bugün

sürekli istediğim durum. 14 yaşından beri böyleyim. bazen sosyalleşmeye çalışıyorum ama konuştuğum kişi böyle üstüme üstüme geliyor sanki sonra da başım ağrıyo falan diyip çıkıyorum işin içinden. atatürk'ü sevmiyorum erdoğanı da sevmiyorum. türkiye'de hiç bir partiyi desteklemiyorum hiç bir takımı tutamıyorum. içki ve sigara'dan nefret ediyorum fakat islam'dan ve diğer dinlerden de nefret ediyorum. lise hayatım mahvoldu bari üniversite'yi kurtarim sözlük.
not: şizofren değilim,paranoyak da değilim,kibirli insanlardan da değilim ve kibirli insanlardan da nefret ederim fazla mütevazı insanlardan da nefret ederim neyim ben sözlük ?
bu aralar benim de istedigim durumdur.daha cok dusunur insan daha rahat dinler kendini
içten içe yalnızlığı hissettiği halde fiziksel anlamda yalnız olmayıp dış dünyasını iç dünyasına uygun dizayn etmek isteyen insandır. haklıdır, izin verilmelidir. * *
soğuk havada elleri cebinde esrarengiz bir şekilde yürümek isteyen insandır.
farklı bir insan olma ihtimali yüksek olan ve onu anyalabilecek insan sayısının sınırlı olduğu kişidir .
fütursuzca rüzgara karşı koşma isteğini içinden atamıyordur. özgürlük içine işlesin istiyordur.
kafasını dinlemek istiyordur biraz olsun huzur istiyordur. gürültüden sahteliklerden uzaklaşmak.
mastürbasyon yapacaktır.
arada bir olur öyle fazla üzülmesin.
dönemsel olarak hemen hemen her insanın kendini dış dünyadan yalıtarak yalnızlığına açılan, kimine göre meşum, kimine göre kutsal olan o kapının sahanlığı, dış dünyanın dayattığı kendinden kurtuluşun ve salt kendinle kalışın ilk adımıdır. düşmeden göremezsin kendini istediğince ve bakamazsın kendine. nasıl düştüğünü hatırlamazsın bile. defolur çünküler. boşluğun içinde açılan her kapının ardında saklıdır nasıllar, nedenler, niçinler... tüm soruların cevaplarını ve dahi fazlasını içinde barındır. içine doldurabildiğince anlam yüküdür ve doldurabildiğince boştur. dünyanın değersizliği ve hakikatin acımasızlığı iter insanı bu dibi görünmeyen alana.

lakin, kolay değildir boşluk içinden bene açılan o kapıyı açmak. sorular gerektir insan bu kapıyı ardınca açmak için. doğru sorular karşısında alınan cevaplar küçültür insanı, cevapların çokluğu doğrultur...

çok yüzlüdür ya insan. en çok bu acıtır! yüzler birbirini çizer, çizikler durmaksızın kanar, acı gerçek, yüzler sanaldır. kendine gelmeden, can acımadan, üşümeden ve titremeden nasıl döner insan kendine? soğuk kendine getirir insanı ve kedine geldiğinde üşüme biter, kan pıhtılaşır. takkenin düştüğü bu kapının ardı, sadece benin doldurduğu bir alandır. karanlık ve izbe görünen bu barınağın tek ışık kaynağı vardır ve karanlıktan kurtulmanın bedeli çok ağırdır. ışığın kaynağını benden ibarettir, bene sızmak ancak benini feda ile, benden geçmek ve hakikat ile arada var olan tüm perdeleri yırtmak benden sızan bu ışık ile mümkündür..

sonrası, iyilik güzellik olur her halde...

bir kere düşmeye gör. sonrasında doldurduğunca bensindir, boşalttınca sen..
(bkz: leave me alone dude)
hep arkasında kötü bir psikoloji aranır. oysa çok sevdiği insanlar da dahil herkesin belli bir mesafede kalmasının o ve diğerleri için en iyisi olduğunun farkındadır. sosyallik konusunda sıkıntısı da yoktur, sevilir sever. fakat hepimizin iğrenç huyları var işte hacı. buna uzun süre katlanamıyorsun. sen katlansan, senin kötü tarafın karşıdakinin gözünün içine içine giriyor. en iyisi bu görüşmeleri minimum şekilde verimli tutup, çok da abartmamak. çocukken annene kızdığın çok zaman oluyor ama uzaktayken çok özlüyorsun işte. yanında 2-3 ay kalsan yine katlanmak istemeyeceğin şeyler ortaya çıkacak. eğer kendi kendine katlanabiliyor, güzel zaman geçirebiliyorsan, her zaman değil ama genellikle yalnız kalmak en iyisi sanırım.
sadece yalnız olmayı biliyordur. sevgiyi tadamamıştır. bu durumundan rahatsız olsa da kurtulamıyordur ve artık kanıksamıştır. tercih edilmediğini biliyordur.

evi, tek güvenli yerdir onun için.
kafa dinleyebilmek isteyen insandır.her zaman olmadığı sürece bazen iyi birşeydir.
ne asosyaldir ne de sosyofobiktir. bahse girerim sözlüğün en sosyal adamlarından biriyim fakat yalnız başına bir kafeye gitmek, sinemaya gitmek ya da tatile benim için daha mutluluk vericidir. kendinle yaşamayı öğrenmen gerek evlat.
yalnız kalmak isteyen insan modern insandır. Yalnızca temel ve artık sürekli olan bir gereksinimini karşılıyordur.
kendisiyle barışık olan, kendini gerçekten seven insandır. asosyal değildir, hatta tam tersidir ama arada sırada bu dünyadaki anlamlandıramadığı şeylerden, anlayamadığı insanlardan uzaklaşıp kendini deşarj edip tekrar sahalara dönüyordur. anlayışla karşılanasıdır.
Kitap falan okuyordur.
Sadece kendi ile mutludur.
saygı gösterilmesi gerekir.
kafasını dinlemek istiyodur.
çevresinde kafa dengi insan yoktur.
balık burcu olabilir. ben değil bir arkadaşım.
kimsenin kendini anlayamayacağını düşündüğünden kimseye anlatmam daha iyi diyen insandır.
Yeni birini bulmuştur.
Buaralar bu insan benim. Cevremde arkadasim var. Lakin eski dostlarim kadar kafama uyusmuyolar. Haliyle kulakligi takip tek oturup oyun falan oynuyorum.