bugün

Oha çok uzun.
iki nedeni vardır.
Ya insan kendisini ifade edemiyordur yada karşısındaki dinlemeden direk hüküm vermeye kendini odaklamıştır.
Az önce dibine kadar yaşadıģım durum hatam vardı vardi ama yanlış anlaşılmayla birlikte kar topu çığ oldu resmen.
en berbat durumlardan biri, bunun yüzünden yüzlerce kez özür dilemek zorunda kaldım.
ayrıca en sevmediğim dördüncü şey.
birincisi genelleme.
ikincisi kıyaslama.
üçüncüyü hep unutuyorum.
Yeterince anlaşılmak istemediğinize delalettir.
Kötü bir durum. Toparlanması zordur. Karşınızdaki insan eğer ki anlayış göstermemek için üstün bir çaba harcıyorsa çok daha zahmetlidir.
En nefret ettiğim durumdur. insanı zora sokar.
Hayatımda en çok korktuğum şeydir. Karşındaki insanın düşüncesi icine sıkışıp kalmaktır. Düzeltemezsen vay haline .
genelde patavatsızlıktan kaynaklanır zira düşünmeden ağızdan dökülüveren birkaç kelime yanlış anlaşılma için yeterli kaynak olabilir.
(bkz: Geçen bana vurmuşlar)

(bkz: Araba)

(bkz: tampon)
Sag koltukta emniyet kemeri takmak * ).
insanların ön yargılarından dolayı sürekli maruz kaldığım durum.

güzel bi kadın gördüğümde yanına gidip "hanımefendi çok güzelsiniz" deyince "abaza busted" yemekten,

gerekli gereksiz bi sorunumu yakın arkadaşıma paylaştığımda sinsi sinsi gülmesinden her boku sekse bağlamasından,

gelenekleri reddetmemden dolayı insanlar arasında itelenmekten...

ütopyama yalnız gitmek istemiyorum, yoruldum mk.
dünyanın en sikko şeyidir. kendi içinizde kendinizi yersiniz.
Kendinizi yanlış ifade etmeye bağlı durumdur.
Çoğu zaman insanın ağzına sıçar. Eliniz kolunuz bağlı hissedersiniz ve ne yapacağınızı bilemezsiniz. Tam çıldırma durumu olarak tanımlanabilir.
bir kere yanlış anlaşılırsın ya dönüşü yoktur onun. sen ne söylesen de karşındakinin gözünde durumu kurtarmak olarak görünüyor. çok kötü bir durum.
Her zaman yaşadığım durumdur. insanlar iyiliğe yormuyor. Bazı şeyleri yaşaya yaşaya ön yargı tavan yapmış.
Hep başıma gelen vakadır. Ben mi yanlış yapıyorum ne?
daha çok kızların sık kullandığı cümle.

pot kırıp kıvırmak için kullanılır.
Hiç sevmiyorum bunu.

Mesela birine iyi davranıyorsunuz, ama ya karşıdaki buna alışık değil, ya da sizin herkese karşı öyle hassas olduğunuzu bilmiyor. Hemen yanlış anlar.

Çok kötü bir durum.
Yanlış anlaşılmak çokta kafaya takılacak bir şey değildir. Adı üstünde ''Yanlış anlaşılma''. Yani ''Yanlış anlatma'' değil. Sen güzelce ifade ettiysen, sorun yok. O yanlış anlamış.
anlaşılmamaktan kötüdür.
Sık sık başıma gelir.

Bu hayattaki amacım; insanlara dert anlatmak değildir. Bu yüzden kendi doğrularım ile yaptığım işlerin giriş- gelişme kısımları hep yanlış yorumlanır. Gene beklerim, sonuç kısmında özür dilerler.

Bazen insanlara çok anlam yüklememek gerekir. En doğrusu da sanırım bu. Yanlış anlaşılmanın bile bana koymadığı bir zamandayız. Allah affetsin.
Yanlış anlaşılmak yine iyi iyi.

Anlaşılma konusunda karşıdakinin alakalı kişi olmadığını ilk seferde anlamamak daha kötü. Şöyle ki,

Düşünün ki.. konu hakkında 3 sayfa tutacak kadar düşünce/fikir beyan etmişsin ve karşınızdaki bunu tamamen idrak ederek, sizin dünyanızı anlayarak ve düşüncenize/fikrinize karşı kendi düşüncelerini aynı derinlikte sizinle paylaşacak.

işte bunlar hep bilim-kurgu veya anime.

O yüzden inşallah baştan farkedersin de dilin damağın kurumaz ve hüzünlenmezsin.
Karşıdakinin zeka sorunu olduğunu gösterir.