bugün

windows kullanıcaları tarafından çok sıklıkla kullanılan birçok skini olan ses ve görüntü oynatıcı program.
Bir cok bilgisayar kullanıcısı tarafından kullanılan muzik programı.
(bkz: winamp alternatifleri)
hiçbir zaman yeni sürümlerini yükleyip ca'nım bilgisayarın ram ini boşa meşgul etmedigim, eski sürümleri ile mp3lerimi dinlememe yarayan programcik
eski yani 2.78 sürümü en sakin en az takılıp hata veren ve sistem kaynaklarını en az sömüren program ama yeni sürümleriyle takılıp kapanma ve sistemi kararsız hale getirme gibi özelliklerle donatıldı...
benim bilgisayarı açınca ilk tıkladığım yerdir artık hayatımın bi parçası haline geldi ama şimdi itunes diye bişey yükledim bu biraz dahasevdim yakında winampın pabucu dama atılır....
itunes'a gecen bunyenin bir daha donmeyi dusunmedigi mp3 calma programı
gözümdeki değeri media player 10da bulunan dfx ve görüntü eklentileri sayesinde düşen eskileri daha basit ve kullanışlı yenileri ağır ve karmaşık olan dijital ses dinleme aracı.
oldukça eski bir müzik oynatıcı. şimdilerde üzerinden online radyo dinleyip televizyon seyretmek mümkündür.
hala .dat dosyalarını okuyamayarak beni deli eden program.
Yıllardır kalitesinden taviz vermeyip çıkan rakiplerinden halen 5 gömlek üstün olan müzik dinleme programı.
muadillerine her alanda basan programdır..
bilgisayar alındığı gibi yüklenen ilk programdır..
mp3 lerin vazgeçilmez programı.eğer sağlam codecler varsa avi dosyalarını ve mpg dosyalarını da oynatır.ayrıca diğer formatları da oynatır.ama film izlemek isteyenlere vlc media player ı tavsiye ederim.çünkü vlc media player her sürümünde yeni codeclerle geliyor ve hatırladığım kadarıyla bedava bir program.
Bilgisayarıma format attığ windowsu tekrar yükledikten sonra ilk yüklediğim program, olmazsa olmaz...
çılgın skinler için;

http://www.winamp.com/skins/
kendi ip numaranızdan radyo yayını yapmanızı sağlayan, internet üzerinden t.v. bakmanıza olarak veren ve en popüler olan, video ve ses oynatıcısı.
it really whips the lama s ass mottosuyla gonullerde taht kuran empiuc player.
5.5 Betası çıkmış çıktığı gün cracklenmiş program.
istenildiğinde kafa sikmeye birebir programdır.

çoklu winamp açmak için; ctrl+alt n
yeni öğrendiğim bir şey, enteresan geldi.
winampta oyun keşfettim. Oyunu oynamak için ilk önce Winampta menüyü açıp Options ve Preferences e gidin (Ctrl+P). Sonra Plug-ins menüsünden Input a girin."Nullsoft Vorbis Decoder v1.35 (in vorbis.dll)" yi seçin ve alt menüden About a basın.
Karşınıza küçük bi pencere gelecek ve yanda balık var. O balığa en hızlı şekilde çift tıklamaya çalışın. Ne kadar hızlı tıklarsanız o kadar puan alacaksınız. Ayrıca Winamp aldığınız en yüksek puanı aklında tutabiliyor.
(bkz: #2848876) entrysindeki oyunu oynayıp 708 rpm yaptığım müzik-video encoder programı.
alternatifleri olduğu halde ısrarla tercih edilen programdır. hatta bazı kişiler o kadar bağımlıdır ki formattan sonra kurulan ilk programdır.
bir diğer grupta bilgisayar=winamp denkliğini kurar kafalarında.
(bkz: steinberg)
eski zamanlarda windows media player'ın bok çuvalı kadar ağır ve hantal olmasına üstüne üstük doğru dürüs format desteği olmamasına karşın, kendisinin pire gibi şip şak açılıp kapanması neredeyse tanımadığı ses formatının olmaması gibi dehşet artılarıyla bağımlılık hatta tutku olmuştur.

sonraları ters orantıya kurban gitti sanırsam, media player gitgide hızlandı güzelleşti, gelişti, winamp gitgite ağırlaştı, hantallaştı ve üstüne vazife olmayan video işlerinede bulaşarak saçmalaştı.

sonuç ? media player 9 sürümünden beri bir daha bilgisayarıma giremedi.
similar artist bölümünde black sabbath la cannibal corpese yi, death ile my dying bride ı gösterip beni yarmış program. yine de windows media player dan iyidir.