bugün

son günlerde oynadığı futbolla kazanmayı da kaybetmeyi de hak etmeyen fakat habire kaybeden takım. şu son 1 ayda 10 gol yediyse bunların 7'si ofsayt. türkiye'de olunca kızıyoruz ya biz, bir pozisyonda deliriyoruz ya... ulan ne diyorum sana, yenen gollerin %70'i ofsayt lan. bak bunlar hiç ses çıkarıyorlar mı? çıkarmıyorlar. niye? belki değildir olm ne bileyim. ama bana öyle geldi, spiker falan da söyledi zaten hep "hmfs hmfs ofsayt kokuyor" diye.

hah.

tottenham hotspur ve bayern münih beraberliklerinin ardından montla sıçan, evinde 1 fsv mainz 05'e 2-0 kaybettikten sonra deplasmanda da hannover 96'ya 4-1 yenilen, defans hattına acilen takviye yapması gereken bir takımdır werder. neredeyse bütün savunma oyuncuları sakat; silvestre'yle, pasanen'le olacak iş değil bu artık. yaş ortalaması 60 olan alman defansını affedersin ama bundesliga gibi yerde siker atarlar saygıdeğer thomas schaaf hocam.

kendinize gelin ibneler.

(bkz: dipteyim sondayım depresyondayım)

düzeltme: imlâ falan.
10 kişi kalan dortmunt'a kendi evinde gol atamadı ve benim iddaamın ağzına sıçtı. allah belanı verecek pis mızıkacılar.
Bir dönem schalke ile birlikte lig ve kupalara ambargo koyarlardı ama ikisi de küme düştü nereden nereye.
Klose, klasnic, ailton, pizarro ve daha birçok oyuncuyu bünyesinde barındırmış bir zamanlar efsane ama şu aralar kestane olma yolunda ilerleyen takım.

Hatta öyleydi ki bayern ile yarışlarken bayern klose ve pizarro'yu almışlardı daha sonraları dortmund ile yarışırken gotze ve lewandowski'yi alacağı gibi.

Bak gene aklıma geldi sinir oldum.
zamanının efsane takımı. şampiyonluğa oynayan takımken şu an ki hali çok üzücü cidden.

küme düşme kalma mücadelesi verip kaldı srnelerce bakalım bu sene kalabilecekler mi.
so geht bank heute yazılı formasına, yeşiline beyazına kurban, almanya'nın gözbebeği. birkaç gün içinde formasını sırtıma geçireceğim kulüp. yani formasını alıyorum, maça çıkmıyorum bremen'le eheh, çıksam lan keşke.
borussia dortmund'un, köln deplasmanında son 8 dakikada 2 gol yemesiyle, uefa avrupa ligi şansını devam ettirme şansına sahip olmuş takım.

dortmund 2-0 öne geçti, sonra 82 ve 88'de yiyerek 2-2 berabere kaldı. kazanmış olsaydı fark 5 puana yükselecekti, uu beybi olacaktı.

ben bunu yazarken dortmund 3-2 yaptı ve bu entrynin bir anlamı kalmadı.

daha doğrusu bremen sıçtı.
birkaç saat sonra başlayacak* hertha berlin maçını da kaybetmesi halinde, bırakın avrupa'yı, lige siktir çekecek takım. hamburg yardırdı gidiyor, puan farkını azaltması şart.

bir de elime geçirdim formasını. çok şirin lan.

seksi fotoğraflarından sadece bunu bulabildim aha,

görsel

yerim.
Kime werder bremen deseniz akıllarına Klose li, frings li, naldo lu, mertesacker li, wiese li, klasnic li, tim borowski li diego lu, almeida lı kadro gelir. Bu kadrodan sonra bremen bozuldu.
forma değiştirmelerinin sebebi, 2009/2010 sezonu formalarını almamdır. evet, hep böyle oluyor. ulan tamam yeni sezona farklı formayla girilir de bu kadar da yapılmaz ki.

her neyse efendim, 2010/2011 sezonunda şampiyonlar ligi grubundaki rakipleri fc internazionale, tottenham hotspur ve twente. geçtiğimiz sezon, güçlü olduğu twente'ye uefa'da çakan aslanlarımız bunları yine düdükler diye tahmin ediyorum. tottenham karşısında içerde 3 puan alınırsa, inter'e bir sürpriz yapılırsa ikinci tur yolu görünür. en kötü ihtimal uefa'ya devam edilir.

güzel güzel.
bundesliga'da geçtiğimiz sezonu* üçüncü sırada tamamlayarak muhteşem bir işe imza atan ve şampiyonlar ligi elemelerine katılmaya hak kazanan, muhtemelen uzun bir aradan sonra yeniden şampiyonlar ligi gruplarında göreceğimiz takım. "bakayım hele şunların başlıklarına" dedim, wolfsburg maçından sonra yazmadığımı görünce hüzünlendim. sezon bittiği gün az mı takla attım oysa ki?

mesut özil konusunda çok dikkatli olması gereken takım aynı zamanda. yanılmıyorsam kendisine 30 milyon euro öneren kulüpler var, inter, barcelona falan. öyle yazıyordu. eğer böyle bir durum varsa dikkat etmeleri lazım. mesut'u satıp yerine tabata'yı falan alırlarsa seneye gruplarda 0 çekebilirler, çekebiliriz. yapmayın etmeyin, mesut gibi adamı satacaksanız da adam gibi kullanın parayı.
yeni sezonki formalarıyla galatasaray'ın 1991-1992 sezonunda giydiği formanın tadını yakalamış olan kulüp.

werder bremen 2010-2011:
http://www.sporx.com/imag...f57ba0ef846bc98bc6449.jpg

galatasaray 1991-1992:
http://4.bp.blogspot.com/...s400/1991-1992%2BHome.JPG

hatta ac parma 1991-1992:
http://www.storiadelparma...2-Minotti-Away-fronte.jpg
iddaa da uzak durulması gerekilen takım.
ikinci takımı, gün itibariyle holstein kiel'e 6 tane sallamıştır. rezil bir performans sergiliyorlar, teselli oldu bu.

3 dakika içinde gol yemez ve atmazlarsa 6-1 kazanacaklar.
(bkz: o sene bu sene)