bugün

350 milyon kullanıcı sayısına ulaşmıştır.
kullanıcılarını çok rahat takip ediyormuş. biz nerelere gidek lan daha.
beleş windows 10 a yükselteyim derken olan sistemin ağzına sıçıp windows 10 u da yükleyememiş olmamdan ötürü sevmediğim yazılımdır.
En son win7 ile tanıştıktan sonra macbooka geçtim. Daha kullanışlı cidden.
iyi güzel de çok kasıyor.
kendimi bildim bileli merak ettiğim, elektronik donanım veya yazılım ürünleri hakkında neden holiganlıktan uzak rasyonel yorum yapılamadığını bir kez daha sorgulatmış işletim sistemidir. keza olması gerektiği gibi başarıyla geliştirilmiş pek çok yanı olmasının yanında her işletim sisteminden beklendiği üzere sorunları da epeyce mevcut. windows 8 serisinin usandıran sorunlarının çoğunun çözülmüş olması, sürücü bulma ve güncelleme işlemlerini arkaplanda sessizce ve hiçbir windows sürümünde olmadığı kadar sorunsuz halledebilmesi, hafıza ve işlemci görevi gibi kaynak kullanımının windows 7'ye göre dahi çok daha effektif olması en güçlü yanları.

sıkıntılarına gelince, neredeyse bütün sistem ayarlarının kontrolünü hem denetim masasına hem de ayarlar denilen bir aplikasyona vermek bana kalırsa çok büyük bir hata. hangi arayüzden ayarlanmış seçeneğin öncelikli geleceği belirsiz olduğu gibi iki farklı arayüz arasındaki seçenek fonksiyonları bile birbirini tutmuyor. monitör ayarları ve sistem başlangıç görevleri gibi pek çok konuda çakışma sorunu yaşadım açıkçası.

bir diğer sorun da dependency denilen bazı platformlarla zerre kadar uyumunun olmaması. kullandığım birkaç mesleki programın ısrarla dot net framework 3.5 versiyonunu talep etmesi üzerine ilgili versiyonu kurmanızla beraber windows 10 sisteminizin tamamen kilitlenip kullanılmaz bir hale gelmesi bir oluyor. sistem geri yüklemesi yapıp programınıza da elveda demekten başka şansınız kalmıyor zira. bu arada, üzerinden en çok saldırı yapılan telemetri ve gözetleme konularına girmemi bekleyenlerin, windows'un önceki sürümlerinde dahi benzer veri toplama işlemleri olduğundan ve registry ayarlarıyla çoğunun kesilebildiğinden habersiz olduklarını varsayıyorum. en azından artık microsoft'un yaptıklarından haberdarız, evvelden habersizce kim bilir ne veriler gönderdik.

yani özetle ortalama bir ev kullanıcısının kafa rahatlığıyla geçebileceği (hatta birazdan değineceğim sebepten ötürü kesinlikle geçmesi gereken), iyi denilebilecek bir işletim sistemi. yaşadıklarıma benzer sorunlar yaşama ihtimali olan kullanıcılar için geçmeye değer mi diye soracak olursanız ise, kesinlikle (ve malesef) geçmeye değer. nedeni ise microsoft'un son zamanlarda güncelleme adı altında yaptığı türlü hinliklerle windows 7 ile çalışmayı kasıtlı olarak işkenceye dönüştürmeye kararlı olması. windows 7'yi çaktırmadan işlevsiz kılmaya neden bu denli kararlı oldukları ise bir muamma.
güzel bu, sevdim bunu. bir mac os değil ama güzel
insanların abarttığı kadar bence kötü değil. Kullanışlı özellikleri var, zaten normal bir kullanıcı özelliklerin yarısını bile kullanmıyor. Performans olarak bence güzel, i3 bilgisayarımda win7'den daha iyi ve daha uzun ömürlü bir işletim sistemi oldu, illa başlat menüsü diye takanlar varsa da gitsinler programı var indirsinler, ama bence abartmaya lüzum yok.
Çok memnunum .1 yılı geçti format atmayalı hala çok stabil çalışıyor.Cortana türkçe olarak gelse iyi olur.
Yükseltmek için son saatler. Yarından itibaren en az 430 tl olacak. Yüklenin!
eski bir ekran kartı kullanıyorsanız sürücüyü otomatik olarak yüklemeyebilir. böyle bir sorun yaşarsanız windows 10 uyumlu sürücüyü manuel olarak yüklemeniz gerekir.
gates son tuvalet ihtiyacı. ciddi anlamda bilgisayar kullanmayan kullanıcılar için yeterli. ama bir işi olup ihtiyacı olan ya da oyun oynamak için pc bulunduran adamı deli eder.
görsel
kullanım oranı yüzde 21.13 olan windows versiyonu.
şu linkten indirilebilir:
https://www.microsoft.com...sibility/windows10upgrade
10.1 midir nedir onu yapana kadar götüm çıktı beyler yeniliklerde zaten bir sikime yaramıyor neyse...
en son gelen 1607 sürümüyle bir boklar olan işletim sistemi.

bazen görev çubuğundaki uygulamaların logoları kayboluyor. ama daha sonra kendi kendine düzeliyor.
en son rengi değişmiyordu. siyah ve pembe, siyah ve mavi vb. kombinasyonu vardı yani windows 7 gibi değildi demek istediğim. format attık gitti nalet olası windows. pislik. boyun eğdiren ırkçı diktatör şey. ayh sabah sabah çok neşeliyim.
Belirli bir süre sonra "istemezükçüleri" de bünyesine katacak işletim sistemi. Her geçen gün daha iyi olacaktır. Xp ilk çıktığında "abi 98 bi başka yaa" diyenler vardı. Sonra bıraktılar kendilerini xp nin kollarına. Microsoft un gerçekten başarısız ara dönem işletim sistemleri oldu 2000 gibi. Ama Windows 10 bunlardan biri olmayacaktır . Cep telefonunuzdaki 10 mb lık programın bile hataları, güncellemeleri oluyor. Bırakın da bu boyuttaki bir işletim sisteminde o kadar kusur olsun.

7-8 aydır kullanıyorum henüz beni illahlah ettirecek bir hatası da olmadı. Demek ki elinizin altındaki makineler biraz çağın gerisinde artık. Gerçi bir laptop 1 yılın sonunda epey geride kalmış oluyor zaten.

Düzeninin bozulması karşısında öfkelenen bir insan olarak söylüyorum : bu kadar yenilik düşmanı olmayın. yoksa "radyonun bir geleceği yok" diyen lord kelvin kadar komik duruma düşersiniz.
Gayet sorunsuz çalışan işletim sistemidir. Boktan makinalarınız yüzünden ortaya çıkan sorunları windows 10'a yıkmaya çalışmayın.
Teknik bir açıklamam ve doğruluğu hakkında emin olmamakla birlikte, 2.nesil ve daha eski intel işlemcili sistemlerde stabil ve verimli çalışmadığını gözlemlediğim işletim sistemi. Şahsım adına yaklaşık 1.5 senedir 4.nesil intel işlemciyle windows 7 ve 8'e göre daha az sorunlu ve daha akıcı bir şekilde kullanıyorum.
Tırttır.
Kullanması zor program.
win8 den iyi win7 den kotu.

bana sorarsaniz en iyisi vista. win7 de vistanin uzerine yapilmis zaten. win8 de tablet modu var lan. taşşak mi geciyonuz abi dedirtiyor.
win 8.1'den zorla geçirdi amk windowsu. 10 net bok gibi. yavaşlattı pc'yi.