bugün

almanya'nin wacken kasabasinda 1990 yilindan beri yapilan acik hava metal festivali.

http://www.wacken.com/
en sert,en guzel ama katilmasi en zor festivallerden biri * * *
dunyanin en iyi metal festivallerinden biri.
2001 yılında knight errant ve 2002 de pentagram 'ın da sahne aldığı , her sene ağustos ayında 50 den fazla grubun katılımıyla gerçekleşen dünyanın en büyük metal müzik festivali.
geçen yıllarda pentagramın da dahil olduğu zengin metal festivali.
(bkz: wacken open air 2007)
gidilmesi farz olan metal festivali. keşke imkanım olsaydı da gidebilseydim bu sene.. *
türkiye'deki metal dinleyen kesimin ağzının suyunu akıtan 2 festivalden biridir. * bu kesimin yüzde doksan dokuzu ağzının suyunun akmasıyla kalmaktadır. * * *
her metalcinin gidip tavaf etmesi gereken hacı olarak memlekete dönülen metal festivalidir...
(bkz: wacken open air 2008)
davulun sesi uzaktan hoş gelir dedirten festivaldir. woa'ya gitmiş kiminle karşılaşsam bela okuyor arkadaş. 120 bin kişinin olduğu bir festivalde çadırlardan sahnelerden birine gitmek 2 saat imiş. bira desen 5 euro. diyelim ki sahneye gittiniz tv ekranı gibi bir sahne seyrediyormuşsunuz, almanya'da kime sorsam gitmeyin cevabını adığım festival.

katılan gruplar mükemmel, ona diyeceğim birşey yok ama bir kere gidip bir görün ondan sonra bana hak vereceksiniz...

bunların yerine şu festivallere gidin:

partysan
summerbreeze
rockhard
adına vibratör bile çıkarılmış festival. *
http://metaltix.com/item_detail.php?item_nr=35246
bir yıl içinde iki kere tüm biletleri satılan (sold out) tek festival.
(bkz: wacken open air 2008)
(bkz: wacken open air 2009)
(bkz: full metal village)
google earth koordinatları aşağıdaki gibidir:
54° 1'42.95"N
9°21'59.37"E
(bkz: #5786682)
aşırı metal sevenlerin kudus ü gibidir, festival süresince seks, bira ve müzik üçlüsünü en rahat bulabileceğiniz yerlerden biridir. bir çok ünlü metal grubu her sene ordadır.

eğer sizde uslu bir metalci olabilirseniz, sizde slayer ı görebilirsiniz.
seneye oralarda olacağım gibi olan festival öteis bir şeydir. düşüncesi bile yetiyor adama.
bildiğim tek büyük metal organizasyonudur. rock am ring in önünde saygıyla eğildiği festivaldir.
2008 yılındakine katılmış birisi olarak söyleyebilirimki; "ben böyle bi'şey görmedim, ben bu kadar eğlenmedim, ben bu kadar içmedim".
kuzey almanyada her yıl düzenlenen, metal müzik camiasını bir araya getiren organizasyon. en önemli farkı çalan grupların da konser alanında yatıp kalkmasıdır. öyle bizdeki gibi az ilerideki beş yıldızlı otelden kalkıp gelmezler.
bi zaman makinesi icat edip 2007'ye dönmeyi isteme sebebi. lakin kim uğraşacak şimdi, yat uyu.
(bkz: the importance of being idle)
havy metal festivali olarak belirlensede senfonik, black ve death metalinde önemli grupları yıllardır bu festivalde yerlerini almaktadırlar. bu festivale katılan metalci arkadaslarımız hacı olmuş sayılırlar.
geçen sene gidip anca tshirt ünü alabilmişdim alamanyadan , bakalım bileti ne zamana , site girişinde sold out yazmazsa olmaz. yuh be kardeşim bizde istiyoruz daha 300 gün varken ayıptır günahtır .
Gitmeyi çok istediğim açık hava festivali genelde metal müzik severlerin uğrak noktası, başkenti, mabedi.