bugün

Kullanamayan mallar kötülüyor hep. 8.1 e fark atar gerizekalılar.
bu akşam geçiş yaptığım bana ufak bir ekran kartı sürücü sorunu yaşatan Windows sürümü ama yeniden o standart başlat menüsün görmek güzel 8 in yapısı daha çok tabletlere uygundu.
aslında her şey güzeldi sözlük, yiğidi öldür hakkını yeme msi'nin de bu konuda sürücü destekleriyle işleri ilk günden itibaren kolaylaştırdığını biliyordum fakat son güncellemeden sonra fan'lar ilginç bi' şekilde sesli çalışmaya başladı. ilk laptop'tan şüphelendim. biraz kurcaladıktan sonra normalde 54-59 derece arasında seyreden cpu sıcaklığının 80 üstüne çıktığını görünce inceden bi' afalladım. görev yöneticisine girdiğimde aynı anda rise son of rome, The Witcher 3 ve project cars'ı ultra grafiklerde oynarken %70 cpu kullanımını göremediğim bilgisayar arka planda hiçbir şey açık değilken windows gezgini ile tek başına güreşe tutuşmuş, birbirleriyle cebelleşirlerken cpu kullanımı %90'lara çıkmıştı.

işin garip yanı görev yöneticisinden windows gezginini kapattığım anda cpu sıcaklığı düşmüş, fan da normale dönmüştü, hayır, win 8'e de geri dönemiyorum. laptop'u aldığımda pro sürümü yüklüydü. torrent açıp bilgisayarı açık bıraksam anakarttan işlemciye acaba yanar mı soruları yüzünden içim rahat etmiyor.

windows 10 versus'unda Intel Core i7-4980HQ 2.8GHz - 32 GB DDR3 - GeForce GTX 980M 8GB GDDR5 x 2 SLI ile daha fazla yapamayacağım galiba sözlük. yardımcı olabilecek sözlük yazarları yeşillendirirse sevinirim.
ne kurulumunda ne kullanımında sorun yaşamadığım os.

yukarıda millet kurduğu gibi hata falan almış. cenabetler herhalde.

yalnız son 1 aydır anormal bir ram tüketimi var, sistemden mi yoksa başka bir şeyden mi çözemedim. malware kaynıyordu pc hepsini temizledim baya düzeldi fakat yine de istediğim performanstan uzak.
yeni edindiğim işletim sistemi. daha tam kurcalamadım ama her halükarda 8'den iyidir herhalde.

düzenleme ; benim hoşuma gitti açıkçası.
pencere düğmeleri (küçült kapa tam ekran) bazı pencerelerde gözükmeyen sistem. bilen varsa yardım ediversin.
aklı olan para vermesin sistemi.

kur bir tane crackli windows 7, indir windows 10 isosunu, çıkart masaüstüne, yükselt de tamamdır.

misler gibi rahat kafa windows 10 süresiz kullanıyorum. şansıma nerden indirdiysem windows 7 format atarken orijinalleştiriyor kendini. daha da w7 e gelmem. *
güncelleştirme yaparken yazılımsal hata nedeniyle laptobumu çökerten ve daha sonra tekrardan win7 ye kavuşmamı sağlayan işletim sistemi.

win10 kuran arkadaşlar mutlaka yedeğinizi alın win10 güncelleştirme yaparken donanımlarınızla çakışabiliyor.
Win7 den sonra gelen en iyi windows sürümü.
Öncelikle yüklemeden önce girdiğim mekanlarda ki insanların bilgisayarlarına kurduğu sistem olduğunu farkettim ve 1.ay önce ben kendim de risk alarak yükledim. Ve iyi ki de yüklemişim diyorum çok şükür bir sıkıntı çıkarmadı hızlı pratik görsel anlamda hoş bir işletim sistemi.
Tarayıcısı sağlam olan işletim sistemi.

(bkz: Windows edge)
an itibariyle beklenen büyük kasım güncellemesi gelmiştir.
bir türlü yükleyemediğim işletim sistemi...
Google chrome performansı iğrençtir.

Windows 7 ye dönmeyi düşünüyorum.
windows 7den sonraki en stabil windows os. hatta gün geçtikçe daha çok stabil hale geliyor acayip verimli, üstelik çok daha kullanışlı bir tasarımı var ben çok sevdim şahsen hemen kullanımdaki ilk hafta bir duygusal bağınız oluşuyor, telefonda bir kaç eksiği olsa da orada bile baya baya çığır açan bir şey.
görsel
çok kasıldığı söylenen ama kasılmayan işletim sistemidir.
korsan indirenlerin dili türkçe seçse bile işletim sisteminin içinde dil desteği olmadığında ingilzce olan sistemdir. neyse sana pratik olur.
12gb ram, 2,6 ghz bilgisayar kullandigim halede birboyna takilan ve beni cileden cikartan sistemdir. kismeye tavsiye etmiyorum.

Windows 7 gibisi yok bu dünyada...
gereksiz animation yerine sade kullanisli akici ve hizli olan sistemdir.

Windows 7 kullanicilari : gecmeyin windows 8 veya windows 10 `a. piskolojiniz bozulur..
vazgeçin şu windows sisteminden hantallığı bile boğuyor beni. yıllardır linux kullanırım. aldığım iki bilgisayar var iki bilgisayarımda da linux var ve oldukça da keyifli ve rahat.

windows saçmalıktır dediğim işletim sistemi. 7ymiş 8miş 10muş boşverin bunları.
yeni gelen sikko güncellemesini yüklediğim işletim sistemi. nasıl bir güncellemeyse amk 20 gb'lık windows.old klasörü oluşmasına sebep olmuş.
Microsoftun ikinci vista faciasi. Hatta daha bok olacak gibi geliyor. Zira windows 10dan sonrası olmayacak dendi.
Amk bi sistem her güncellemede mevcut stabilitesini nasıl daha sikik hale getirebilir yaa?
Güncelleme gelecek diye tırsar oldum. Makine iki saatte açılıyor zaten. Windows 8.1de 15-20-30saniye gibi değişen sürelerde açılırdı makine. Şimdi 3-4 dakika sürüyor. Evet ciddiyim. Sadece windows logosunda 35-40 saniye bekliyor. Hah açıldı diyorsun ama o boş siyah ekranda 2-3 dakika bekliyor. Sonra giriş yapıyorsun Windows'un kendini toparlamasını beklemek falan derken düğmeye bastıktan 10 dk sonra Windows hazır hale geliyor. Ki bu makinede i5 işlemci, 1tb hard disk,4gb ram,1gb ekran var.
Ayrıyetten explorer(windows gezgini) durup dururken kendini kapatıp açıyor sürekli.
Bi de bunun mobil cephesi var. Mobilde daha gerzek işler yapıyor Microsoft. Adamlar windows 10u duyuralı 1 sene oldu. Halen mobil sürüm gelmedi. Betalar yollanıyor ve betalarda da absürt absürt hatalar halen giderilmeye çalışılıyor.(sd kartı görmeme, klavyede gecikme, ikon boyutları gibi)
craklı çakma 32 bit win yedim ile bedvadan sahip olduğum işletim sistemi. bir kaç saattir kullanıyorum ve fena değil gibi adı spartan mı edge mi her ne ise yeni tarayıcı çok güzel ve hızlı ama hızlı kullanılanlar çubuğundan bir bok anlamadım hiç bir stenin kısayolunu yapıştıramıyorum. görünüm olarak da aşırı sade ve cansız duruyor win 7 çok daha canlı ve güzel bi görünüme sahipti.
Tarayıcısı bağımlılık yapan işletim sistemidir evet.

(bkz: yaşasın Microsoft edge)
Telefonlara hala gelmemiştir.
her açılışta windows defender için bu uygulama kapatıldı uyarısı veren sistem neden olduğunu bilen varsa bir el atsın bir zahmet. pc de başka bi anti virüs yada güvenlik programı yok görev yönetisinden bakınca güvenlik duvarı etkin görünüyor ama her açılışta kapatıldı uyarısı veriyor onun dışında süper çalışan bi sistem.