bugün

fazıl sayın zırvalarını değerlendirebileceğimiz zırvalardır.
(bkz: hepsi)
Zamanın şartları onu gerektiriyordu. (bkz: şartları kim belirliyor acaba)
Bebek bekleyen bir çifte sorarlar: isim düşündünüz mü ? Kadın artistik bir şekilde " Erkek olursa Recep Tayyip, kız olursa Emine." der. Arkadan yaşlı bir amca seslenir, " Adam olursa da MUSTAFA KEMAL koyun''
müjdat gezen in söylediği bütün sözler.ha Birde yenisi çıktı, olmasaydın olmazdık diye.yuh diyorum amnk.işi nasıl bir boyuta getirdiler.
atam sen kalk ben yatam. bi kalksa ortalıkta adam kalmaz yemin ediyorum.
Facebook'da doğum gününü kutlayanlara teşekkür mesajı yazan üniversite hocasına mesaj yazan kızımızın zırvası buna örnektir. Hocayı ve öğrencisini afişe etmemek için isimleri yazmıyorum ve ekran görüntüsü kullanmıyorum.

"Hocam doğum gününüz kutlu olsun... Kutlamayı bu güne bıraktım ben özellikle çünkü 10 Kasımda Atamız için yas tutarken içimden gelmedi kusura bakmayın... "

Yalana bak yas tutarkenmiş, 70 sene önce ölen insana yas mı tutulur.
(bkz: tümü)
Mustafa kemalin peygamberimizin mezarını değiştirmeye çalışan suudilere verdiği ayarmış.Atatürkten suudi kralına mektup diye dolaşıyor internet ortamlaında. Diyor ki mezara dokunursanız ordularımı aşağı indiririm. Harbi buna inanan mallar var lan.
http://www.haberlerim.de/...-o-mektubu-yalan-ckt.html
çocuk bekleyen çifte adı ne olacak diye sormuşlar kız olursa emine erkek olursa recep olacak demiş.
arkadan bi amca seslenmiş mustafa kemal koy da adam olsun...

şimdi bu hayali olay benim başıma gelse, insanlığı, bunca yıllık eğitimimi, sahip olduğumu düşündüğüm insanlara saygı olayını, adamın yaşlı olmasını bir kenara bırakıp o adamı döverim arkadaş. sen kimsin ki benim çocuğuma koyacağım isme müdahale etme hakkını kendinde buluyorsun lan.

bu anlatılan olay facebookta paylaşılan, büyük ihtimalle yaşanmamış bir olaydır ancak bir zihniyetin zehrini ifade etme bakımından önemlidir.
atatürk olmasaydi siz i gargamel baba çorba yapip içmiştiiii

misal bu üstteki örnek.

benim ona mesajim uslu olursan bir gün şirinleri görebilirsin.
atatürk'ün ismine ve dahi resmine tahammül edemeyen arap yalayıcılarını kahrından öldürmüştür galeri resimleri.

ne kadar yakışıklı ve zarif bir adammış değil mi? ayrıca şahane bir giyim zevki varmış. eeee, her işin başı eğitim ve görgü.

görgüsüzleri Gianni Versace giydirse eğreti duruyor olmuyor işte, onları ancak şalvar paklar. ahaaa aaahhhaaa uuu beybi.
yaran değil ama gerçekleri gö.ünüze sokan zırvalardır.

görsel

bunun gibi.
- iyy şunları görüyor musun?
+ ne varmış abi.
- baksana abi kafasındaki şeyi. bildiğin 7. yüzyıl da yaşıyoruz gibi. insanlar uzaya çıkıyor. biz hala böyleleri yüzünden durduğumuz yerde sayıyoruz.
+ abi ne alakası var. kadın kendi inancına göre yaşıyor işte. takan da insan takmayan da insan.
- olur mu öyle şey lan. atatürk bu ülkeyi onlara değil bizim gibi aydınlık geleceğe arzulayanlara emanet etti. ben onlar için aydınlık gelecekten mahrum kalacağım.
+ abi o aydınlık geleceğe gelmek istemiyorsa ne olacak. zorla mı götürcen.
- ne demek gelmiyor lan. herkes oraya gitmek ister. gitmek istemiyorsa haindir.
+ içinden (asiktir vatan haini oldular iyi mi). neyse abi seninde söylediklerine saygı duyuyorum.
- içinden (aq gericisi) ben gidiyorum.
+ nereye abi.
- anıtkabire.
+ hayırdır abi.
- atama bunları şikayet edecem.
+ benden de selam söyle abi. hal hatır sorarsa iyi olduğumu söyle.
atatürk iyiydi de çevresi kötüydü demekteki mantığın sebebi bu.
neden mi ülkenin yarısı atatürk'ü sevmiyor, işte bu kemalist zırvalar yüzünden.
kuran yerine nutuk okurum diyen kemalist var ya.hay ben senin...
Türkiye cumhuriyetini iran yapmaya çalışıyorlar. Sözünü her fırsatta dile getirmeleri. Git bir iranı görde öyle konuş denmeli bunlara...
- neden mini etek giyiyorsun ?
+ e yok artık.
- ne yok artık aylardan ocak hava -13 m k üşümüyor musun ?
+ laikim ben tabi böyle giyinicem.

bizzat 1. ağızdan aktarıyorum.
Ne aptal heriflersiniz. Dinine bukadar onem veriyorsan git de kitabını oku
Yazanlara bak biraz doğru adam nasıl olunurmuş. Baskalarının görüşlerine saygı duymazsan onlarda size duymaz. Ben inanmiyorum diye sizin allahınıza sövsem iyi mi. Benim için birşey ifade etmiyor olabilir ama başkalarına saygı duymazsan bu salak çekişme uzar gider.
atatürk olmasaydı babamiz belli olmazdı.
en büyük zırva bence.
hani kemalizmi eleştirince dine bağlama muhabbetleri yok mu...

- bence kemalizm hede bıdı şöyle böyle.
- o yobaz kafanla ne düşündüğün umurumuzda mı? hıh!

ayrıca yazardaşımın dediği gibi babamızın belli olup olmama muhabbeti. ulan babaları belli olunca ne oldu? bok, aynı bok işte.

edit: cevap bulamayınca lozan antlaşmasında ki türkiye'yi paylaşma reflekslerine bayılıyorum.
-tayyip ülkeyi sattı helehölö..
-şeriat gelecek dılılılı..
-atatürkü dışlıyolar vilivili..
-alevileri sevmiyolar dülüdülü..
-ağaç kesiyolar bilibili..
Atatürk olmasaydıyla başlar ve uzayıp gider. Tamam Atatürk iyi bir liderdi ama ilahlaştırmayın.
che'nin çantasından nutuk çıktı.
atatürk olmasaydı boş otobüste ayakta giderdik.