bugün

amerikalı underground rap yapan bir grup. uyeleri genelde tanınmıs rapper olmasıyla birlikte daha goz onunde olan elemanlarının muzik yapmaları icin yardım ettigi kırk tan fazla uyesi oldugu soyleniyor.

şu an için bilinen elemanları; rza, gza, Ol' Dirty Bastard, Raekwon The Chef, Ghostface Killah, Inspectah Deck, Method Man, Masta Killa ve U-God dır.
Bir rap grubundan fazlası olan rap grubu.Pek çok sayıdaki mc ve gruptan oluşan bu oluşumun Amerikada hiphop giyim üzerine kurdukları bir mağzalar zinciri vardır.Wu tang'in elemanlarınınd herbiri çok aktf müzisynler oldukları için pek çok sayıda albümleri vardır.
Benzer bir örgütlenme için (bkz: kadıköy acil)
beat üzerine bir çok albümü olan oluşum.
triumph gerçek bir rap parçasıdır.
kendikeri new yorkun katil arılarıdır. zaten üstlerinde arı kostumune benzeyen t-shirtler giyer. beyazlarda sever bu katil arıları çünkü sözleri sadece karı kız para güc değildir. uzak doğu felsefesi taşır sözleri.
benim fovorilerim rza ve method man dir. sert rap yaparlar. grup eminem ile birlikte tree adlı duet bir sarkıda yapmıstı.
hali hazırda , the "w" , the iron flag ve eliph adlı albumler bulunmakta.
east coast rap yapan grup. genelde karı - kız - para - araba dörtleminde takılmamaları da doğu yakasından olmalarındandır.
türkiye de de bir çok klan mevcuttur, bazıları dağılmıştır;

(bkz: kuvvet mira)
(bkz: kuva-i izmir)
(bkz: divan-ı rap)
(bkz: base mode)
türkiye'deki dandirik gruplarla bir tutulmaması gereken efsane grup. bünyesindeki her bir rapper'ı efsanedir. rap tarihinde new york denince akla gelen ilk gruplardan biridir.
en sağlam rap gruplarındandır zira en bilinen rap clanlerinden biridirde bu elemanlar, en sağlam üyeleri raekwon'dur kanımca, en baba albümleri ise wu-tang forever'dır 1993 yılındaki ilk studio albümleri Enter the Wu-Tang (36 Chambers)'de olabilirdi ama gerçekten çok underground ve sampleları çok old school kalıyor.

biraz daha etkin olmaları lazım sanırım.
hip-hop deyince, rap denince akla gelen ilk isimlerdendir. new york city, staten island'dandırlar. rza, gza ve odb esas kurucularıdır ve onların dışında raekwon the chef, method man, ghostface killah, inspectah deck, masta killa ve u-god bu grubun üyeleridir. 2000 sonrası albümleri de güzeldir fakat ilk yaptıkları albümler 'işte wu-tang bu' dedirten beatlere, sample'lara ve sözlere sahiptir. rza çok iyi beat yapar, method man flowlarıyla ünlüdür, gza ve raekwon ise en iyi söz yazan adamlardır. grubun esas kurucusu ol' dirty bastard 2003 yılında od'den ölmüştür. en güzel haber ise yaklaşık sekiz seneden sonra haziran ayının sonunda bir albüm çıkaracak olmalarıdır.
(bkz: triumph)
east coast rap'in efsaneleridir. gelmiş geçmiş en iyi gruplardan biridirler.
gelmiş geçmiş en taşaklı rap grubudur. ilk albümü bana göre gelmiş geçmiş en sağlam east albümlerinden biridir. bu vesileyle ol dirty bastard reyizi saygıyla anıyorum.
en taşaklı rap oluşumudur. beatleri insanı dinlendirir adeta, sözlerden bi bok anlamadığınızı söylüyorsanız şayet, bunları dinleyin. triumph ge cream özellikle, harikadır. bir west coast tutkunu olan beni bile bağlamışlardır. helal olsun diyeceğim ama, ihtiyaçları yok.
liseli ergenlerin suratına haykırılası parçaları vardır:
http://www.youtube.com/watch?v=lyeghnx4fmA
efsanevi hiphop grubu. wu-tang forever, enter the wu-tang(36 chambers) ve 2001 yılında çıkardıkları iron flag albümleri dinlenilesidir. en sevdiğim üyeleri raekwon ve ghostface killah'dır.
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel

(bkz: eminem)
görsel
https://www.youtube.com/w...mbedded&v=L14qLvBPUjU
kısa bir zaman önce tanıştığım ve bu zamana kadar nasıl oldu da ilgimi çekmedi dediğim hip- hop grubudur. enter the wu-tang albümünü dinlerken ruhuma işler, dinledikçe dinleyesim gelir. henüz yeni tanışmış olmama rağmen şimdiden efsane olmuştur gözümde.
son entry yi ben girmişim yine gireyim. bu adamlar harbi deli. Hele ki odb, red ve method man bildiğin akıyor. old school un kralı hip hop u ruhunun tüm derinliklerinde yaşıyor adamlar, ve sağ olsunlar bizlere de yaşatıyorlar
method man ve ol dirty bastard gibi efso adamların bulunduğu rap grubu.
Dinleyin dinleyin.
görsel
bu yıl saga continues adlı muhtesem bır album cıkaran rap grubudur zamanla cızgısını bozsa da dunyanın en ıyı rap grubu oldugu gercegını asla degıstırmez yaklasık 30 yıldan berı aktıflerdır gunumuze en ıyı method man raekwon ve rza ayak uydurmustur.