bugün

Alamanin ergen spor arabasına siz burada methiyeler düzüp hatunlar bu araca boş değil diyorsunuz ya cidden yazık .
Performans olarak iyi gitmektedir ne kadar sürmemiş olsam da bi arkadaş ile denemiştik. Benim 118i ile kafa kafaya gitti. Ancak her önden çeker araç gibi sürüş dinamiği olarak iyi değildir düz yolda iseniz zevk verir ,viraj dönücekseniz ise arkadan itiş öneririm. Tasarım olaraksa çerçevesiz camlarıyla tamamen spor durmaktadır, tasarım olarak övülmeli bence.
bu arabaya tü kaka diyenler, büyük oranla bu arabayı kıskananlar oluyor. yoksa turbo beslemeli 1.4 tsi ki türkiye şartlarına göre oldukça fazla bir motora bok atılmaz. anca ahmak işi.

1 yıldır kullanıyorum kendisini, daha önceden a5, 1.16 tecrübelerime göre konfor olarak biraz daha aşağıda ancak geri kalan her özellik ve performansı ile sikip atar scirocco.

piyasadan çekilmesi ile özellikle 15 sonrası ve temizlerinin 2. el piyasası da fırladı gitti. son çeyrekte %13-15 civarı bir fiyat artışı oldu.

altın gibi zaar, maşallah.
ekseriyetle apaçi arabasıdır konfor adına verimlilik adına bir vaadi yoktur.
1.4 motora mükemmel diyenler, yukon xl kullandığında ne hisseder merak ediyorum.
ben 1998 model corsa swing'e binerken sağ şeride kontrolsüz girdim. en sağda da sıkışık trafikten kaçan bu arkadaş vardı. yardırmış geliyordu 80-90 allah neverdiyse... neyse ben görmedim bunu. geldi sağdan çarptı. ben olduğum yerde kaldım. bu az ileride kaldırıma çıktı. benim sağ kapı bandı bunun kapı arasına girmiş.

polis geldi. tutanak tutuldu. kusuru bana verdiler. benim sağ arka çamurluk ve iki kapıda biraz ezik oluştu. çekiçlenip boyanması gerekti. polis giderken "tutanakları istanbul yolu trafik şubeden alabilirsiniz ama senin gitmene gerek yok" dedi. onlar ekip arabasına binp gittiler. ben kendi corsama binip gittim.

şirokkocu arabasını çekiciye yükledi, kendisi de çekiciye binip gitti. özetle çöp.

eyyorlamam bu kadar.
1.4 turbosu efsane olan araçtır. Az gezmedik.
Geçen gün ateş kırmızısı bir tanesi yanımızda durdu içinden enfes bir kız adres sordu. Hem kızın hem de arabanın arkasından bakakaldık.
Keşke satmasaymışım lan, dışardan çok iyi görünüyormuş, çok içlendim. Kader işte nereden nereye.
Tarihe karışmış çöp.
Yaklaşık iki sene önce arabayı değiştireceğim, bayii bayii dolanıyorum.
Gitmişken volkswagen’a da uğrayayım dedim. Önüme bir tane golf koydular, allstar modeli. Hani ihtiyacın olmayan ama sırf para tuzağı olsun diye eklenen özellikler vardır ya, gırtlağa kadar onlarla dolu. Neyse dedim, buna para mı verilir, şurada scirocco var, ona bakayım. Beyaz renk, sportline mıydı neydi, yalan olmasın tam hatırlamıyorum. Dışarıdan baktım, güzel duruyor. Alınır. Fakat içine bir girdim, mezarlıktan farkı yok. Basık, karanlık, iç karartıcı. Neyse dedim, deneme sürüşü yapayım madem. Çıktık yola. asfaltın üzerinde oturup yolculuk yapıyormuşsunuz hissi verdi. Öğlen 14.00’da yola çıkmama rağmen ruhum daraldı. Gittim bıraktım. Yok, sağolun almayayım dedim.

Bu da böyle bir anımdır.
işin özü, kasvetli araba.
eski hali harika, sonradan çıkarılan ve üretimi bitirilen son hali ise felakettir!
Babam müteahhit, üniversiteye yeni başladım arabasıdır.
ikinci veya üçüncü sınıfta BMW ile değişir bu araba.
Bu arabaya sahip bazı insanlar araba lastiklerini yakmayı, makas atmayı severler.

Bir garip açıkçası.
apaçi arabasıdır. uzak durunuz. ikinci el almak isteyenler koşarak uzaklaşsın.
Artık ürün gamını organikten sentetiğe döndermiş torbacı arabası.
Ben bu kadar boktan bir otomobil görmedim.

Arabadan inerken elimi asfalta koyup asfalttan destek alarak inmeye çalıştım. Vay anasını.

Terios gibi bir canavardan buna binince nevrim döndü.
Bu aracın sahibi olmak isteyenlerde nargile içme sertifikası aranmaktadır.
"Şirokko" diye okunan otomobil markası. Oysa ben hep "skirokko" diye okuyordum. ingilizceme tüküreyim.
kimin sürdüğü sürücüyü ilgilendirir, vw'ı değil.
Bu nedenle mevcut piyasa şartlarında en yakışıklı ve dinamik 1.4 spor araçtır kendisi.

3 yıldır son kasasına biniyorum, hiçbir kadından böyle zevk almadım desem de yalan olacak şimdi ama yine de araba çok güzel araba yahu.

eleştirenlerin yüzde 98'i içine oturmamıştır bile.
müslüm gürses asla ve kat a kötü biri değildi ama onu dinleyenler kendini jiletlediği için bir dönem istenmeyen adam ilan edildi.

o misal, arabanın suçu yok binenlerin çoğu zengin arizona kertenkelesi olduğundan mütevellit imajı öyle kalmıştır. kimse de o imajı düzeltemez.

tarz bir araba istiyorsanız (bkz: mini cooper clubman) verelim size.beygiri de 140 tatmin eder.
Hem görsel hem motor gücü anlamımda güçlü bir arabadır. Apaçilerin binmesi bu arabanın kalite olduğu gerçeğini değiştirmez.