bugün

maramara üniversitesi mühendislik fakültesinde bulunmayan, ancak ingilizce eğitim veren diğer okullardan alınabilen, kredi fiyatlarının dışardan gelen öğrenciler için fahiş olduğu hede.
(bkz: işkence)
öğrenciliğin felesefesine aykırı uygulama. öğrenci dediğin kışın okula gider yazın tatil yapar. çünkü yarın öbür gün okul bitip işe girdiğinde olmayacak öyle 2.5 ay 3 ay yaz tatili. ee peki şimdi sen şurda bir kaç senen kalmış ondan sonra unutacaksın, tatili, denizi, güneşi o sayılı günleri yaz okulunda mı harcayacaksın? yazıktır, günahtır. gitmeyin efendim yaz okuluna. bırakın dönem uzasın.
özel üniversitede okuyan bir öğrencinin, okulu bırakıp boşlukta kalmaktansa katılıp geleceğini kurtarabileceği, bütünlemeye hazırlık amacı taşıyan dönemi içeren dersler bütünü.
üstten ders almak için de devam edilen, derslerden daha yüksek notlar alındığı iddia edilen dönemdir. * * *
istanbul'da okunuyorsa eziyettir. istanbul'daki nemin yarattığı etkiyle hissedilen sıcaklık daha da artar. her tarafınız yapış yapış olur. otobüse binmek eziyettir. pişersiniz. o sıcakta ders çalışmanız gerekir.

dersteki başarı durumuna gelince geçmesi kolay yüksek not alması zordur. şöyle ki genelde yazın ders alanlar o dersten kalan kişilerdir, notlarını beğenmeyip yükseltmek isteyenlerdir( yüksek lisans için, çift dal için, yan dal için), ya da okulu erken bitirmek isteyenlerdir. bu nedenle yüksek not almak zordur. notlar genelde orta seviyelerde döner yaz okulunda.
nefret ettiğim olgu, insanın yazını piç ettikleri yetmiomuş gibi yazın tam ortasına koyarak da bir eğitim kurumu olarak ipneliğin dik alasını yapıyorlardır. paranın tatlı gelmesi sebebiyle de hiçbir rektör kaldırma yanlısı değildir.
gelinmesi zorunlu olmayan dönemdir.
üniversiteye kapağı attığımdan beri her sene kaçırmadan katıldığım olay...

işin en trajikomik yanı yaz okulu için yaz tatilini ve ciddi bir miktar parasını feda eden öğrencinin bu fedakarlıkları boşa gitmesin diye yaz okulunda derslere daha bir azimle asılması ama bu seferede hava koşullarına takılmasıdır. zira yapılan testler göstermiştir ki* hava sıkaclığı 40 dereceyi bulurken verimli bir şekilde ders çalışmak imkansızdır...

yaz okulunda alınan dersten kalmak ise intihar etmek için gayet uygun bir nedendir.
bir öğretim yılı 2 dönem olmasına rağman öğrenciler tarafından eklenen üçüncü dönemdir.

sakarya üniversitesinde okuyorsanız, ikinci öğretimseniz, ortalam bir dönemde yedi dersten kalıyorsanız * dönem içerisinde ödediğiz harc kadar harç ödersiniz. parayı veirirm dersi gecerim demek gibi bir şeydir.

hocalar sıcağın etkisiyle mayışır, sonra gel keyfim gel.

pi sayısını 3 yaparlar, cok bilinmeyenli denklem yoktur tek bilinmeyenli denklem vardır, bilinmeyen sayı yoktur bildiğiniz sayı ile yetinirsiniz,
yaz okulunda birkac defa devamsizliktan kalmis biri olarak diyebilirim ki en azindan derslere devam etmeye calisin. parasini veriyorum nasilsa gecerim mantigi ile hareket edilirse sahsima oldugu uzere mal durumlar yasayabilir ve dersten kalmak icin uzerine para vermis, yazinizi heba etmis ve de arkadaslarinizin geyik muhabbetlerine meze olmus olabilirsiniz.
hocaların eylül ayında arabalarını yenilemesine sebep olan (!) okuldur...
müridiyim kendilerinin*.
itü de nasıl olduğunu öğrenmek için bu sene kendimi feda edeceğim öğrenim biçimi.
(bkz: bacasız fabrika)
ticarethanedir.
parayı basan rahat rahat diplomasını alır ya da çift anadal-yandal yapıyorsa başbelası dersleri dönem içinde almaktan kurtulur. ben de dahil herkes kendisinden memnundur. neticesinde alan razı veren razıya güzel örneklerden biridir canım türkiyemde.
yazın en sıcak dönemine en gelen 7 haftadır(uludağ üniversitesi için).herkesin başına mutlaka gelir.zaten hiç yaz okulu yüzü görmemiş öğrenciden şüphe duyulmalıdır.güzel güzel tatil yapmak varken insanı şoka uğratan hayatın bi dönemidir.
kadir has üniversitesi'nde 1 kredi ücretinin 270 ytl olduğu okuldur.
an itibariyle yaz okuluna bıraktıgım derslerin acıldıgı üniversite bulamadıgım için "ben böle yaz okulunun ..."seklinde cümleleer kurmama sebebiyet veren kuruluş

(bkz: zctım)
(bkz: uludağ üniversitesi)
(bkz: 9 kredi 140 ytl)
(bkz: bittim ben)
(bkz: çulsuz öğrenci)
(bkz: sakarya üniversitesi)

(bkz: bir kredi 15-20 ytl)

(bkz: oh ne ala)
okula başlarken yaz okulundan kombine aldım her sene gidiyorum maksat okulu bu sıcak yaz aylarında sahipsiz insansız bırakmamak, bu sırada hocalar da para kazanbilir, öğrenciler tatil yapmasa da olur nedir yani.
notların 2 vize 1 sutopu ile verildiğini zanneden insanlara göre çok kolay gelen ama 50 derece sıcaklıkta beynin fonksiyonlarını yitirmesine sebebiyet veren üniversite tuzağı.
Değerli bir hocamızı öğrencilere, arkadaşlar bu sene yeni bir ev aldım bu da demek oluyorki bir çoğunuzla yaz okulunda görüşeceğiz dedirtecek kadar yüzsüzleştirebilen hadisedir. 2. öğretim öğrencileri için maddi manevi ayrı bir ızdıraptır.
işkence cile bulması ayrıokuması ayrı iş olan hede . uludag üniversitesinde ingilizce öğretmenliği için acılıo mu acaba dediğim höde. * tanım olcaktı ya ondan soru gibim yazmıom hehehe