bugün

aylık 30 keğat ateşlersen neden olmasın?
- 2 aydır ödemiyoruz, bağlantı var da internet yok..

Tabi bizim hiç öyle komşumuz olmadı. Herkesin kendi modemi var, şifreyi isteseler götle gülünür.
hassiktir diyorum.
evde ligtv var mi dsmart var mi sorularina da verilebilecek cevaplardir.
şifre artık yok kardeş, ben varım.
en güzel cevap "benim internetim kotalı" demek ve wifi ağ isminizi apartmanınızdan oturmayan bir kişinin ismi yapmak.

örneğin benim wifi ağımın ismi "hakan" ve bu isimde apartmanda kimse oturmuyor. bir çoğu bu ağın sağdan soldan tanımadığı komşulardan geldiğini sanıyorlar. olaya uyanamayıp internet olduğunu düşünüp de isteyenler olduğu zamanda benimki kotalı diyorum.
Yüzsüz komşuya şifre verilir sonra şifre değiştirilir.
(bkz: olmaz maykıl bende de yok)
Bir gunluk bir seyse verilir sifre.

Ertesi gun degistirilir.

Aksi takdirde sartlar konusulup anlasilir
"bizim evde internet yok". (bahane değil gerçekten yok.)
Klasik şifreyi Annem bikiyir o da yok.
faturayı ödemedim.
ananınamı123.
kulhakkı123
tabi abi buyur. haa bu arada bende yengeyi bi yarim saatligine alabilir miyim ??

oyle gote boyle ...
bizi anca kurtarıyor be abi.
(bkz: Leavemealone)
ben istediğimde bu bahanelerden birini uyduruyor sürekli, parayı ortak ödeme teklifinde yine bir bahane (bkz: ben olsam bende yapardım)
Wi-fi'ya ortak olan, ama parasını vermeyen komşu'nun bir alt sürümüdür. Sesinizi çıkarmaz, dişinizi göstermezseniz, siz youtube'da video izleyecem diye kasarken, komşu kısmısı çatır çutur sömürür netinizi.
birbirinden ilginç ve bir o kadar da olumsuzluk içeren cevaplardır. Bazıları ağır gelebilir.

+ internet şifrenizi alabilir miyim?
- bilmem alabilir misin, biraz uzun ama.
hangi wifi? kedidir kanka o wifi olsa yerinde duramazsın.
sanane123sanane
Wifi şifresini söylemek olabilir.
"Yoo"

Bu kadar basit yani.
al kardeşim şifre "s2me 1000 d10suz 100elim" denmelidir.

yanlış şifre uyarısı aldığında ilk önce afallayacak, sonra da cümlenin anlamıyla yüzleşecektir. bir daha da sormaya cesaret edemez.