bugün

Kafa dinlemek ve zihni nötrlemek için elverişlidir.
kötü alışkanlıklara kapı açabilir dikkat edilmesi gereklidir.
yalnız olmaktır.

seviştikten sonra sarılmamaktır.

seviştikten sonra öpmemektir.

hiçbir şey hissetmemektir.
nedense ben yalnızlığı her zaman sevmişimdir, evde yalnız kalıp kitap okumak ya da film izlemek gibisi yok.
SelamU aleyküm beyler.. aranızda kız var mı?
Uçsuz bucaksız bir yerde dolaşmak gibidir.
Şu fotoğrafın hissettirdiği yalnızlığı bir ben mi duyumsuyorum?

görsel
inşallah Allah affeder dediğim günahımız.
Bir başınalık.

iki üç gün öncesine kadar girdiğim bir kaç giri dışında tam 210 gün yazmamışım sözlüğe.
Söylemek ne kolay oysa 210 güne bir ömür sığdı.
Şimdi önümde bir 210 gün daha yok.
Bir ömür daha.

Ne demiştim?
Yalnızlık
Bir başınalık.
Belki bir ömür
Belki sonsuza kadar.
Altan erkekli’nin inanılmaz tiradı. Defalarca dinlenilesi.
...Evlerin çatıları diyorum,
Kiremitlerin tek tek dizilmesiyle oluşmuş.
Bir bütün parçalardan oluşuyor ya,
Hah işte, yalnızlık tıpkı bir çatıya benziyor.
Oluşmasının altında koca bir kalabalık yatıyor.
yalnızlık paylaşıldığında insanın kimle paylaştığını seçtiği zaman dilimidir diğerlerini seçemeyebilir insan ama sadece yalnızlığı seçtiği kişilerle paylaşır çünkü paylaşılabilen en nadide cevherdir yalnızlık kimse dokunmasın ona.
(bkz: sigara külü kadar yalnızlık)
Yalnızlığınıza ihanet etmeyecek kadar seviyor musunuz bu hayatı?

Ben sevmiyorum ben artık ihanet nedir onu öğrenmek istiyorum.
iki kola ayırabiliriz biri kalben diğeri somut olarak somut yalnızlık huzur verebiliyorken kalben yalnızlık insana kelimeye dokemedigim derin şeyler hisettirir.
Kitaplara sarıldım ben de.
buz şarkısı.
http://www.youtube.com/watch?v=ZAG56_faLSY
seçilmişi en fazla 1.5 aydır. sonrası doğa getirisidir.
en kötü yanı kalabalık bir park ya da deniz kenarında bira içerken oturduğun bankı kaptırmamak için işemeye gitmek isteyip gidememek.
Hoş saatler ilerlediği zaman bankımı kapmasınlar diye cüzdanımı ve telefonumu bırakmışlığım var.
insanı ruhunu sağdan sola durmadan sarsan güçlü bir boşluğa düşme durumudur. Bir çoğumuz bunu tercih ettiğimizi söylüyoruz ama bir şeyi unutarak.. Biz seçerken önümüzdeki seçeneklerden tercihler yaptık. Hiç birimiz hayallerimizi , zihnimizi zorlayıp olabilecek en iyi durumlara odaklanmadık. Üşendik,bıktık,sıkıldık ve sonunda yapayalnız kaldık. Çok mu kötü ? Beter arkadaşlıklardan vs iyidir. Çok mu iyi asla değil. Ama şu an biz değiştirene kadar ki gerçeğimiz.
Bir şeyler paylaşmak istediğinde bir kağıda yazmak , mülakat öncesi aynada kendine konuşmak, canın sıkıldığında soyut şeylere sığınmak ve kendini kitaplara,filmlere,müziklere boğma hali... Sorgulamaya başladığında ise ufak çaplı yaklaşan depresif ruh hali ve stres.. Sonunda bomboş bakışlarla duvarı seyir ederken uykuya dalmak...
insanın içine işler.
“bir daha kırılmayacağın ve üzülmeyeceğin bir huzurdur” diye tanımlamış Descartes.
Bazen çok güzel bazen çok çirkin. Ortası yok bu meretin. Napsak mutlak değer içine mi alsak yalnızlığı.
iyi bir psikolog olur kendileri. üstelik bedava. zaman zaman kendisine gitmek de fayda var.
Sirf o 1 kişi yok diye kendinizi yalnız hissettiginiz oluyor mu? Eğer oluyorsa gerçekten yalnizsinizdir.