bugün

Türkiye de 2 milyon kullanıcı kaybetmiştir.
WhatsApp, gizlilik sözleşmesi kararıyla milyonlarca kullanıcısını kaybetmiş.
2020 ekim'de 53 milyon kullanıcısı vardı. Kasım'a gelindiğinde 508 bin, aralık'a gelindiğinde ise 216 bin kullanıcı daha kaybetti. Telegram bu süreçte 15-16 milyon arasında seyretti, bip de 16 milyondan 15 milyonlara kadar geriledi. Ocak'taki tabloyu da yakında göreceğiz.

Yalnız 1-11 ocak arası yayımlanan günlük verilerde -programlara günde en az 1 kez giren kullanıcı sayıları- whatsapp 42.6 milyondan -arada iniş çıkışlar olsa da- 39.8 milyona kadar gerilerken, telegram 4.4 milyondan 12 milyona kadar, bip ise 3.9 milyondan 6.8 milyona kadar yükseldi. Bu günlük veriler oturursa bu üçü arasında whatsapp'ın payı 3'te 2'ye düşecek.

Verilerine ulaşamadığım signal de dördüncü sıradadır.

Ben heyecanla diğer uygulamalara koşanların whatsapp'ı silmediklerini, bir kenarda tuttuklarını görüyorum. Tam 335 arkadaşım vardı, sadece 6'sı sildi, onların da 2'si geri döndü; şu anda 331 kişi. Telegram ise 101'den 143'e kadar yükseldi ama onun da ivmesi düştü ve doyum noktasına çok yaklaştı.

Mayıs'ta yeni gizlilik sözleşmesi yürürlüğe girerse tablo daha belirginleşir ama whatsapp'ın tekel olmasa da yine en az %60-70 arası bir kullanıcı ile yine pazarın belirgin hâkimi olacağını düşünüyorum. Bu hatayı yapmasalar, diğer uygulamalar sadece meraklıları arasında kullanılacaktı. şimdi artık pazarda çok büyük olmasa da önemli bir rolleri var.
Hey there! I'm using Telegram.
"Whatsapp kişilerinizi facebook ile paylaşmaz."

(bkz: bu bana biraz abartı gibi geldi)
görsel
görsel
görsel
görsel

yemiyoruz evet.
Hikaye atıp "gardaş korkmayın bilgileriniz emin ellerde" demiştir. Haber olmuş.

https://www.teknoburada.n...-whatsapptan-hikaye-atti/
Zuckerberg zaten facebook olayından sonra patlamıştı üzerini kapattılar.
Sonra whatsapp ve instagram alındı facebook tarafından, işkillendim buna.
En son whatsapp patladı.
Adam cayır cayır bilgi hırsızlığı yapıyor ve kullanıcılarına zerre kadar değer vermiyor.
kişilerimde olmadığı halde durumda mesajını gördüğüm uygulama.

r ki ne r.
Sana durum attıran hayat bize neler yapmaz.

görsel
garplı olduğu halde şark kurnazlığı yapan uygulama.
bizim rekabet kurumu da yeni gizlilik politikasına izin vermiyor. sonu neye varır merak ediyorum.
yeniden yalan söylemişler çok şükür. iyi böyle devam.
Bu konuya almanya izin vermeyeceğini duyurdu, bunu ciddi gazeteler yazdı, ama whatsapp de diretiyor.
Milleti kıllandırdı bir kere.
kendi ayağına sıkan uygulama. çok gelir kaybeder gibi duruyor.
gizlilik sözleşmesi konusunda r yapmış. ne olacak şimdi acaba?

https://www.teknoburada.n...pti-ortalik-durulacak-mi/
görsel
Şişirilmiş bir balon. Hakimiyeti bip tarafından kırılmalı.
Cem yılmazın da dediği gibi
(bkz: Ulan cia naapsın senin boklu hesabını)
Ya ne bilgin var da çalınması seni zora sokacak aq.
ilerlese de teknoloji
özleniyor yine nostalji
msn ne olur dön geri
her gün olurum çevirimiçi.
görsel
Facebook'ta ve Instagram'da her bir şeyini paylaşan halkımızın gizliliğimi ihlal ediyor diye terk ettiği mesajlaşma uygulaması.
Telegrama prim kastiran uygulama.
Bir çok kişinin kullanıcı sözleşmesini yanlış anladığını düşünüyorum. WhatsApp tüm iletileri uçtan uca şifreli olarak yolluyor ve bu durumda bir değişiklik yok.

Facebook - instagram - WhatsApp triosu sahibi Zuckerberg, abd seçimlerinin kazanılması için sahte hesaplar üzerinden sosyal medyada sahte haber üreterek bunu yayan şirketlere (Rus bağlantılı) verileri sattığı için ifade verdi.

Yani mesele aslında kimin kime çıplak fotoğraf attığından çok daha derin.