degerlerle degil, dini degerlerle saglamasini yapan cogunlugu musluman bir toplulukta mecburen uyumlu davranan ateisttir.*
-yalanım varsa inanmadığım halde oruç tutayım abi!
mesleki olarak zorunlu kalmış bir ateisttir. yeminli mali müşavir olur, yeminli tercüman olur, olur da olur işte allah allah.
+sen şimdi ciddi ciddi allah'a inanmıyorsun yani, öyle mi?
-allah çarpsın inanmıyorum ya.
+anlıyorum...
-şeyy ııı yani ...
+tamam tamam hadi abdestini al da cuma'ya geç kalmayalım.
-tamam ağbi.
şerefi, haysiyeti üzerine yemin etmiştir. yemin dediğin illa kur'an da bir butona basarak edilmiyor ki be mümin.
(bkz: allah diye bagiran ateist).
çok ama çok normal olan bir durumdur lakin içinde bulunduğumuz toplum gereği çocukluğumuzdan beri insanların kafalarına kafalarına kakılan bu yemin etme olayı bir süre sonra, inançlı biri olsun olmasın insanın istemsiz bir şekilde diline pelesenk olur..burda yemin edilirken amaç karşıdakinin güvenini kazanabilmektir..yemin denilen saçma şeyi ederken ne anlama ve nerden geldiğini sorgulamazsın, aynen yıllarca insanların tanrı kavramını içinde bulundukları toplum veya mensup oldukları din nedeniyle sorgulamamaları, sorgulayamamaları gibin, aynen öyle efenim...
(bkz: ağız alışkanlığı)
şarap içen müslümandan çok daha dürüsttür.
arada sırada önceden onunda teist olduğunun göstergesidir.Sonrada kendinden utanıp " inanmıyosan inanma lan şebek ettin beni sie" diyecektir.
(aman ters bişi yazmayın çok pis çene yaparlar çünkü körü körüne inanmamışlardır bişeyler uymamıştırki görüşleri değişik)
e yuh abicim denen durumdur.
- yalan söylüyorsun necati.
+ bak yalan söylüyorsam allah'a inanayım mükerrem. bak böyle de büyük konuşuyorum görüyorsun.
dile pelesenk olmuş valla sözcüğünü herkesin kullandığını düşünürsek normal bir olgudur.
basi sikistiginda tanridan yardim isteyen ateistten farkı yoktur.
senin tanrın beni çarpsın ki diyen ateisttir.
yeminden yeni farkılık olduğunu bilen ateistte olabilir.

-lan olum yalan söyleme o kız sana vermez.
-olum bütün kaniat beni dötümden s.ksinki verdi.
ateizmi hobi olsun diye seçen şahıstır.
and içer.
Kandil mesajı atan ateist kadar görevine sadık degildir.