bugün

seni sen yapan şeylerin yaşadığın süreçler olduğunu farkedersin.
Çok kolay vazgeçebildiğin şeylerin aslında o kadar da kolay vazgeçilmemesi gerektiğini anladığın o an..
Ölümü istemek daha anlaşılır hale geliyor yaş ilerledikçe.
sağ baştan bir görüntü. insan büyüdükçe küçülüyor ne yazık. bir anne küçücük çocuğunun elini tutup yürürken yarım asır sonra o çocuk küçük annesinin elini tutuyor.

dünya küçülüyor!!!
baba, evin direğidir. seni koruyan saklayan güven veren gizemli koca bir kalkandır.

yaşarken fark etmezsin. baba gidince büyük bir enkazın altında kalırsın. anlarsın ama baba gidince anlarsın.

yavaş yavaş parçalara ayrılırsın.

dağılırsın.

dağıldığını görürsün ama toparlayamazsın enkazı. kurtaramazsın kendini. diğerlerini.

kardeş, insanın ciğeridir.

kalbidir.

yüreğidir.

burnun üstünde uzanan kemiktir.

ciğerin acısı geçmez

kalbin parçaları toparlanmaz

yüreğin üstünde yanan ateş hiç sönmez

burnun üstünde uzanan kemiğin sızısı hiç geçmez.

günün birinde kavuşacağınız umudu ve inancıyla zamanı tüketmeye uğraşırsınız.

inanıyorum.

tüm kalbimle.
suyun kaldırma kuvveti.
iyilik eden iyilik bulmuyor. Velhasıl,
insanlar, babalarıyla analarının dağ gibi ümitleriyle dünyaya geldikten sonra denizler gibi ümitsizlikler içinde boğularak kaybolup gidiyorlardı. Benim ümidim yok.
Böyle gelmiş, böyle gider.
instagramdan her tanıştığım insanla bir gelecek kuramayacağım.
Kadınlara güvenilmemesi gerektiği..
Kendine yaslanan dik yürür.
Maden suyunun koladan daha güzel bir içecek olduğu.
Israr etmenin gereksizliğidir. Bir konuda ısrar etmek sadece karşınızdakinin egosunu okşar.
Huzurlu yalnızlığın ve kendi kendine güvenebilmenin ne kadar değerli olduğudur.
Ne çok şey anlıyorsunuz arkadaşlar imrendim size gerçekten. insan bunların birini bile anlasa...
Dansın çok saçma bir şey olduğunu anladım. Anlamsız Garip garip hareketler, bir tripler falan.
Artık başkaları için degil de kendin için yaşaman gerektiginin farkına varmak. Yeter herkesi mutlu edecegiz diye kendimizi heder ettigimiz.
Kimseye muhtaç olmadan yaşamanın ve kendine güzel bir yaşam kırmanın önemi.

Birde bayram seyran hepsinin boş gelmesi. Sen hayatını düzenini kurduktan sonra sana hergun bayram seyran olur.

Ama bu düzende zor.
kişisel yaşamınızda ki geçmişinizde yaşanan iyi ya da kötü anıların, gününüze gerekmedikçe çokta yansıtmamanız, anı yaşamanız, daha iyi şeyler için ileriye bakmanız gerektiği düşüncesi.
Ailenden başkası yalan.
(bkz: artık bülbül ötmüyor)
ben değil, bir arkadaş. evet.
yalnızken çok güzelim.
menfaat varsa dostluk ve aşk var.
aga, kanka, aşkım ayakları boş işler. paran yoksa kimse selam bile vermez.
kabullenmek ve beklenti içine girmemek. *
Kafamıza taktığımız şeylerin aslında o kadar da önemli olmadığıdır. Sağlık ve huzurun mutlu olmak için yeterli olduğudur.
s. et demeyi öğrendiğinizde daha kolay oluyor hayat