bugün

Hakkari. Evet.
çek cumhuriyetinin başkenti, prag.
Türkiyede Izmir Yurt disinda ottawa (Kanada).
kesinlikle antalya. deniz, kum, güneş, gece hayatı, her şey sınırsız hacı insan daha ne ister ki ?
Antalya.

Hep istemiştim.
(bkz: Muğla)

Merkez değil tabiki,

(bkz: turunç)
Izmir/ Karşıyaka.
edirne.
Zaten sevdiğim bi yerde yaşıyorum. Başka bi yerde yaşıyor olsaydım yine burayı isterdim.
Hayaller eskişehir hayatlar istanbul..püf..
Ankara. üniversite için gitmek istedim ama ailem şehir dışına göndermedi, ilerde 1 sene de olsa yaşamazsam gözüm açık giderim bu dünyadan.
lothlorien.
Artvin.

Allah’ın işine karışılmaz gücendirdik herhal. Bu dünyadaki cenneti görüp de cehennemi aratmayan yerlere savrulduk.
balıkesir olabilir. güzel ilçeleri var.
Balıkesir. Kızları güzel, Tuncel Kurtiz'in harman olduğu yer.
Allah için cennet gibi.
istanbul dışında deniz ve yeşili olan her il, her ilçe.

istanbul bitmiş. işimiz gücümüz burda olmasa dakika durulmaz bu şehirde.
En güzel ilçesinde zaten yaşadığım ildir.
Van.

Çok güzel bir yer ben çok sevdim.
Bursa.

Aa bakiyim zaten yaşıyormuşum.
kesinlikle trabzon.
Batman.
beni severek bakan bir çift gözün olduğu,
şefkatli dokunuşlarında kendimi güvende hissettiğim,
beni düşünen ve saygı duyan bir kalbin attığı herhangi bir il olabilir.
birinin diğerinden farkı ne ola ki...
izmir,muğla,antalya....hele bu üçüne parçalayıp gomsunler beni, o kadar seviyorum.
yer kaldıysa bir muğla/aydın tarafları alırım.

yıldık lan istanbuldan artık. şehrin kendisi muazzam hem tarihi ile hem 2 denize kıyısı olması ile ancak insan kapasitesi maksimumu 4-5 milyon kadar aştı. trafiği bombok. yürüyerek 45-50 dakikada gittiğim yolu araba ile 30 dakikaya yakın bir sürede gidiyorum. şehirde yeşil namına bir şey bırakmadılar her taraf beton yığını ve iğrenç bir simetri oluştu. deprem endişesi bir yandan. şimdi bunları neden yazıyorum ? kırsalda doğup büyüyüp hayali istanbul olan arkadaşlara doğma büyüme istanbullu birisi olarak spoiler olsun maksat.
Istanbul disinda her il makbuldur sanirim.