bugün

girilen entrylerden de anlaşılacağı üzere muhteşem replikleri olan muhteşem dizi. bazen gece yarısı trt avazda denk geliyor, mutluluk veriyor.
çocukluğumda çizgifilmle aynı ana denk geldiği için annemle tartıştığım ve izlemek zorunda kaldığımdan dolayı, her ne kadar efsaneleşmiş mükemmel bir dizi de olsa anılarımda hep kötü bir yere sahip olacak dizi.
"sırf başlayıp bitirebildiğim bir hikayem olsun diye. bıktım ardımda yarım kalmış hikayeler taşımaktan. çünkü bizzat ben, yarım kalmış bir niyetim. anlamlarını bilmeden sevdiğimiz şarkılar var ya. işte biz böyleyiz. sesin kıvrılıp büküldüğü yerde ıslanıyor gözlerimiz. hayat, sahip olduklarımızın dışında kalanlarmış meğer..."

dizide emre kınay ın canlandırdığı bölümde geçen güzel sözler dizisi.
(bkz: yeditepe istanbul)
Bir bavul dolusu cümle var defterimde; yara bandı tutmayacak kadar derin tümcelerim, Sen yollarına 29 harfle acı döşeyen bir şahsa "yara" değilde "yar" diyebilir misin?
yaklaşık 4-5 defa baştan tekrar izlediğim, her izlediğimde farklı duygulara büründüğüm dizidir. 10 yıl olmuş neredeyse dizi başlayalı şimdi düşünüyorum da diziyi ilk izlediğim zaman neler hissediyordum.en heyecanlı dönemlerimdi. şimdilerde ise daha fazla dertlendiriyor bu dizi beni.
--spoiler--
bişeylerin yerine birbirimizi koyduk
birbirimiz kadar değerli şeylerin yerine
olmadı...
artık kımse sığmaz oraya
şimdi seni düşünmemeyi öğreniyorum...
--spoiler--
trt'de yeniden gösterime girmiş. hatta şu anda 3. bölümü bitti trt-1'de.
kaçıranlar ve tekrar izlemek isteyenler için şu sıralar trt1'de tekrar yayınlanmaktadır. up'lamak lazım.
derya köroğlu tarafından yapılan müzikleri harika ötesi olan, 2001 yapımı, trt dizisidir. hikayesi, oyuncu kalitesi de çok iyidir. ancak 47. bölümde erken bitmesi çok gereksiz olmuştur.
ruhi sari cok basarili bir performans sergilemistir. Ayni zamanda o diziden sonra, dizideki bir cok karakter une kavusmustur.her ne kadar adami sevmesem de (bkz: oktay kaynarca).
insanı dinlendiren dizi. şarkı gibi, şiir gibi.
sessiz, sakin, huzurlu, bir o kadar da izlemesi zevkli.

kaçıncı tekrarı bilmiyorum ama izlemekten hala bıkmadım.
bu aralar gene trt ekranlarında.
trt ekranlarında çok sağlam kadrosuyla yaz sezonunda yeniden baş göstermiş fakat bir o kadar da aniden kaldırılmış dizidir. pek severiz.
yine aklıma geldi bugün nedense ve tekrardan izlemeye koyuldum.
aslında sadece bir dizi belki ama nedense bana hep gerçek bir hayat gibi gelir her izlediğimde.

ömer in haytalıklarını, duru nun duru güzelliğini, önem in neşesini, ali nin durgunluğunu, olcay ın direnişini, yusuf un romanını,havva ananın analığını izlemek her zaman büyük bir haz verir bana her zaman.

izlemeyenler için youtube da bütün bölümleri mevcut.
neden trt bu esrin dvd setini çıkarmaz kendi kendime sormama vesile olmu dizidir. ağalı, paşalı, çakma mafya babası kılıklı dizilerin arasından sıyrılmış her bir cümlesi kör bir bıçak gibi acıtan mükemmel dizidir. hele hele duru'nun aşkını itiraf ettiği sahne çok zalimdir, can yakar...

http://www.youtube.com/watch?v=ewcBu9i2wMc&feature=related

not: 4:40'tan sonrası...
--spoiler--
hayat sahip olduklarımızın dışında kalanlarmış meğer
--spoiler--
Zaman,her şeyi yarına bırakırken.Gücünü saklarken,kendini affedip affedip unuturken,Ve aynaya her baktığında gördüğünü kendin zannederken,geldim sana.Bu yaşımın en güzel haliyle hem de...(Olcay)
ömerden duruya geliyor.
"şahin görünümlü serçe gibiyim ben. peugeot motorlu vosvos gibi. içim dışıma uymuyor. ama heryere beraber gidiyoruz. hatta seni bile aynı anda seviyoruz."
yıllar sonra dahi insanın içine, özüne dokunabilen dizi. nasıl da güzel bir hikayeyle karşımıza çıktılar. ve biz onları unutamadık. en azından bir kısmımız. şahsen tekrar izlemeye başladım şu günlerde. hala üzüyor ali, hala neşelendiriyor önem. olcayın güzelliği ve savaşıysa hala insanı hayran bırakabiliyor kendine.

söylenecek pek bir şey yok. hayatımın filmi diyemem hiçbir film için fakat işte hayatımın dizisi.
Şu sıralar tam da bu saatlerde tekrarı verilen, oyuncularının hepsi bugün birer yıldız olmuş keyifli dizi. insana geçen seneleri hatırlatıyor vessalam.
bugün artık çoğu meşhur olmuş oyuncuların ,çok az tanındıkları zamanda bir arada oynadığı, senaryosu çekici, bir kenara itilmiş ama tutunmaya çalışan insanları, aşkı, arzuyu, özlemi ve umudu anlatan dizi.
sabahları trt 1 de şimdilerde.
eskiden seyretmiş olanlar için nostalji.
kendini kış sanan şu soğuk sonbahar günlerinde, sabah işe gitmeden önce, tekrarlarını yayınlayan trt1'i izleme sebebi.
Sile kampusu cennetten bir parcadir.
ferhan : saçma bir hikaye geldi aklıma; mahkumun biri en parlak yıldızı seçmiş kendine. bi görüşte nişanlısına bu bizim yıldızımız olsun demiş. sonra ikisi de geceleri o yıldıza bakarak uyumaya başlamışlar, yani artık ortak bir buluşma noktaları varmış..
nilgün : eee saçma bir şey değil ki.. güzel bir şey bu..
ferhan : ama o yıldız sandıkları şey bir uydu eskisiymiş. gökyüzünde bir demir yığını.. ona bakarak dilek tutuyorlarmış, yani paslı bir yıldıza.. artık yıldızlardan bile emin olamıyoruz..
efsane diziler arasındadır.

(bkz: yedi numara)
(bkz: bizimkiler)
(bkz: trt1)
roman yazıyorum ayağına zuhal olcay'a yavşamaya çalışan bir mahalle zibidisini barındırır.