bugün

astronot, arkeolog, patolog, beyin cerrahı.

çok kararsızdım.
(bkz: aşçı)
pilot olmak ve uçan bir evde yaşamak istermişim, hey gidi günler hey...
pilot. çalıştım da... kısmet işte.
(bkz: astronot) *
(bkz: veteriner)
Fizyoterapist.
balerin... fazla hayalperestmişim ya, bir sene eğitim alıp resital yapınca, afili tütülerin, pullu elbiselerin, topuzların büyüsüne kapılıp okul müsameresinde falan gösteri sergileyince gaza gelmişim.
sonrasında katı disiplin, cips çikolata yeme, öyle durma şöyle dur, elini zarif kullan emirleri, saç kestirme yasakları ağır geldi. eee bu ne lan dedim bıraktım.
(bkz: kaptan)
kalecilik. valla lan kaleci olmak istiyordum. herşey tsubasa'nın ilk ve ikinci bölümlerini izleyip genzo wakabayashi'nin artist hareketlerinden etkilenmemle başladı. sonra mahalle maçlarında millet en son benım yea, ben geçmem hocu diye ağlarken dünyayı kurtaran adam edasıyla hep kalelere ben gecmeye başladım. bir süre sonra mahallenin büyüklerinin maçlarına transfer oldum. ortama yabancı olan ama sevilen küçük çocuk tiplemesine bürünmüştüm bir anda. maçlarda adımla değil, kaleci olarak hitap edilir olmuştum. sonra gel zaman git zaman derken okulda takım kaleciliğine soyundum. artık bizim takımın maçlarda tek kalecisi vardı. sonra liseydi üniversiteydi derken meslek olma idealinden uzaklaştı tabi. artık hobi olarak halı sahalarda sadece. potansiyel mesleğimle de kaleciliğin ilişkisi çikolatayla mayoneze bandırılmış salatalık turşusu kadar alakasız.
batman.
il olan değil tabi, kahraman olan.
ben keyfine düşkün öyle sıkıntıya gelemeyen bir çocuktum.
çocuk kalıp ekmek elden su gölden yaşamak isterdim. yaşıtlarım büyümek ve bir şeyler olmak isterken onlara bıyık altından gülerdim.
boş gezenin boş kalfası olmak isterdim .

not: oldum.
anne olmak isterdim ben. annem karşılığında para alamıyorum diyince vazgeçtim hemen.
mayday olmak isterdim. çok fazla uçak kaçırmalı yabancı film izlediysem demek ki.
subay olmak isterdim hep. 12 aylığına oldum da... aslında her zaman askerliği sevdim... disiplin, üniforma, sözünü dinleyen insanlar... ama insanların ölebileceğini hiç düşünenemiştim. ilk ölümü anneannemde görmüştüm ben. sanki birazdan kalkıp eve gideceğiz, bana para verecek ve ben o parayı atari salonunda çarçur edeceğim gibi düşünüyordum. ölüm bu kadar uzaktı bana. askerdeyken de hep öyle düşünüyordum. hiçbirimize hiçbir şey olmayacakmış gibi... sanki güneş doğunca hepimiz çıkıp eve gidecekmişiz gibi... askerlik çok fenaymış... çok...
Çocukluğun ilk yıllarında (bkz: dansöz)
Ergenlik döneminde (bkz: jinekolog)
dolmuş şoförü.
öğretmen.
çok idealist bir çocuktum dediğimi yaptım.
öğretmenlik.

ayrıca çevremdekilerin cak cak çenen var senden iyi avukat olur demelerinden etkilenerek bi dönem avukat olmak istemiştim.

istikrarımı korudum, örtmen oldum..
(bkz: pezeveng)
doktor ve simitçi. doktor herkesindir. simitçi olma hayaliyse çocukken tezgahında gördüğüm aşırı sandığım bozuk ve onlarca bir milyonlar 5 milyonlardır. şimdi de bir bok olamadık. gidiyoruz kıyamete.
atom ya da kimya mühendisi. öyle insanlığa faydalı olmak için falan değil, etkili kitle imha silahları yapabilmek için.
kız olmama rağmen tır şoförü olmak isterdim. deli gibi isterdim ölümüne isterdim. hep isterdim ama bu ülkede hiç kimse istediği mesleği yapamıyor.
tır şoförü. cumartesi günleri mahalle pazarının kurulduğu evimizin karşısındaki meydanda hafta içi tırlar olurdu bazen. abimle paylaşırdık balkondan bakıp. sonra elimizdeki bonibon kamyonlarının o tırlar olduğunu hayal ederek oyunlar oynardık. hayal ettiğim mesleğin benim için imkansız olduğunu öğrendiğimde dünya başıma yıkılmıştı.* artık sorulduğunda klasik cevaplar versem de, içten içe hep "tır şoförü olcam işte görürsünüz siz" derdim. şuan yaptığım işi de düşünerek bazen hala keşke demiyor değilim. tır şoförü olamadım ama, bizimkilere sağlam malzeme vermişim, hala kafa bulurlar benimle.
uzun yol otobüs şoförü.
henüz daha karar veremediğim meslek.önce bi büyüyelim..