bugün

tek taktik roberto carlosu raulle değiştirip one,two yaparak shot atmaktı adamın herşeyi 19 du az ezmedim böyle oynayanları winnig turnuvalarında..
Rom uygulaması sayesinde yillar sonra beni tekrar sabahlatan oyun serisi.

Uzun araştırmalardan sona kulüp yaması olan bir versiyonunu da bulmam birlikte parmaklarım tekrar Nasır tutmaya başladı.

görsel
rom sayesinde deliler gibi oynadığım oyun. özlemişiz kendilerini efenim.
hala ps2 de oynadığım oyun.
duygulandırır. heeey gidi günler heeey. türkçe spiker vardı bi de.
Bir neslin "atamadı şınaydee" "offsaydo" vb. (japonca olduğunu varsaydığım lakin anlamlarını öğrenecek japoncaya haiz olamadığım) nidalara maruz kalarak oynadığı, efsanevi futbol konsol oyunudur.
Çocukluğumun oyunudur, ilk PS aldığımda WE4 vardı o konsoldan aldığım keyfi hiç bir makina vermez veremez!

Hele gol olunca spikerin ilginç replikleri hafızalardadır hala *
2009 da ki kaç oluyordu unuttum ama o oyunu yapan kesin manu'daki ji sung park'In akrabasıydı. ulan park bu kadar mı iyi olurdu şerefsiz bari belli etmeseydin. özledik reyis.
pes ile arasındaki fark; duygular.

(#21645741)
çocukluğumun geçtiği futbol oyunudur. roberto carlos ile ronaldo yu forvete almak allah ın emridir.
başka sorusu olan.
pes sözlük ise we forumdur. formatları farklı.
pes ile arasındaki fark ne.
görsel
pro evolution soccer'e sardırmamıza neden olmuş nane.
sanırsam pesi yapan aamların yaptığı oyundur.ikiside konami ve ikiside japondur.*
japoncayı bize sevdiren oyun. piyasada ingilizce versiyonlarının bulunmasına rağmen japon spikerin verdiği o gaza getirme olayına başka hiç bir futbol oyununda rastlamadım. ne dediğini anlamasak da hoşumuza gidiyordu.(goruba piç hariç!)
winning eleven 2'den beri takip eden biri olarak başarısının tavan yaptığı oyun winning eleven 8 diyebilirim(o kadar hata ve tek düze çalım ve gol vuruşları olmasına rağmen..)
(bkz: severek oynuyoruz)
bir çok vatan evladına japonca öğreten oyun. bu oyun tay dilinde yazılmış olsaydı onu bile öğrenirdik.
Yeni nesil fifa serisinin gelmesiyle artık demode olmuş futbol oyunudur.*
pes denen illete beni başlatan oyundur. (bkz: we9)
ülkemizde goal storm 97 goal storm 98 ve buradan winning eleven 4 e atlayan oradan winning eleven 2000 e geçen oyunlar serisidir.

PS2 versiyonundan itibaren bu oyun serisi PES e göre daha bir arcade tarzıdır ve kötüdür lakin Konaminin futbol serilerinin de en iyisini içinde barındırmaktadır ki bu da winning eleven 4 tür.
(bkz: fenerbahçenin şampiyonlar ligi kupasını aldığı yer)
kendi kendime " ben hiç büyümeyecek miyim lan? " diye sormama neden olan oyun. o kadar hırs yaptırırki insana yeri gelir karşısındakine trip atar insan, yeri gelir bağırır çağırır, kalkar rakibinin suratına hareket çeker, küfreder falan. ne lan bu?! bakıyorum ps salonlarına takım elbiseli koca koca adamlar yanlarında evrak çantaları birbirlerine " röeargh! nası koydum ama!" diye bağırıyorlar, herkes birbirine sövüyor. 40 yaşında adam oynarken bir yandan spiker gibi maçı anlatıyor:
" pirlo! pirlo ilerliyor! pirlo mükemmel bir vücut çalımıyla rakibinin belini kırıyor! pirlo! orta kaka! kafa ve gooool! kaka geçirdi sayın seyirciler! kaka soktu 3 oldu! " bu ne lan allahın belası. çocuğun bu halini görse baba demeye utanır sana. ama yok adam kendinden geçmiş " kaka soktu 3 oldu! " diyorda başka birşey demiyor. futbolun biz erkekler için nasıl bir anlam ifade ettiğinin en güzel kanıtını teşkil ediyor abimiz winning eleven sayesinde.
pes'in japon versiyonu olan bu oyunda haliyle spiker de japon olduğundan maç anlatımında çok eğlenebilirsiniz mesela, spikerin gol bağırışı süperdir pes e yapılan türkçe spikerler gibi eğlencelidirler, tabi bu oyunun bu tarafı gerçek tarafı oyunun gelmiş geçmiş en iyi futbol vidyo oyunu olmasıdır.