bugün

doğum günü dört temmuz. çok uzun gelmişti izlerken sıkılmıştım oldukça. yazarların sinemada izlediği ilk flimlerdir.
izlenen filmleri okudukça ne kadar yaşlandığımı anladım. Süpermen serisinin ilk filmini izlemiştim. Çoğu yazar belkide o tarihte babalarının bir parçasıydı.
(bkz: hayalet gemi)
küçücüktüm ufacıktım.
(bkz: görevimiz tehlike 2)
Training day.
Kayıp Balık Nemo.
Harry Potter 1 olabilir daha 6 yasında insana izletilir mi o? O yüzden Harry Potter filmi izleyemem korkarım hep.
Buz devri babamla beraber izlemiştik.
eyvah eyvah 2, ilk ve tek filmdir ayrıca. 1 kez gittim sinemaya.

edit:ulen değişik neden eksiledin. filmi mi beğenmedin nedir yani. 1 kez gittim ona mı bu eksi oy. zaten 1-2 oy alıyo entry lerim onlardan aha biri de eksi.
Hatırlamadığım filmdir.
yedi yaşımdayken izlediğim yönetmenliğini bulut aras ın yaptığı 1992 yapımı şu (bkz: sürgün) filmi. zaten çocukluğunuz o dönemlere denk geliyorsa, muhafazakar bir aile ve mahallede iseniz çok fazla bir seçenek yoktu.
Haryy Potter (felsefe taşı).
friday the 13th

7 yaşımda babaya yoğun ısrar sonucu abim ile birlikte bizi götürmesini istediğimiz sinema mucizesini görmek adına işlenmiş gaflettir.

piçliğin ipneliğin dibidir ayrıca. nasıl bir ebevenynliktir bu bilmiyorum artık.

edit: 1980 versiyonu bu arada.
kurtlar vadisi ırak.
Kuşların göçlerini konu alan bir film. ilkokulda sınıf öğretmenimiz götürmüştü. Hayatımın en sıkıcı 1.30 saatiydi.
Evde tek başına III.
harry potter ve felsefe taşı. birinci sınıfta okulla gitmiştik. hey gidi hey duygulandım bak şimdi.
(bkz: the transporter)
(bkz: spawn)
Ninja kaplumbağalar.
Ya hemşo ya da Blade.. Tam hatırlayamadım
(bkz: avanak kuzenler)
Pişman oldum. Daha özel bir film olmasını isterdim ama yinede fena değildi eğlenceliydi.
Harry potter felsefe taşı. Kipada ailemle gitmiştim. Ah o büyülü film.
Goradır.
the lion king.