bugün

Girdiğin, çıktığın delik deyince hemen kalbiniz sevişmesin. Burada anlatılmak istenen şudur, çıktığın delik ballı olacak derken, zengin bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmek, hadi o olmadı girdiğin delik ballı olacak, yani zengin bir aileye damat olmak kastediliyor.
Örneği çok fazla olan gerçektir. 25 yaşında velet, 1 veya 2 milyonluk araclarla cirit atiyorken, sen ay da 10 bin kivirinca para kazandim saniyorsan, bu dusunceler akla gelir. Haricten beylik lafları okumayla olmuyor bu işler.
Bugün bir yatırım tavsiyecisinden duyduğum söz. Bırak bu borsa işlerini ya çıktığın delik ya girdiğin delik ballı olacak yoksa çalış çalış ananın bir şeyi bir karış dedi. Evet.
Bunu ünv kütüphanesinde duymuş idim ders çalışırken. Yoksa işte böyle sürünürsün diyordu yanındakine.

Kahvede entelektüel muhabbetler, kütüphanede ise böyle şeyler duyabilir bazen insan.
Bu sene Trakyalı bir çocuktan duyunca kahkahayı bastığım cümledir. Şu Trakyalılar alem aq.
mevlana gibi birinin fotosun üzerine sanki o söylemiş gibi yazılması doğru olmamış.

sikindirik söylemdir.
Çok ayıp bir sözdür.

Kınıyorum.