bugün

bir çocuğa bu acıları reva görenlere küfür etsem içim soğumayacak, amk dünyasında kısasa kısas şart oldu.
çok üzücü bir fotoğraf. yani o kabullenmişlik ve ümitsizlik hali o kadar bariz ki fotoda içimi yakıyor. dayanamadım konsolosluğa mail attım ön ayak olursanız bakımını yaptırır koruyucu aile olarak bakarım o yavruya diye.
O küçük çocuğu o hale getiren orospu çocuklarının ta yedi sülalesini sikeyim. Orospu çocukları.
Yüce Allaha yalvarıyorum peygamber efendimizi taşladı diye iki dağı birbirine çarpıtıp bir kavmi ortadan kaldırdığı kudreti şu çocuğa bunları yapanlara da göstersin. yerin dibine soksun bunları yok etsin.
şu koca dünyaya niye yetemiyoruz arkadaş ya ne derdimiz var neyi Paylaşamıyoruz. yazıklar olsun yazıklar.
buda bizim ayıbımız olsun.
sabahtan beri aklımdan çıkmayan video. o kadar çok üzüldüm ki. ufacık çocuk. elindeki kanı silmesi, etrafa bakması. kendime gelemiyorum.
Tüm insanlardan kendim de dahil olmak üzere nefret ediyorum. inşAllah dünyaya bi taş falan çarpar da hepimiz yok oluruz.
Bu cocuga bunu yasatan orospu cocuklarinin allah belasini versin.
yurekleri burkmustur.

ama hala allaha dua eden tipler var. allah var olsa simdiye kadar 3574534534 kere yok etmisti dunyayi. zihniyete bak. hala allah diyor. kardesim allah yok iste, allah yok. ne kadar aciz insanlarsiniz ya. allahim sunu yap, bunu yap. sizin bu oturdugunuz yerden birseylerin olmasini beklemeniz dunyayi bu hale getiriyor iste. birseyi istiyorsan kendin yapacaksin kardesim. adam sicacik evinden allahim yardim et diyor. ya sabir.
amerikanin orta doguya actigi bela. rte de amerikalilara peskes cekip suriye savasina korukle gitti. sonuc turkiyede 3.5 milyon multeci. yazik.
video izleyemedim ben. izleyemem. o fotoğrafların birinde iki çocuk görünüyor. birinin adı ümranmış. bilemiyorum aileleri ne durumdadır ama elimde olsaydı ikisini de evlat edinirdim. ahlama vahlama ile olmuyor sözlük. en azından ikisinin hayatı değişirdi.
şu çocuğun bu halde olmasına sebep olan en ufak katkısı olanların allah belasını versin. yemin ederim dünya artık dev bir bok çukuru. şu dünyada çocukların acı çekmesine yol açan herkesin amk. yeter..
Sabahtan beri tabiri caizse aci çekerek ağlıyorum bu çocuk için. içimi parçalayan bakışları, gözüne dolan şeyin kan olduğunu farkettiği an, başının kanadığını fark ettiği an o telaşı. O kanı silmeye çalışması. Yaktın be çocuk, hepimizi hic ettin.

Bütün insanlıktan nefret ediyorum. Bütün dünyadan, bu evrenden nefret ediyorum. Varolusumuzdan, o cocugun o ruhunun acı çekişinden nefret ediyorum.

Onun için sadece burada aglayabildigimiz, onu sadece izlediğimiz, minicik ellerinin oyuncaklar yerine kendi kanını silmeye ittigimiz, burnuna çikolata kokusu yerine duman, kan kokusu aldirdigimiz, ona sarilmamiz gerekirken, tüm sevgimizi ona vermemiz gerekirken onu vurdugumuz için ondan özür diliyorum.

Bu özür hic bi boka yaramicak biliyorum ama bizi affetme, biz bütün dünya senin yüreğin kadar olamayiz.
Ellerini ayaklarını öpsem kalbine dokunabilir miyim çocuk. Şeytanlaşmış insanların çağında göz yaşlarımla gözlerine bakabilir miyim...
yüreğimi dağladı, kor bir ateş düştü adeta. bir gündür o görüntüler gözümün önünden gitmiyor.

görev yaptığım yerde de öğlen saat 15.30 dan sonra suriyeli çocuklar gelip eğitim görüyor. okulun içine bir koşuşları var ki sormayın gitsin. dillerini, kültürlerini bilmedikleri bir ülkede ben çıkmak için hazırlanırken defteri imzalarken sıralara oturup gözlerimin içine bakmaları, bizim haytaların sıralara bıraktığı kalemleri benim masamın üzerine koyup kendi dillerinde sarf ettiği sözler...yalvarır gözlerle bakıyorlarmış gibi...bir de engelli suriyeli çocuk çok fazla. bacağını, kolunu savaşta kaybetmiş olanlar...o çocukların bu yaşta nelerle imtihan olduğunu görünce üzülmeden edemiyorum. sonrasında kendime de bizlere de kızıyorum.

işte gene böyle anlardan birini yaşıyorum. şu çocukların bu halde olmasına bir zerre de olsa sebep olan ne varsa dünya'da da cezasını çekmesini istiyorum. ahirette zaten tecelli edecektir adalet.
yapacağınız ülkeyi zikeyim diyecek de aklı ermiyor tabi olanlara. bu fotoyu ulu orta koyup milletin içini karartmak da neyin kafasıdır.