bugün

her insanın küçüklüğünde olmayı hayal ettiği bir mesleğinin olmasıdır.bu meslek genellikle ya doktor ya da öğretmenlikten ibarettir.gerçi benimki biraz farklıydı,bana ileride ne olmak istiyorsun diye sorulduğunda'ben mc donalds ın müdürü olucam' dermişim hep.bu durum sanırım mc donalds a gitmeyi çok sevmemden, oraya müdür olmam halinde tüm çocuk menülerine ve içlerinden çıkacak oyuncaklara sahip olacağım düşüncesinden kaynaklanırdı..
(bkz: mit)
(bkz: belediyenin çöpçüsü)
öğretmen'dir. ha sorarsan oldun mu diye, çalışıyoruz. *
(bkz: doktor)
olmak istediğim meslek hiç olmadı. yapmak istediğim meslekler oldu, haa ona evet. şeytan diyor, meslek ol.
anketçi.
filimci.*
(bkz: dansöz)
(bkz: keskin nişancı)
istiyordum 2010 itibari ile olmama 2 sene kaldı.
(bkz: Mühendis)
Otuzuma geldim hala zıplıyorum...
(bkz: astronot)
inşaat ustası.
(bkz: ben hep meslek olmak istemişimdir)
(bkz: öğretmen olacam la ben!)
(bkz: meslek olunmaz doğulur)
Cocuklarin %90 I gibi benimde hayalim doktor olmakti
aslında "yazarların küçükken yapmak istedikleri meslekler" demek isteyen ve bu haliyle çok bariz bir anlatım bozukluğuna sahip olan başlıktır.

ben de küçükken %90'a dahil olarak doktor olmak istemiştim ama hiç doktorluk olmak istememiştim açıkçası. meslek olmak nedir yahu?!
benim hayalim sinemada yer gösterici olmaktı. çocukluk işte. ilk sinemaya gittiğimde herkes yer göstericilere para veriyordu. manyaklığa bak aklıma geldikçe gülüyorum.
(bkz: sözlük yazarı)
(bkz: işportacı) hareketli ve özgür bir meslek olduğunu düşünürdüm*.
mühendislik olmak isterdim.

'olmak istediğin meslek nedir?' diye sorulsa bu cevabı veririm ben. Lan başlıkta anlatım bozukluğu var, hiç kimsenin umrunda değil.
ilk başbakan olucam demişim,nasıl bir çocukluk hayaliyse bu.sonra avukat olucam baktık tarih coğrafya bizde yok o da olmaz dedik.dedik en iyisi mühendis olmak olduk olduk amma o da istediğimiz bölüm olmadı.
-ne de içerlemişim böyle.
(bkz: uçak mühendisi)
meslek olunmaz, yapılır.