bugün

her kış mütemadiyen birçok insan tarafından telafuz edilen cümle. yaz bambaşka birşeydir; insanı cıvıl cıvıl, kıpır kıpır yapan bir başka zaman daha varsa beri gelsin:) bu bunalımlı yağmurlu kapalı kış günlerinden öyle çok fenalık geldi ki, artık hakikaten gelsin şu yaz dedirtiyor insana. gelse de denize girsek, incecik giyinsek, sokaklarda dolaşsak, yıldızları seyretsek, buzlu içecekler içsek.. yapsak etsek...
pırıl pırıl parlayan güneşi ve sıcacık havayı özleyen birinin sözleri.*
büyük şehrin kalabalığından bunalan ve iş-güç yoğunluğundan şikayet eden herkesin dileği.
sabahın soğuğunda okula gitmek için sıcacık yatağınızdan ve sıcacık evinizden çıkıp buz gibi sokaklara kendinizi attığınızda beş dakikada bir tekrarladığınız cümle.
ki$tan tiksinen insan söylemi.
denize girmeyi özleyen * kişinin söylediği özlem içeren cümle.
soğuk havalardan sıkılınca kullanılan cümle.
şu anda ankara'da yaşayanların hep bir ağızdan söylediği sözdür.
şahsen ben de artık "Beni bu güzel havalar mahvetti" demek istiyorum.
arkadaşının adı yaz olan ve yaz adlı kişinin gelmesi gereken yere geç kaldığını anlatan kişi söylemi. *
denize girmeyi özleyen insan söylemidir.
daha dün kar yağıyordu özledik artık denize baka baka ılık meltem rüzgarında saçlarımızın dalgalanmasını.
cidden zamanı gelmiştir artık. şöyle balkonda rakını içeceksin. çesmeye gidip beach clublarda takılacaksın. şort terlik giyip gezeceksin. arabanın üstünü açıp gezmeyi çok özledim be sözlük şu yaz gelse iyi olacak.
Özledik gelsin artık evet.
Haklı bir haykırış.
her gün söylediğim cümle.
uyku düzeninin normal hale dönmesini isteyen tiplemedir. sinekler dışında kusursuz bir süreçtir.
bir istektir.
kıştan sebep olsa gerek melankoliye bağladım. kış bitmeden ben biteceğim yoksa.
Bir dilektir. O güneşin içimizi ısıttığı günleri özledim.
ufak bir istek. evet.
Yaz isteğidir..

Yazıyorum iki torba çimento..
lahana gibi giyinmek, akan burun, mevsimsel hastalığa yakalanmış bir beden, ülkenin çoğu gelişmemiş yerinde en ufak bir yağmurdan sonra sokakları işgal eden çamur akla gelince fazlasıyla istenilen olgu.
kasım ayından itibaren sürekli söylediğim cümle.
Şu son günler en çok ettiğim dua. Yaz gelse de denize gitsek güneşlensek. Yeter bıktık soğuktan.
Yaz gelince de, (bkz: kış gelsin artık).
Sırf okulların kapanması için istiyorum yazın gelmesini .