bugün

türkiyenin en soylu ailelerinden gelen, saray terbiyesi ile büyümüş muhteremlerin yemek üzerine döktürdüğü proğram. yer sofrasından masaya, cacıktan şaraba terfi etmiş insanların sidik yarıştırması yada.
milletin birbirinin yemeğinde kıl aradığı yarışma programı.yamulmuyorsam erkek yarışmacılar .ikinin kıllarını yolup serpiştirmişler yemeğe.ayrı bir tat vermiş.fake hareketler,fake tepkiler,fake bayılmalar fake ulan fake sahte yani.tüm yarışmacılara bol kıllı günler diliyoruz.
(bkz: komiklik nedir) *
bu haftaki yarışmacılarda en kibar ve gerçekçi puanlar veren adamı ümiti barındıran yarışma. çok düşünceli , ince bir adam ya gerçekten. kimsenin aklına gelmedi ama 58 yaşında sağlık sorunu vardır diye, sahra hanımı eleştirmek dahi istemedi. Adam gibi bir adam yani sağolsun. Sahranın sofrasındaki kıllar muhtemelen sofrayı hazırlarken üstündne başından dökülen kıllar. eh kılı kırk yaran adamların önüne bizzat kılı çıkarmakta büyük hata tabi ki. yaşlı kadındır gözünden kaçmış işte ne yaparsınız..
hadi bugün kıl çıktı. yarın öbür gün daha neler çıkacak göreceğiz. kılla başlayan bu çıkış hareketinde ilerde tavşan bile çıkar. mazallah kat çıkar, lotoda büyük ikramiye çıkar maldonado bile oyundan çıkar, süprizlerle dolu. hayat işte azizim.
iki-üç aydır ülke gündeminden uzak olmam nedeniyle bugün ilk defa izlediğim program. anladığım kadarıyla amaç yemek tarifi filan vermek değil, it dalaşı olsun, rating alsın.
pis insanların ve titizlerin buluştuğu nadide yarışmalardan. reting için yapılan oyun, yarışma. sahra adındaki yarışmacı hijyen kurallarını uyduğunu belirtiyor ama un helvasını on parmağı ile servis tabağına alıyor. midemiz bulandı açıkcası, kıl çıkması çok normal yaşlı kadın saçları dökülüyor. yemek yapmak bale yapmaya benzemediğini anlamış olmalı.
bu akşam bitki uzmanı sahra hanımın masasının her yerinden bitkiler * *pardon kıllar fışkırmış olduğu görülen ve bölüm itibariyle, o mıymıy şenginar *hanıma bile, mide bulantısı konusunda hak verdirten yarışmadır.üzim var ümit de sahra hanımın şekeri vardır diye, kıllık yapmamaya çalışsa da, bi türlü naim'in kendisinden daha kibar bir erkek* olduğunu anlayamamıştır.sonuç olarak zaten puan vermemek için en mükellef sofrada bile kılı kırk yaran birbirinden uyuz yarışmacıların en çok kıl yardığı bölüm, bu akşamki olmuştur herhalde.*
final gecesinde nil'in ümit'in evinde evsahibi gibi davrandığına şahit olacağımız yarışma. bu ümit bu nil'i kesin götürecek kaçarı yok arkadaş...
yavşaklık dolu bir yarışma.
sahra hanım(!) isimli yarışmacının yemeklerinden kıl çıktığı yarışma.

(bkz: kıl oldum abi)
bu hafta; yemekten çıkan kıla kıllık olsun diye bayılan, bu bayılan yarışmacı ayılsın diye ansızın ağlamaya başlayan; hepsinden bağımsız ceketini çıkarmak için özür dileyen, * * bir de hiç bir yemeği tadına bakmadan 8 puan veren ve nihayet benim evimde kıl olmaz diyen ama misafirlerine avuçla kıl yedirten yarışmacılardan oluşmuş program.
bayram özel bölümünde en delikanlı yarışmacının, tipinden ve hareketlerinden beklenmeyen bir performans sergileyen naim olduğu yarışma. beğendiğini de söylüyor beğenmediğini de söylüyor. koçum benim. yürü be. etilerin gülü.
psikolojimin agzına sıcan yarısmadır. izlemeden duramaz oldum, hayır o değil de babamla yarısmacıları çekiştirmek gercekten yoruyor beni, hayır ama bu ben değilim, en azından değildim..

ama bunun bütün sorumlusu bayram.. zaten ne zaman böyle tatil olsa ben bir sacmalıga sarıyorum.
gecen bahar tatilinde de desti izdivaca sarmıstım.. neyse ki gecti.. off..
sahra' nın masasındaki kılların nedeni, saçındaki tüylü tokadır efem. üzerinize afiyet aynısından benimde vardı. döktüğü kıl-tüy karışımını görünce, takmamla çıkarmam bir olmuştu. ha kıl-tüy olmasa çok mu hijyenikti derseniz, o ayrı konu. o bu değilde, bu üzüm var ümit'le, dolmacı naim arasında, ben çok pis elektirik hissediyorum.

bu mudur, budur. saygılar, arzederim...
insanların birbirlerini incitmeden, rencide etmeden ağızlarına geleni söyledikleri, kibarlık sinsilesi yarışma.

yemekteyiz x: çok afedersiniz bu çorba çok ekşi aynı sizin suratınız gibi olmuş yani kırmak da istemiyorum ama iğrençsiniz

yemekteyiz yumuşak g: çok özür diliyorum çok daraldım istirham ederek ceketimi çıkarmak istiyorum. hayır belki ceketi çıkarırken diri vücudumu görmezsiniz ben haber vereyim de görün yani.

yemekteyiz c: allah belanı versin sen de herşeye özür diliyorsun gerizekalı
ayrıca da tüm yemekler de kıl garnitürlü olmuş afedesiniz ama götünüze benzemiş

yemekteyiz t: ayyy af dileyerek bayılmak istiyorum fenalaşıyor muyum ne.

yemekteyiz z: sizi rencide de etmeden kırmadan incitmeden eleştirilerimi yapmak istiyorum. iğrenç yemek yapıyorsunuz, çok pasaklısın ayrıca peçetelerin de bok gibi.
nil ile şeyda nın dizilere taş çıkartırcasına oyunlarıyla bezenmiş program.yani bu kadar boktan birşeyi izlettiren iki yarışmacı. ha bir de nil e apaçık yazılan üzüm var ümit i unutmamak lazım. bir de gay olduğunu düşündüğümüz adını unuttuğum yarışmacı. zaten sahra hanım balina yavrusu balesiyle tebrik edip bir ilke imza attığını söyleten program.
ne programmış be.
ne kadar psikopat ruhlu, cins ve mıymıntı insan varsa yarışmacı seçilerek kavga ortamı sağlanarak reyting savaşı yapılan yarışma programı. bunlar yemek değil ki ortadaki para için birbirlerini yiyorlar.
şok şok şok geçen üç günde kıllanan yarışmacılar, sahra hanımın kıllı tabaklarını görünce iyice kıllandılar. şeyginar hanım bayıldı ve nilsu hanımın sular seller gibi ağladı az sonraa. gibi bir reklamla tanıtılabilinecek bir yarışma(!) programı.
"televizyonda neden hep bu seviyede programlar var?" sorusunun cevabı, sözlükte hakkında yazılmış 17 sayfadır.

izleniyor. biz bunu hakediyoruz.

tanım: minimum maliyetle maksimum reyting almanın yolu olan seviyesizlik silahını çok güzel kullanan program.
zıkkımın kökü yenilesice programdır.
Sahra hanımın sofrasındaki kılların boyu sahra hanımın saçından küçüktü. Belkide kılları program yapımcıları Sahra hanımın haberi yokken tabaklara yerleştirmiş olabilirler, polemik yaratmak için.
konuklar gelmeye başlayana kadar izlenebilir. farklı yemek tarifleri öğrenmek için başvurduğum bir kaynak olmanın dışında bazıları için bir yarışma programı olma özelliği de vardır.
kesinlikle ağız sulandıran, anne yemeklerini özleten lanet olası program.
bayram ziyareti sebebiyle evimize gelen misafirlerin açılmasını rica etmeleri sebebiyle, önceden çokça duyduğum fakat bu akşama kadar izlemediğim program. evet bu cümleyle kendi iradem dışında izlediğimi, normalde bu tarz programları izlemediğimi belirtmeye, aman ne kadaar da elitim görün ey ahali vs. demeye çalıştım. televizyon vakit öldürmek için tercihim değil sadece. internet başında vakit öldürenlerdenim. her neyse... birbirleri hakkında yorum yaptıkları mekanın yemeğin yendiği ev olduğu gayet açıkken, masada oldukları andaki kıyafetlerle, aynı makyajla kamera karşısında konuşurken "o gün çok üzücü olaylar yaşandı", "o akşam ...." gibi cümlelerin kurulması; bir insanın, birkaç kıl parçasının yemek yediği masadan çıkması sonucu tansiyonunun yükselip fenalaşmasını garipseyen kişinin, yemek anına dönüldüğüne bu olaya ağlayarak tepki vermesi ve bahsi geçen kişi için üzülmesi...ve daha bunun gibi bir çok şey... insanların bu kurmacayı anlamamalarına çok şaşırıyorum ya, ki anlamıyolar gerçekten, geyik olsun gülelim diye bile izlenmez ama o halde izlemiyolar zaten. büyük bir ciddiyet ve heyecanla, kılların nereden geldiği üzerine fikirler üreterek izliyorlar. bunları izleyip prim verenlere mi kızmak lazım, yoksa yayın anlayışı bu kadar sığ olan, bunları halkın önüne çıkarmaya cesaret eden kişilere mi kızmak lazım bilemedim. kısır döngü biraz sanki; önce saçma sapan programlarla insnaların beynini boşaltıyorlar, sonra da bu insanlar yine bu saçma sapan şeyleri izleyerek bu programlara prim yaptırıyorlar. izlerken "tüylerim" diken diken oldu, ama programdaki kılları, tüyleri izlerken değil, programı izleyen misafiri izlerken...