bugün

kolpa'nın yeni albümü.
ayrıca bu albümün yeni klibi.

albüm 18 ocak'ta piyasada.

not: buyrunuz albüm görseli.
görsel
duvar tarafıdır sıcaktan bunalınca kafa duvarla yatak arasındaki o ince çizgi arasına gömülür. ohh püfür püfür.
muhteşem bir şarkı. dinlediğim anda derinlerde bir yere dokundu.
yatağın soğuk tarafı içimi yaktı...

https://www.facebook.com/...o.php?v=10150533011912641
yazın çok iyi gelir o soğuk taraf. kışında hiç geçmek istemezsin o tarafa. hee sevgiliyle uyuyorsan o yatakta soğuk yer bulamazsın.
aslında hücrelerinize zuhur eden yalnızlığın fiziksel etksidir.
ayrıca kolpa'nın güzel parçası.
bana göre sağ tarafıdır, çünkü duvarla yatağım arasında ısı transferi mükemmele yakın şekilde, hem taşımayla hem iletimle gerçekleşmektedir. ayrıca yastığın altında kalan kısımda kıskanılacak seviyede serindir. yaz kış serinliğini muhafaza eden bu "cool" ortama bunaldıkça eller kollar sokulmak suretiyle kısa süreli de olsa serinlenebilir.
dinlendiğinde insanı yatağındaki buzla yüzleştiren şarkıdır.
(bkz: kolpa)
bir kısmı soğuk da olsa en azından her şeyiyle sana ait olan yataktır.
bunları vur deseler gözümü kırpmadan gider vururum..
züleyha nın bırak gitsin i bile bundan iyidir; en azından, kafiye tutturmaya çalışır:

bırak gitsin, bitsin artik
götürsün hediyeleri...

bırak gitsin, bitsin artik
götürsün mektupleri..
..
inan olsun vururum ben bunları; tanrım o nasıl bir işkenceydi ya, ortaokul müsameresi öğrenci şarkıları gibi..*
bunun fanatikleri var mı yahu, bu kadar mı?
bana baştan bu ne be dedirten şarkıdır fakat bir kere iki kere üç kere blabla dinledikçe hoşa gidendir.
bu başlığı okuyarak keşfettiğim kolpa'nın süper şarkılarından bir tanesi. tebrikler.
kışın kötü, yazın en iyi şeydir.
genelde insanlarınkinde bulunan fakat benim yattığım o cisim için yetersiz kullanımdır. (bkz: hertarafı)
Yalnız olduğunuzun en büyük kanıtıdır.
sıcak havalarda yatağın en güzel yeridir. mis gibi bir uyku için vazgecilmezdir.
nefretle uzak durulan taraftır.
ayrıldığı sevgilisinin çift kişilik yatağında birlikte uyuyan çiftlerin dinlediğinde daha depresif ruh hallerine sürükleyebileyen kolpa şarkısıdır.
bir kolpa şarkısı.

-şarkıyı dinleyip, içlenen ergenlere tavsiyem şudur; elektrikli battaniye alın aslanlarım. 5 dakika fişe takınca her yer ateş olur. öyle, vay efendim kimse bana vermiyor, olaydı bir sevdiceğim sarılaydık ısınaydı hep buralar diye de ağlamayın. olur hepsi zamanla.

(bkz: beni de ağlatacaksınız lan)
otuzluk dulun soğuk yatağını anımsatan taraftır.
Kışın elektrikli battaniye kullanmanız halinde kurtulabileceğiniz dert.
yaz aylarında ilaç gibidir.
20li yaşlarda kuzen facebookta konu başlıklı şarkıyı paylaşır. üzerine "yakıyor elimi ne zaman uzatsam yatağın soğuk tarafı" yazar.

ve yine yaşı bize çok yakın olan 20li yaşlarının sonundaki dayı olaya müdahil olur.

-hiç dayıdan utanma kalmadı. bıktım aşk acılarınızdan. seni faceden siliyorum zaten oyun davetlerimi de kabul etmiyon pislik.

güldüm evet ama şarkı güzel, kolpa iyi.
kolpa'nın da klarnet tarzı işlere giriştiğini gösteren, ttnet müzik gibi sitelerde yakında pop kategorisinde yer alacak, adı kendinden daha güzel şarkısıdır.
gayet basit ve anlam bütünlüğü içermeyen sözlerle bezenmiş buna karşın müziği kulağa hoş gelen kolpa şarkısı. bunları yere göğe sığdıramayıpta sertaç ortaç şarkılarıyla dalga geçmek hakikaten haksızlık.

--spoiler--
Aldığımız hiçbir nefes bile içimizde kalmıyor inan...
--spoiler--

hadi canım, vay anasını!
ismiyle aynı bir albüm olan bir şarkıdır. albüm iyidir yalnız bu parça fenadır. kalitelidir. dinlenesidir. kolpa nın böyle ayrılık olmaz dan sonra en iyisidir.