bugün

yalnızlığın içinden çekip alıp sonra yine o yalnızlık duygusu ile baş başa bırakılacaksa yalnızlık yaşayan insan için artık daha da zor olacaktır yalnızlık.
hayatının amına koymaktır, dengesini alt üst etmektir. buradan bu vesileyle eski sevgilime sesleniyorum. ulan aşağılık zilli. ne güzel de alışmıştım yalnızlığa. efendi efendi şarkılarımı dinleyip hiç görmediğim birisine aşık olup geçinip gidiyordum. ne gereği vardı da hayatıma girdin, beni sana aşık ettin sonra da siktirdin gittin.
onu kendı huzurunda yalnız bırakmak varken bir saftirik gelip bu huzuru kendı cıkarları ıcın bozmak ıstemıstır. Yalnızlık guzeldır. Rahat bırakın ınsanları.
zordur.
hiç girmemek evladır.
o kisiye yapacaginiz en buyuk kotuluktur. Cok guzel zamanlarda gecirilebilinir fakat yalnizlik kimsesi surekli eski huzurunu dusunur.
(bkz: yalnızlığın kişiye kattığı onulmaz bencillik)
anlayış, hoşgörü ve empati gerektirir. yoksa elekten geçmeniz an meselesidir.
kendinizden emin değilseniz yapılmaması gereken eylemdir. çünkü o kişinin hayatından çıkmanızı zorlaştırır, kişi çıkartmamak için elinden geleni de yapar zaten.
he bir de bunların şöyle versiyonları vardır ki yalnızlıktan afedersin g*tu başı dağıtmış, onların geçmişiyle uğraşmaktan kafayı yersiniz, kıskanç da biriyseniz bakırköy sinir ve ruh hastalıkları hastanesinin bahçesindeki banklarda kağıt helva yiyen insanlardan biri olabilirsiniz.
üçüncü kişi olmaktır ve size hep bok yemek düşer.

yalnızlığa alışan kişi için sorun değildir ilişkinin bitmesi. o yine yalnızlığıyla mutludur bir şekilde. hep birinin hayatına giren kişi zararı görür.

böyle ilişkiler çoğu zaman uzun soluklu olmaz. nefes tıkanır ve biri mutlaka vazgeçer.
bu kişinin istediğinde seni hayatına kabul edip onun kurallarıyla sürdürüp o istediğinde de çıkacağını bilerek hayatına girmen gerek sevgili tecrubesiz insan. uzak dur, çek git canım kardeşim, başka işin mi yok yahu!!!!!
zordur . çok sabır ve emek ister . gösterilen efora değip değmeyeceği tartışmalıdır .
kurt inine çomak sokmaktır o. kurt ini mi derlerdi ona bilemedim de bak şimdi.
teşebbüs safhasında kalır,hepsi bu. neticede o seçimini yapmıştır.
giren için zordur, sabır zorlar can yakar, süre alır. tavsiye edilmez.
'Pişmiş aşa su katmak' deyimine anlam kazandırandır.
sizi, yalnızlığı ile onun arasına girmeye çalışan biri olarak görmesiyle sorunların yaşanması an meselesidir. yapılması gereken yalnızlığını kıskanmamak ve ona yalnız olmadığını hissettirmemektir.
gelen, çok geç gelmiştir. iş işten geçmiştir. bu saatten sonra 'yalnız'ı çöpe atıp gitmek gereklidir. kısaca: "geldiğin vakti s.keyim" demeye sebeptir.
maç izleyen bir erkeğin, televizyonunun önünden geçen kadın gibidir. sonradan gelen kişi.
yapmayın böyle şeyler. ona yalnızlığını unutturur sonra siz yalnızlığa alışırsınız.
o size, siz ona bir şeyler katarak, anlam yükleyerek, anlam kazanarak devam eder hayatınız.

değişen de olmaz.
iki kişilik yalnızlık...
hayatının amına koymaya hazırlıktır. baştan hissediyorum bunu, sonra tekrar aynı evreleri geçirmek zorunda kalacağım.
zaman zaman sığıntı gibi hissetmeye neden olur.
yalnız insan yalnızlığına alışsa bile aslında hep onu kurtaracak kişiyi bekler. çok kişi gelir ama kimse kurtaramaz, hepsini harcar yalnız insan. bilir de harcadığını, ama yapacak birşeyi yoktur.
dokunmayın ona lütfen, bırakın o size gelirse siz de ona gidin. gelmez yoksa, gelemez.
son kullanma tarihi geçmiş çikolatayı yemeyi göze almaktır.