bugün

arnavutları kıskandıracak bir inatçılığa sahiptir.
dengesiz, maymun iştahlı, kısmen duyarsızın biridir.
ha bir de kendilerini kötülemekten çekinmezler.
5 yıldır tanıdığım birini tanımlayacak olursam en nefret ettiğim gruptadırlar kendileri. Çok iyi arkadaş kötü sevgilidirler.
Olumsuz özellikleri:
Bugün ''çok seviyorum,öldümmm''deyip yarın ayrılabilirler. Gösteriş meraklısı olurlar,hayal dünyasında yaşarlar kendilerini öyle bir anlatırlar ki inanırsınız,çok şey olacağım derler hiçbirşey olamazlar,kendilerine kurdukları dünyada yaşarlar bu dünyayla uzaktan yakından bir ilgileri yoktur. Güzel ve sarışın kızlara bayılırlar ama çirkindirler.Cebindeki son 100 tl yi olduğu gibi valeye verecek kadarda artisttirler,hep görünen eşyaları pahalıdır(cep tel,araba,hatun vs.) görünmeyen şeylere önem vermezler. Çok zampara olur karda yürür izini belli edecek kadarda acemidir. ''Yatakta bile yakalansan inkar et '' felsefesini benimseyen erkekler hep bu gruba dahildir.Wc'ye telefonla giren tiplerdir. Bardan pavyondan çıkmaz alkoliktirler. Sosyal çevreleri çok geniştir. En büyük özellikleri dürüst rolu yapıp aslında müthiş yalancı olmalarıdır. Herkesi ikinci sınıf insan olarak görür çok yüksekten uçarlar. Çok romantiktirler ama aslında değildirler. ''Senin için ölürüm'' der, ''hadi öl'' dediğin an ''sen benim ölmemi istiyorsun?'' deyip sizden ayrılabilirler. Ketumdur kafasında sizi öldürme planı yaparken ''ne oldu'' diye sorarsanız suratında sahte bi gülmseme ile ''yok bişey aşkım'' deyip topu anında taca atarlar. Çok üstünüze düşer,ilgi manyağı yapar,sizi şımartır havalara atar fakat tutmayı unutabilirler. Bişey istediğinizde asla hayır demezler ama yapmazlar da,herşey için sürekli bi bahaneleri vardır. istikrarsız insanlardır. Hayatları yarım bıraktığı işlerle doludur(okul,iş,aşk vs..) Yola getiririm diye düşünülmesi sakıncalıdır Zira o Yolda yalnız başınıza kalabilirsiniz. Sinilidirler fakat korkaktırlar çok dayak yerler, maçodurlar, herşeyi size yaptırmaya bayılırlar, hizmet ettirmeyi ve emir vermeyi severler. Moralleri bozuk olduğunda herkesten uzak kalmayı tercih ederler asla açılmazlar. Üstüne düşmemek lazımdır canı istediği zaman zaten o sizi arayacaktır. Zoru sever. Zor olan ile senelerce uğraşmaya üşenmez elde edince bir günde siler. Güzel kız mı? zeki kız mı? sorusuna cevapları bellidir. onun için hangi kızla hava atabiliyorsa o kızdır. ilişkilerinde kıskanç ve tutucu gibi davranırlar ama işleri düştüğünde kendi işini halettirtmek için birçok erkeğin arasına kız arkadaşını sokmakta sakınca görmezler. Hayataları rol ve oyundur, kafasında canlanırdığı karakteri oynar sürekli, zengin imajı yaratır etrafına. Rahatsız oldukları konuda birkaç uyarı yaparlar dikkate almazsanız bir daha onu göremezsiniz. Küçük kız çocuğu gibi davranan kızları severler, olgun kadınlar onlara göre değildir. Herşeyle dalga geçmeye bayılırlar. Sürekli eleştirir bişeyden memnun kalmazlar. yaptığınız yemeği yedikten sonra ''eline sağlık'' demek yerine önce ''lezzetli ama tuzu az'' derler, sonra ''eline sağlık'' derler. Onlara göre kural, yol, yordam diye birşey yoktur. sadece kendi doğruları kuralları vardır ona göre doğru olan her yol mübahtır. bunu yadırgadığınız taktirde ''aa bunda ne var şimdi ?'' şeklinde durumu basitleştirebilir. çünkü kendisine göre yaptığı doğrudur bikere. ''yaralı parmağa işemez'' denilen erkekler bu burçtandır. Zayıf olduğunuzu hissettiği an eline geçen bu fırsatı değerlendirmekten kaçınmaz çok fena ezerler sizi. Üstünlük sağlamaya bayılırlar. inatçıdırlar, ''yapmam'' dedikleri şeyi yapmazlar, hayatlarındaki kadını kıskançlıktan esir almaya bayılırlar ama kendilerine karışılmasını da istemezler. Ona soru sorduğunuzda tam da istediğiniz cevapları verirler, hiçbir konuda onu suçlamaya kalkmayın haklıyken haksız duruma düşmenin ne demek olduğunu çok iyi anlamanıza sebep olurlar. Depremi sezdiği anda herkesten önce o kaçar çok bencildir. Bütün binalar üstünüze yıkılır ona birşey olmaz enkazın altında kalan yine siz olursunuz.
Olumlu özellikleri:
Hayalini kurduğunuz aşkı ve ilgiyi kısa sürelide olsa size yaşatırlar. Kendinizi mutluluktan başka bir dünyada bulabilirsiniz. Üçüncü şahısların yanında sizi rencide etmemeye özen gösterirler. Geçmişle yaşamazlar,arkalarına asla bakmazlar. Aşkta bile duygusal değil mantıksal yaklaşımlar sergilerler. Güçlü tiplerdir ama sandığınız kadar taş kalpli değil ara sıra duygusallıkları onlarda yaşarlar. Arabalara meraklıdırlar. Çok zekidirler. sayısal yetenekleri kuvvetlidir. uğurlu rakamları 3tür. çok şanslı ve her konuda yetenekli olurlar. Espiri yetenekleri gelişmiştir espiri yaparken gülmezler, o kadar ciddi söylerler ki espiri olduğunu bile anlayamazsınız. Kendisi için yapılan birşeyden sonra Teşekkür etmeyi asla ihmal etmezler, bunu unutmazlar onlar için çok önemlidir. Hepsi bu kadar.

edit: o kadar çok artı aldım ki, demek ki ben bu herifi çok iyi tanımışım.
Genel yapıları çok değişkendir herkesle anlaşabilirler. Özgürlükçüdürler bir iş yaparken hesap verme gereği duymazlar. Mesela anne evden çıkabilirmiyim değil de anne ben çıkıyorum gibi.
istemsizce çok dobradırlar içlerinden ne geçiyorsa hemen söylerler. Alış verişe çıkacaksanız bu arkadaşınızla çıkabilirsiniz çünkü size bir kıyafet yakışmıyorsa yakışmıyor der lafınıda esirgemez.
Espri yetenekleri çok gelişmiştir bazen o kadar ince espri yaparlar ki sadece kendileri anlarlar diğerleri ciddi sanar bunlarda bozuntuya vermeden devam ederler.
Gezmeyi çok severler yay Burcu değilde yaya buru denilecek türdedir.
Bağlanmaktan korkarlar bkz: Bağlanma sırasında bir hata oluştu. Ama sevincede severler yani öyle duygusuz dememek lazım gerektiğinde çokta romantik olurlar.
Aşırı iyimserdirler mesela köpek posası göndersen ah canııım köpeği göndermeyi unutmuş derler ( Biraz abarttım tabi )
işte daha sonra entrynin devamını getirmeye üşenir by deyip gider.
başladığı hiç bir oyunu bitiremeyen erkek tipidir, sebebi hemen sıkılmasıdır. bu sıkıntılı durumunu çözebilmek için yaratıcı yollara başvurur, spor ile ilgilenir değişik hobiler bulur kendisine. hayattan bu şekilde zevk alır. sanıldığının aksine çok iyi sorumluluk alır lakin çok nadir. bu sorumluluğu nerede alacağını bilir aksini hissettiği takdirde arkasına bakmadan kaçar. sebebi sıkılmasıdır. hayatı heyecan içinde ararlar, sıradışı hayalleri vardır yapma konusunda çok ciddilerdir her ne kadar abartsalar da olaya gerçekçi bakarlar. sabırlıdırlar ancak terstirler. sizi bir şey için 3 kere inanılmaz kibar bir şekilde uyarırlar, ellerinden geldiğince yapıcıdırlar uyarma esnasında. lakin bu sakin tavırları neticesinde siklenmediklerini düşünüp birden çok acayip bir şekilde parlarlar ve 3 saniye içinde sizden çok uzakta bir yerde dururlar. yalnız kalmak onlar için harika bir durumdur. bu nedenle bağımsız olmayı severler kendi hayatlarını diğer insanlarınkinden çok güzel bir şekilde izole ederler. içerden bakınca gözükür diğer insanlar ama dışarıdan bakan insanlar hiç bir şey göremez ya da gördüklerini sanırlar. öküz falan değildirler. bu öküz gibi gözükmelerinin sebebi üstlerine çok düşülmesinden kaynaklanır. rahat bırakılmaya ihtiyaçları vardır. onlar size ilgi gösterir ama siz onlara ilgi göstermeyin 2. gün bunalırlar. sabah uyanınca bide akşam uyumadan önce günde 2 kere güzel söz duysalar sizden yeterlidir. yaratıcılığının neticesinde romantiklerdir. mum ile şampanya ile değil, daha ilginç yollar seçerler. dışarıda üşüdüğünüz bir an bir kaç cümle kurup size bütün soğuğu unutturucak kadar zekidirler. nerede ne demesi gerektiği konusunda uzmandırlar ancak sabah uyandığınızda hayatınızdan çekip gitmiş olabilirler. sizde biraz yaratıcı olun, onu aramayın onun aradığı tip olun. zor erkektir ama kalbine bir bayan girdiğinde onu bütün gücü ile korur ölümüne sever. nereden mi biliyorum? lütfen.
(bkz: burçlara inanacak kadar aptal olmak)
nasıl da bulurlar yollarını. ah ah az çakal değillerdir.
(bkz: gece lampulu) *
çok güzel sevgili olan erkek türüdür. zekası, yaratıcılığı, sevimliliği, naifliği ve iyiliği ile sosyalliği insanın hayata bağlı olmasını sağlar.
rahattır. bazen deli eder. çıldırtır. herşeye evet olur falan der de yine bildiğini okur. yay erkeği hem hayallerdeki erkek hem de yaşanılması imkansız olandır. yani paket güzel de içindeki tırtdır.
psikopatların ve yaratıcıların burcudur, bir tanesinden yeni kurtulduğumu söyleyebilirim, zor insanlar.
yeme de yanında yat erkeği..
zeki, yaratıcı, arkadaş canlısı ve karizmatik olduklarından diğer erkeklerin çekemediği burcun üyeleridir.
çok duygusaldır bunlar. Dandik bir dizide bile gözleri dolar, götü başı dağıtırlar.
yükselen burcunun etkilerine göre birkaç türe ayrılırlar ama ortak tek özellikleri özgürlüklerine çok düşkün insanlar olmalarıdır.bir bayan için birçok özgürlüğünden vazgeçiyorsa o bayan tarafından değeri bilinmesi gereken erkektir.ayrıca:

(bkz: blue smyrna)
tembel ve üşengeç olurlar.*
kova burcu kadınının ağzına sıçan tek erkek burcudur.

edit: 4 yıl sonra yine bir yay ve yine aynı son. Gerçekten hiç değişmiyorum tebrikler.
(bkz: brad pitt)
epey zaman oldu..

çok sevdiğim bir arkadaşım, "en çok yaylar aldatır, uzak durmak gerek sizlerden" demişti.

zaman zaman düşünmüyor değilim "haklı mı acaba" diye.
bir yay burcu olarak, özelliklerimi yazmam gerekirse:

-çok seviyorum! diyen herkesi yarı yolda bıraktım.
-1 hafta evden çıkmadığım oldu. kafamda bere ile avare gibi dolaştım evde. kimse arayıp sormayınca; sikerim böyle hayatı diyip facebook'taki tüm tanıdıklarımı sildim. sonra pişman oldum.
-sinirlerime hakim olamayıp kardeşimi dövdüm. sonra 3 gün kapısında yattım. *
-tanımadığım insanların dertlerine derman oldum. olmaya devam ediyorum.
-yeni birileri ile tanışmak için dışarı çıkıyorum. başka bir amacım yok.

böyle enteresan kişiliklere sahip burç grubudur efendim. yalnız; siz siz olun yay burcu kadınınından uzak durun.
(bkz: ben)
aksi, zeki, sempatik, uçlarda.
zeki olmayan bir kadının idare edemeyeceği erkek tipidir. kendileri çok zeki olurlar çünkü.
her kadın için ideal bir burçtur. çünkü; bilgiye önem verme bizde, cömertlik bizde, eğlence bizde, çevresi tarafından sevilmek bizde, iyimserlik bizde, saflık bizde... daha ne olsun? *
abimden biliyorum. sempatik, çılgın, eğlenceli, çok zor aşık olan tiplerdir. dikkatleri dağınıktır, her şeyden çok çabuk sıkılırlar, zeki ve güvenilirlerdir.
sevgili olarak seçtiğinizde, rahatlığından, umursamazlığından yakınacaksınızdır ve sürekli olarak kaybetme korkusu içerisinde olacaksınızdır çünkü onlar özgürlüğüne düşkün sadakat yoksunudur.onlar en iyi arkadaştır bu da kıskançlık sebebidir. arkadaşları ve ailesi her zaman önceliklidir. daha doğrusu canı ne istiyorsa o önceliklidir. ve onlar gerçekten seviyorsa bütün bu tabuları yıkanlardır.