bugün

son zamanlarda içimde iyice kaybolan istek. bunu yazmak bile zor geliyor, üşeniyorum. bazen bir konu buluyorum kafamda. yazıyorum yazıyorum siliyorum, olmuyor. bunu yazmamın tek sebebi tekrar tekrar okuyup bu fikri kendime kabullendirebilmek. resim çizmek, fotoğraf çekmek, bir şeyler okumak daha benlik gibi.
Bir gecelik sessizlik olsun istersin, uçurumlardan atlarken kelimelerin.

Ama durduramazsın kanayan yaranı,
içindeki yangınları...
nedense bugün olmayan istek sözlükte yazma isteği bu gün yok nedense.
uzun yıllar burada yazanlara şaşırıyorum, ben iki senedir buradayım hemen hemen her gün aynı tarz başlıklar dönüyor, bu isteği hala kaybetmemiş olmanız ilginç.
Ben öykü yazarıyım.

Yazmak isteyen tüm arkadaşları da yürekten kucaklıyorum. Yazın arkadaşlar. Bunun doğru, yanlış zamanı yok.

Yazmak isteyenlere şöyle önerilerim olabilir sadece:

Çok okuyun! Okumadan yazamazsınız çünkü.

Beş duyunuzu yazma farkındalığı ile kullanın. Hissettiklerinizi mutlaka yazarak kelimelere dökmeye çalışın. Sadece aşk değil, heyecan, öfke, şaşkınlık, endişe...gibi duygularınızı da...

Her yazarın yanında mutlaka ve daima taşıdığı küçük bir karalama defteri ve kalemi olmalı. ilhamın nerede ne zaman geleceği belli olmuyor çünkü.

Bol bol TDK Sözlüğe bakın. Kelimelerin doğru! yazılışlarını ve de doğru anlamlarını öğrenin.

Okuduğunuz öykülerin çözümlemesini yapın. Karakter, olay örgüsü… Kurmacanın haritasını çıkarın.

iyi öykücülerin öykülerindeki ilk paragrafı alın ve gerisini siz nasıl tamamlardınız? Bunu çalışın.
yaklaşık 4 yıldır bursada olmamdan mütevellit yapacağım başka hiçbi şey yok. uyuyamıyorum da.

ayrıca sırf gençler intihar etmesin diye siliğim entrylerim var benim.
bir kere başlayınca duramadığım his.

uyutmuyor da kalbimdekileri dökmeden böyle bir huyda başladı.
Burada bulunanları %80 inde bulunan istektir (bkz: başlık görünce dayanamamak)
Şu an o biçim gelen istek ama ne yazacağını bilememek.

Halbuki bi yerden baslasan devamı gelir değil mi.
Güzel yazamamakla son bulur.
paylaşma isteği falan değildir. düşünceleri derli toplu bir halde karşına alıp somutlaştırma, anlık farkındalığa daha kolay ulaşma çabasıdır.
kimileri tarafından yok edilen istektir. çok moral bozuyorlar.
yazmasam ölecektim diyen yazarlar vamış edebiyat aleminde. yazmak için iyi sebep...
Yaz gitsin.
bu gün hiç yok nedense.