bugün

yerli-milli goygoy'undan başka bir şey değil..

kompakt disk dersin olur biter.. ki zaten öyle..

götten kelime uydurmakla olmuyor yani bu işler..

türk dil kurumunu kendi öncülleri tırpanlamış hem zaten şimdi bi siktirsin gitsinler..
Amınakoyim cd mi kaldı. Dvd bile kalmadı lan. Millet bluraye geçti sen halen cd te Türkçe isim ara. Bula bula da yoğunteker de. Mal amk.
Web ağ demek. Örümcek ağı demenin gereği ne?
Gitmiş network kelimesini ağ diye çevirmiş. Amınakoyim iş ağı desene. Windows yıllardır kullanıyor bu ifadeyi. Çok uzakta arama amk. Aradığın çevirilerin hepsi en mantıklı şekilde Windows ve linuxda mevcut. Hatta apple bile bu konuya önem verdi. Üç sistemi incele onların bulduğu Türkçe çevirileri kabul et işte. Sonra dalga geçiyorlar. Geçerler tabi amınakoyim. Yoğun teker ne lan. Komedi programı mı çeviriyorsunuz ülke ni yönetiyorsunuz belli değil amk.
bence recep tayyip vebdoğan daha mantıklı ve daha milli.
bu ülke neden 1 adım ileriye gitmiyor sorusunun cevabı budur işte!

-salak salak şeylerle uğraşmaktan adım atmaya vaktimiz yok da ondan.

be amcık yıl 2017 olmuş, sen kalkıp compact disc'e cd desen ne olur?, yoğunteker desen ne olur? mahmut desen ne olur?
millet icatları bulup bulup dururken sen organik hoşafla oyalanırsan ondan sonra ben bunlara ne isim bulacağım diye uğraşırsın.

milletin bulduklarına isim uydurmak yerine azıcık icatla uğraşan millet olsan böyle boş işlerle vakit kaybetmezsin.