bugün

ne olursan ,kim olursan ol dünyaya gelirken ve giderken sana arkadaşlık edecek tek şey.
tanışmadığın insanlarla mutluysan rüyalarında hep, sen yalnızsın.
yanında ağlamaktan çekinmediğin kimse yoksa mesela
ya da tüm katıksız, yumuşatılmamış cümlelerin kafanın içindeyse;
konuşmuyor, yazıyorsan yalnızsın.
bazen güzel, bazen de içinden cıkılmaz bir derttir.
Moral bozukluğu durumunda, insanın yalnız kalmak istemesi, aradan geçen uzun bir süre sonra ise hayatta yapa yalnız olduğunu anlaması ve yalnızlığın gerçek anlamını öğrenmesi.
insan yalnız kalmaz. kendiyle başbaşa kalır, kendini dinler. öteki türlü zaten yalnız doğarız yalnız ölürüz muhabbetine girmeyceğim zaten.
arabanın sağ ön koltuğunda o'nun yerine telefon ve cüzdanın olmasıdır.*
göğsün patlayacak gibi olduğunda bile susmak zorunda olmaktır.
sonra patlar o orda. kendi kendini zehirlersin. boğazdaki düğüm var bi de...
"çok klas tarafları olan, entel ve marjinal bir insanım." diyen bir arkadaşınızın olmasıdır.
yaz günü üşüyor olmaktır.
Gerçekten de Allah'a mahsus olduğunu düşündüğüm soyut kavram.insanlar gerçekten birilerine ihtiyaç duyuyor yoksa neden dünyaya gelsin ki ?
--spoiler--
Hazırlanışı: Mutlu günler geçirilir. Beraber olunmaktan alınan keyif , kaynayana kadar hayatın her aşamasıyla sık sık karıştırılarak yaşanır. Arkadaşlar ortak edilir ilişkiye. Sinemaya gidilir, çıkışta filmden hiç bir şey hatırlanmaz, geriye kalan sadece sevgilinin film boyunca tuttuğu elinizde kalan sıcaklıktır. Sözler verilir. Sözlerin altında ezildikçe, yalanlar söylenir. Mutluluk fokurdamaya başlayınca, ilişkinin altı kapatılıp dinlenmeye bırakılır. Oda sıcaklığına geldiğinde kıskançlık ve kavga gibi baharatlar göz kararı eklenir. Arzuya göre aldatma da konulabilir.
ilişki iyice soğuduktan sonra gözyaşı ile servis edilir.
--spoiler--
kedi sahibi olmakla sonuçlanacak süreç.

taşak geçerdik eskiden bunlarla, lakin doğruymuş. iki gün sonra bir kedim olacak. öyle miyavlaşırız artık karşılıklı.
candan erçetin'in çok eski ve belki de en güzel şarkıdır. yalnız dinlerken sözlere dikkat ettiğinizde "aaa hakikaten haa" olursunuz. deneyin.
yalnızlık adamı vurur döner döner vurur. Deli yürek dizisinde kuşcu isimli yuncuya ait replik.
gece uyumadan önce başını yastığa koyduğunda bi ayrı farkedilir. ayıptır günahtır yalnız bırakmayalım birbirimizi *
ancak istenilen anlarda anlamlı ve keyiflidir.
kapıyı her daim anahtarla açmaktır.
yalnızlık, benim eski sevgilim
yalnızlık, benim en vefalı yarim
ben onu kimler içn terk ettim
o, beni bırakmıyor
çoğunlukla yanlızlık olarak yazılan insanın tek başına kalma halidir ruhsal bunalıma yol açabilir.
*ayrılık sonrası sessizleşen cep telefonuna her on beş dakikada bir bakmaktır.

*burnunu karıstırmaktır.

*tuvalet aynasında ,msn avatarına koymak üzere cep telefonu aracılıgıyla fotonu cekmendir.

*liselerin cıkış saatlerine denk gelen otobüslere binmektir.

*bir yarım kokorec bir tursu suyudur.

*hoslandıgın kıza msn'den cıkmasın diye sarkı göndermendir.
bu saatte, burada, sayfa yenilemektir..
güzeldir yalnızlık şikayet etmediğim konu.
Yalnızlık veya yalnız kalma bir insanın boşluk duygusuyla karışık kendini dünyadan kopmuş hissetme duygusudur. Yalnızlık arkadaş eksikliğinden veya başkalarıyla birlikte olma arzusundan daha da öteye giden bir duygudur. Yalnızlık çeken insan kendisini toplumdan kopmuş hisseder. Başka insanlarla anlamlı bir iletişime girmekte zorluk çeker. Yalnızlık çeken insan içinde bir boşluk veya kopukluk hisleriyle doludur.

Yalnızlık duygusu sıradan bir yalnız olma halinden değişiktir. Bazen insanlar bilinçli olarak tek başına kalmayı tercih ederler ve yalnız olmaktan zevk alırlar. Bu yalnızlık duygusundan farklı bir durumdur. Yalnızlık duygusu istek dışı bir yalnız kalma durumundan dolayı ortaya çıkar. Yalnızlık duyan insan terkedilme, dışlanma, depresyon, güvensizlik, umutsuzluk, anlamsızlık, değersizlik ve kızgınlık duygularıyla doludur. Kendisinin hiç kimsenin sevgisine değer olmadığını düşünür, o yüzden de sosyal yaşamında zorluk çeker. Bu durum yalnızlık duyan insanın diğer insanlarla sağlıklı sosyal ilişkiler kurmasına sekte vurabilir.

-Alıntıdır-
yalnızlık...en fazla iki kişiyle.
radyodan kazandığın konser biletinin, çift kişilik olmasına üzülebilmektir.