bugün

(bkz: tarifsiz lezzet)
gergin ve aksi olur .sanki başka zamanlar çok farklı da.
kıçını kaşıya kaşıya banyoya gider ilk. yüzünü yıkar, aynada o uyku sersemliğiyle oluşmuş aptal ifadeye bakar ve ayaklarını sürüye sürüye hiç katkıda bulanmadığı kahvltı masasına oturur.

(bkz: ne yiyonuz aq)
makyajını silmeyi unutmuştur bundan mütevellit gözaltı sürdüğü kalem ve rimelden ötürü simsiyahtır.
fantazilerin aksine yataktan kemiklerine kadar ağrı hissederek uyanmış dişi olabilir.
masaj yapılası dişidir.
saci basi daginik esneyerek, kapanan gozleriyle gelen kutusuna bakar. Sonra suratina bir tebessum yayilir. Bir avuc suyla acmaya calisirken uykusunu sabahin 8inde bir yandan mesaj yazar. Sonra bekler ve bekler...
sabah uyandım ve sevgili güzel eşim beni izliyordu. kocacım kahvaltını hazırladım dedi ve öpüp, hadi kalk bakalım diyerek uzaklaştı. ben tam sırıtık bir yüz ifadesiyle kalkmaya çalışırken elinde kahvaltımla birlikte odaya geldi. o sabah çok güzeldi tıpkı diğer sabahlar gibi.
sabah ereksiyonu olmuş azgın, kıllı, türk erkeği için bulunmaz hint kumaşıdır.
Sabah uyandığında ilk işi mesajlarına ardından facebook hesabına bakmak olan dişi ardından gözler şiş, saçlar dağınık bir şekilde yataktan kalkar. Elini yüzünü yıkar ve kahvaltının hazırlanmasını bekleyen bír varlıktır.
ağaçtan yeni inmiş türk maymunu.
Başım feci şekilde ağrır. Gözlerimde hafif bir çapaklanma olmuştur. Çok sakin bir halim vardır. Konuşucak halim yok, kim ne derse desin cevap vermem. Boynumda hafif tatlı bir terleme vardır. Tatlıyım aslında. Swh.
uykudan uynadığı ilk anda asla söylemek istediği kelimeyi söyleyemez. onun yerine aklının içindeki düşüncelerden oluşmuş yeni saçma kelimeler kullanır ve kimseye derdini anlatamaz. biraz gerinip, bacaklarını esnetip yatakta keyif yapar. akşamdan yüzüne sürdüğü gülsuyu veya bepantenhen krem ile pamuksu kıvama gelmiş yanaklarına soğuk suyu çarparak ayılmaya çalışır. sonrasında kahvaltı, iş-güç rutin hayatın sıkıcı kollarına bırakır kendini. çay, kahvaltıda olmazsa olmazıdır. ama kafası çok ağırlaşmışsa uykudan, sade bi kahve daha iyi gelir. * * * *

edit: imla.
eğer öğrenciyse hemen hazırlanıp süslenip okula ya da dersaneye gider.
günlerden pazar ise ve sevgili ise eğer;

- önce, öpülür o uykudan şişmiş yanakları,
- sonra, arkasından sarılıp ensesine bir öpücük kondurulur,
- mutfakta kahvaltı hazırlamaya çalışırken küçük muziplikler yapılır,

sabahları cilveleşmekten çok hoşlanır bizim soyun kadınları. minik bir kedicik gibi mırlamaya başlarlar hemen! sevimli ve sevilesidirler.
saç baş dağınık kalkar, çay suyunu koyar, tuvalete gider. her şey basit, hayaller kurmayın lütfen.
yazarın ruh sağlığından endişe ettim.
sabaha karşı serinleyen havanın tesiriyle pikesine sarılmış olduğu için terlemiş ve de cıbıldır. ilk işi duşa girmek olur çünkü gece sıcaktan uyuyamamıştır. uyanması mümkün değildir o terli bedeniyle.
hızla mutfağa koşup, çay suyunu koyar.
(bkz: kaptanın seyir defteri)
melek ile kelek arasında muhtelif tariflerde olanlardır.
aynen şunu gibi olurlar:

http://www.youtube.com/watch?v=oV12vzb1VFU
lavaboya gidip elini yüzünü yıkar, o maymun haliyle koridorda babası yakalar babayla bi cilveleşme, koklaşma evresi gelir, ardından gazeteye göz gezdirip kahvaltısını yapar. Gece gelen mesajlarını cevaplar, kızlarla buluşup dedikodu yapar falan.
kadındır nihayetinde. her ırkın kadını uyanınca tatlıdır güzeldir iyidir hoştur.
saate bakar, yemek programlarina daha varsa geri kafayi vurup uyur.