bugün

kendinden başka kimsesi olmayan dava adamı.
ahmet şafak'ın da bir şarkısının ismi.
"Kendi vatanımı savundum. Biz Rusları çağırmadık. Onlar gelip bizim vatanımızı işgal ettiler. Biz savaş istemedik, onlar gelip bizimle savaşmak istediler. Askerlerimizle savaşmak yerine çocuk, kadın ve yaşlı insanları öldürdüler. Sizin, benim hakkımdaki hükmünüz ceza değil mükafattır. Allah'ın bana verdiği ömrü, O'nun yolunda ve kendi vatanıma harcadım. Her şey, Allah'ın elinde. O istediği zaman ben buradan çıkarım. Ben, önce Allah'ın sonra komutanım Cehar Dudayev'in askeriyim. Savaştığım için asla pişman değilim."

sözlerinin sahibi -yalnız her kurt gibi mukavemet göstererek şahadet şerbetini içip dar-i bekaya kanat açmış- çeçen lider.
ahmet şafak'ın seslendirdiği güzel bir şarkıdır. mesajlar bir bir yerine ulaşır, yarası olan gocunur...

ufak bir açıklama :

biz böyle görmedik haramı bilmedik eğilmedik bükülmedik
bu şehirde olmaz terkedip gitmeli, yalnız kurt yenilmemeli.

evet biz böyle görmedik atamızdan... el açmamıştık hiç kimseye şimdi açtığımız kadar. haram lokma nedir bilmedik, siyasetçiler öğretti...

ne olursa olsun yalnız kurt yenilmemeli... tutkuyla sevdiğim yalnız ve güzel ülkem türkiye yenilmemeli !
(bkz: rambo)
chuk norrisin david caradine ile oynadığı, karateli marateli bir filim.. 80 lerde, çocukken pek yayınlanmazdı.. cüneyt arkın ve serdar gökhanın karate namı adı altında, filim yaptıklarını düşününce baya iyiydi o zamanlar .. her zaman ki gibi chuk abimiz kazaba şerifi caradine de kötü adamdı ..
yalnız olan sadece kurt mu? hiç sanmıyorum*
kendini yalnız mı hissediyorsun? hiçbir zaman sana ait bir surunun olmayacağını mı dusunuyorsun? yanılıyorsun yalnız kurt. bu arkadaşlık hattı tam sana gore. kutup kurdundan kitap kurduna, buffalo kurdundan kıl kurduna milyonlarca kurt seni hattın diger ucunda bekliyor. tek yapacagın asagıdaki numarayı tuslamak. unutma yalnızlık allaha mahsus

+uuu uuu
-ara beni boya beni numaram 49 50
+uuu uuuuuu
internette sıkça görülebilecek nickname. sahibinin kendisini ülkücü olarak tanımlama ihtimali %99'dur.
bugünlerde dinlenilmesi ağlamaya kadar götürebilen nadide bir eser. dinlemek isteyenler için de link verelim tam olsun.

http://www.youtube.com/watch?v=0iY6XmilZNk
chuck norris'in bir filminin adı.
(bkz: salman raduyev)
yenilmemesi gereken...
şuan kulaklarımda dolanan şarkı.
ingilizcesi ergenlerin msn iletisini ve beyaz modifiyeli şahin'lerin camlarını süsleyen cümle.

(bkz: alone wolf)
bir kurt cinside denilebilir. gök yeleli bozkurt yanlız yaşar, sadece orta asya'da bulunur. ergen ayıları ismi ile bile korkutur.
- atıl kurt.
+ çok yalnızım olm...
- ee o zaman katıl kurt, maça gidiyoz, hadi.
"Yalnızım ama kurt gibi de güçlüyüm" sinyali veren kimse. "Güçlü insan yalnız kalır mı?" dedirten ve kendine güldüren insan. Açık vermemek lazım.
(bkz: milliyetçi hareket partisi)
bu şarkı, büyük türk kültürünün mirasçıları olan bizlerin aslında batılıya özenerek kendi medeniyetimizin büyüklüğünün farkına varamadığımızı, şehirleşme adı altında komşuluklarımzdan tutunda insani duygularımızın köhneleşmesine kadar yaşadığımız kültür erozyonuna vurgu yapıyor. kendini türk varlığına adayanların bayrak şarkısıdır işte bu şarkı. şarkının özellikle son bölümündeki şiir çok etkileyici. Ahmet Şafak bu şarkı ile ilgili şöyle diyor :

yalnız kurt, insanlara hem ideallerini hatırlatıyor. hemde bu ideale ulaşmak için gerekli enerjinin kişinin içinde olduğunu söylüyor. Ve o eğilmeden bükülmeden yaşayan bir kuşağın öyküsüdür.
abaza kurttur ayni zamanda.
ahmet şafak'tır o.
saglam otuzbircidir.
bence hain bir kurttur, diger kurtlara ihanet etmistir. yaptigi bence kahpeliktir donekliktir. aklsi halde nicin yalniz kalsin ki.
dinleyinde o pas tutmuş ruhunuz nedamete gelsin..

[null http://www.youtube.com/watch?v=7SGD4MCa3O4]

bize göre değil, yabanın bağında dal olmak, gül olmak...