bugün

neredeyse erkeklerin bütününde görülen hadisedir. zaten yağmur yağmaktadır, hava iç karartıcı, her yere iyice bir yas havası büründürmenin manası yoktur.
(bkz: bütün erkekler toplandık toplandık)
(bkz: sözleştik de siyah şemsiye taşıdık taşıdık)
(bkz: erkek adam renkli şemsiye taşımaz)
bütün ucuz şemsiyelerin siyah olmasından kaynaklanabilecek olay.
her malın insanın üstünde bir duruşu vardır. erkekler pembe pantolon giymiyorsa siyah şemsiye taşıması da gayet normaldir.
gerçi pembe pantolonda bizi örter, belki salağızdır.
çiçekli şemsiye taşıyan erkekler toplumda henüz kabul görmediğinden uzun bir süre göreceğimiz durumdur.
her şeyden önce ıslanmamak için yapılan bir eylemdir. delicesine yağan bir yağmurda yürümek zorunda olan hiçbir erkek mavi-mor-çiçekli-böcekli bir şemsiyeye hayır demiyecektir, dememelidir.
rüyada yağmurda siyah şemsiyeyle dolaşan bir erkek görmek, ele geçen fırsatların değerlendirilmediğine ve farkedilmediğine delalettir. eğer bu erkeğin pantolonuna çamur da sıçramışsa, bu nimetleri gören başkalarının kıskandığını ve afedersiniz ileri geri konuşacağına delalettir.
çiçekli böcekli şemsiyeyi kullanmaktansa ıslanmayı yeğleyen kişidir. kahvede, semtte papatya lakabıyla çağrılmak o kişinin intihar sebebidir.
'cicekli bizi bozar'mantiginda olan erkektir.
kasvetli havayı daha da kasvetleştiren durumdur.
çocukluğa dair derin acılar hatırlatır yağmurda siyah şemsiye taşıyan adamlar.

YIL 1990
evine sıcak bir kaç ekmek götürmek için bütün gün inşaatta çalışan bir kara sıva ustasıydı siyah şemsiyeli mehmet abi. yağmurdan korunmak için bir elinde sıkıca tuttuğu siyah şemsiyesi diğer elinde uğruna bütün gün ter akıttığı bir kaç ekmeği ile geçerken görürdüm her akşam üstü. evlerindeki tek şemsiyeydi bu, oğlu ve karısıyla şiddetli bir yağmur da altına sığınmaya çalışırken çocuk aklımla anlamıştım bunu. bunca yıl geçmesine rağmen hiç aklımdan gitmedi ensesine yediği tek kurşuna rağmen bir elinde ekmekleri bir elinde siyah şemsiyesi boylu boyunca sokakta uzanırken ki hali. ne zaman siyah şemsiyeli bir insan görsem hep hatırlarım bu sahneyi. çocuk aklımla evlerindeki tek şemsiye olduğunu anlamıştım ama faili meçhul cinayetin ne olduğunu anlayamamıştım.
pembe şemsiye taşıyacak değiliz ya. tabii ki siyah taşıyacağız. *
kaçıyorsa insan birinden bi şeyden, hani erkeklerin de çoğu siyah şemsiyeli ya, e kolaydır kamuflaj.
sevgiden, aşktan kaçmak da kolay olur mu ki?
aşk senin aynı siyah şemsiyendeki farkı gördüyse ne gerek kovalanmaya.
boşver kal
yağmurun altında...
bekle.*
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar