bugün

Fazla değer vermek. Yanilmak.
ilk sevdiğim adamı sevmeye devam etmiş olmam.

sorry not sorry.
herkesi kendi gibi iyi niyetli egosuz karakterli guzel sevebilen bi insan sanmak.
oturarak yazmanın testosteronu düşürmesi olabilir. bakın vücut geliştiren sporculara cayır cayır sikerler sevgililerini.
yanlış zaman, yanlış insan..
kendi adıma abartılı kıskançlık. Kız arkadaşım için aşırı ilgi istemek.
Ayrıca partnerinizi kafanızda tasarladığiniz ideal sevgili objesine benzetmeye çalışmamak gerekiyor sanırım.
Ilişki mi? Sevilmedik ki aq, ne ilişkisi.

Ama yakındır, güzel haberlerle editleyeceğim inşallah.
x iliski sayisi olmak uzere:
x-1de basarisiz oldugum soylenemez, bile bile ladesti zaten: genel olarak taraflar birbirlerine asik olmadiklari halde iliski başlıyordu. cogu zaman beklenmedik bicimde hizli bi sekilde
geriye kalan bi tanesindeyse yalan soylemem gereken yerde dogru soylemis olmam. rahmetlikin dedigi gbi her dogru her zaman soylenmiyor iste...
needy bir insan oluşum ve sevilince götümün kalkması.
sonucu başarılı veya başarısız olarak değerlerlendirilebilecek; Düşünce ve davranışlardan bir takım algoritmalar geliştirmek koşuluyla bir strateji belirlemek gibi kompleks bir durumu içeren ilişkilerdir. şahsen iş ve sosyal hayatımda kısmen, çoğunlukla zorunlu olarak tercih ettiğim ilişkilerdir.

aşk ''ilişkileri'' bu gruba dahil değildir. zira aşk insanın bu şekilde, stratejilerin geliştirilebileceği, sebep - sonuç ilişkilerine bağlı mantıksal çıkarımlar yapabildiği bir durum değildir. yapılabiliyorsa bu başka bir şeydir fikrimce. kuralları siz koyamazsınız. bir tahakküm kurma, kendine isteme durumuyla karıştırmamak gerekir. aşk koşulsuz verme sevme halidir.

tabii en önemlisi doğru insan ve doğru zaman kavramıdır. en başta da insanın kendisi en doğru insan olmalıdır efendim.

T: ''kaçan balık büyük olur'' atasözündeki balığa dair sonradan geliştirilen bir takım senaryolardır.
Şimdiye kadar 3 ilişkim oldu. Hepside uzun solukluydu. 3 ünden 3 ders çıkardım, gençlere tavsiyem olsun;
1) Ne kadar severseniz sevin, asla karşıdakini hayatınızın merkezine koymayın, yıkım yaşarsınız (ilk ilişkiden aldığım dersti, gerçi küçüktüm o zamanlar ama iyi buhrandi.)
2) insanları değiştirebileceginizi düşünerek bir ilişkiye başlamayın, insanlar değişmez, can çıkar huy çıkmaz . ( 7 senelik ilişkimde bir kadının cekimserligi üzerine 7 yıl master yaptım, ben değiştim, onun huyu değişmedi.)
3) Asla karşıdaki insana tamamen açık olmayın, insanlar gerçeklerden hoşlanmazlar, hayal kurmayı severler. ( 2 senelik ilişkim süresince hiç yalan söylemedim, söylediklerim inandırıcı gelmediği için gitti)

Her ne kadar herkes doğruları söyleyen, sadık, aklı başında, işinde gücünde sevgili (bilhassa erkek) arasa da pratikte tüm bunlar yalandır.
Unutmayın, erkekler gördüğüne, kadınlar duyduklarına aşık olurlar, bu yüzden kadınlar makyaj yapar, erkeklerse yalan söyler.
Yanlış kişi
Uyumsuzluk
Fazla hayalperest olmak.

Benim bu idi.
ilişkilerinizde başarısızsanız ya sevmiyorsunuz ya da yeterince sevilmiyorsunuzdur. iki türlüsü de zamanla yok eder ilişkinizi.
Çok sevmek.Çok ilgi göstermek. Çok taviz vermek. Her şeyin çoğu zarar ama tamamen bana. Ne diyebilirim ki umarım bunu da hakeden çıkar.
yazarları kimse anlamıyor ki sevdiği insan anlasın anlaşılan biri değilseniz hiç bir ilişki yürümez neyse biz yazmaya de devam edelim boşver bizi anlamasınlar...
herkes 'sevilmek' istiyor ama kimse 'sevmek' istemiyor.
çok fazla sadık olmammış. Yani hatamı bulamadığından kavga çıkartma sebebi olmuyordu. Ben senin kadar güvenilir değilim haketmiyorsun beni diyip bitiyordu.
(bkz: Over thinking)

Çok düşünüyorum. Yoruluyorum, yoruyorum.
-karşımdaki, benimle kavga etmeyip kaçıyorsa; ondan hırsımı alana kadar, olayı tekrar tekrar açıp tartışma yaratmak.(konuyu askıda bırakmayı sevmiyorum)

- dümdüz düşünen bir canlı türüyle birlikte olduğumu farketmeyip; ondan, ekstrem ince düşünmesini beklemek. beklentim yerine gelmeyince; hüsrana uğramam. bu sefer de, içimden artık"güzellik, şirinlik, sevgi gösterisi adı altında olan davranışlar gelmemesi çünkü "zaten karşılığı olmayacak." diye düşünmek.