bugün

yapış yapış teri, ter kokusunu, yağmursuz geçen ayları sevmemek. kışın yaptığınız gibi yorgana sarılıp mışıl mışıl uyuyamazsınız. sıcaktan bir o yana bir bu yana döner durursunuz. yazın istediğiniz vakit dışarı çıkamazsınız kırk derece sıcakta götünüz terler çünkü.
vücudu güzel olmayan abi ve ablaların içinde bulunduğu durumdur.
saçma bir düşünce. yaz aylarında doğalgaz faturası gelmiyor daha ne istiyorsun?
Kendimi bildim bileli yaz aylarından hep nefret etmişimdir. Yaz aylarını sevebilmem için çok zengin olmam lazım. Bu şartlar altında yaz ayını sevmem mümkün değil!
Bu yıldan ediyormusun peki.
Bu ben
Yaz ayları bana tiksinti veriyor. her yer sıcak, vıcık vıcık ter, sıcakla birlikte küllük gibi kokan insanlar.
düşününce bile darlandım.

Kış insanıyım o kasvetli soğuğun yüze vurmasını , kar tanelerinin sokak lambasında dans etmesini şömine başında viski yudumlamasını kısacası soğuk aylarda yaptığım her etkinlik bana keyif veriyor.
biri beni Alaska'ya fırlatsın.
kar yağışının beyaza boyadığı manzarayı - artık zor rastlansa da - , sokakların sessizliğini, tenhalığını getiren kışı sevenlerin tercihi.
o kalabalık ve gösteriş merakı içerisinde zaten rahat hissetmiyorsanız yaz size göre değildir.
Mallıktır. Al sana kış, bok gibi aq.
ben de önceden nefret ediyordum ama binbn'i keşfettim bu sene. püfür püfür oluyor binince.
Daha yazın başlarındayız hatta asıl sıcaklar henüz gelmedi bile. Buna rağmen ben acayip bunaldım. iş yerinde sıcakta çalışmak ayrı dert, evde uyumak ise bambaşka bir dert. Resmen işkence!

Bence yaz ayları sadece 1 ay olmalıydı. O da tatil yapmak için.
Bu sıcakların aylarca sürmesi çok saçma!
gece yatak su gibi oluyor.
bu izmirin ikliminin amk.