bugün

2011 model yeni kasasıyla beni benden almış araçtır. hayır insan bir de sürüş keyfi yaşayınca böyle 20-25 bin liralık araçlar " püff, pabucumun arabası " olarak geliyor. lan götüm falan kalkmadı, şöyle bi taşaklı bmw'ye binsek kim bilir ne olacak ama anlatmak istediğim şu, eğer bir akrabanızdan falan bir günlük bu arabayı alacaksanız almayın, sonra araba kullanamazsınız. bu ne ya bisiklet mi dersiniz. benden söylemesi...
alman malı şahin.
2006,7,8,9 ve 2010 modelleri gayet kisiliksizdir. Jettayla passatin eseyli ureme sonucu meydana gelen resmi cocugudur. Arkadan passat, onden golfu cok andirir. Ama ona ragmen gereksiz bi yol tutusu vardir.
bence passat'ı çok beğenen ama alacak kadar parası olmayan insanlar için üretilmiş bir araçtır.
1983 modeli 2010 modelinden (benzin) daha az yakan bir enteresan oto.
gücünü ikinci elinden alan bir araba. yalnız bir önceki modeldeki otoban uyarı ışığı gibi kocaman arka sinyallerin yerine kesme şeker ebadındaki sinyaller olmamış.mazotluda ilerleyen vakit iyice kararıp seçilmez olur onlar.
tercih edilesi arabadır. ancak full paket araç seven biri için bu aracın 1.6 tdi highline modeli sunruff ve bej renk döşeme ile 75.000 tl yi buluyor. insan düşünüyor, o kadar para verilir mi arabaya diye. 45 bin tl verip full paket civic'e binmek de gözardı edilmemeli.
Benzin tasarrufu için bire bir alan aractır , eğer almak istiyorsanız internette çok temiz 2.el bu araçlardan bulabilirsiniz , güzel arabadır .
özel vergiye tâbi araç. meksika'dan ithal edilmesi sebebiyle ve vw'nin türkiye'de fabrikası olmaması nedeniyle %10 navlun vergisi kesilmektedir.
saatte sadece 15 kilometre hız ile yapılan çarpışma testinde havayastıklarını açan rezil mümessil arabası. eskisi de yenisi de.
iç mekan kalitesi çin malı oyuncak kıvamındadır. işçilik de golf\'ün çok çok gerisindedir.
http://www.youtube.com/watch?v=qj_44exFEzs
http://www.youtube.com/watch?v=ksvQw_3fbYA
vw'nin eski bir modelidir. Sanıldığı gibi 2006 da piyasaya sürülmemiştir. Ayrıca bora nın makyajlısı da değildir. Tipik volkswagen, bir kaç sene satar üretimi durdurur tekrar satar. Scirocco da bu mantıkla tekrar üretime girdi avrupada. Bu anlamda düşünürsek yaklaşık 5 sene daha üretilmeye devam edilecek araçtır. Yerini daha sonra bir süreliğine yepyeni volkswagen bora'ya bırakacaktır.
arzuladığım araba.
Ocak 2011 yılından beri 1.6 tdi trendline kullanmaktayım. izlenimlerim şöyle:

-aracın iç dizayn ve konforu iyi, ancak koltuklar kumaş ise çabuk leke yapabiliyor. Özellikle yaz aylarında ter izi çok oluyor. Ön konsol biraz boş, kol dayama da anlamsız bir şekilde geride. Kaykılarak oturmak zorunda kalıyorsunuz.
Arka koltuk ortasında bulunan klima ızgarası hayat kurtarıyor.

-aracım düz vites, vites geçişleri ve şanzuman iyi ve de hızlı.
-yokuş yardım büyük kolaylık sağlıyor.
-yakıt konusunda harika diyrbilirim. Şehir dışı 5 lt. Şehir içi 6-6.5 arası tüketimi var.
-araç kasasından ötürü biraz ağır kalıyor. Özellikle kalkışlarda gözle görülür biçimde hissedilen bir hantallık var.

Sıkıldım amk sonra yazarım.
Sonuçta 57-58 bin verilmez beyler.
reklamına bayıldığım araba. Reklamı için alınır mı alınmaz, o başka...
herkes bu prestije sahip olmak ister.
reklam yıkılıyor efenim .
volkswagen bora'nın başını yiyen tomofil. güzeldir ama...
1.6 tdi versiyonunun 100.000 km kullanım maliyeti 45.000 tl civarında olan vw modeli.

45.000 tl'nin detayları için: http://yuzbin.net/volkswagen-jetta-1-6-tdi-105hp/
(bkz: hiroshi nakamura)
Passata heves edip gücü yetmeyen biraz daha alt seviye gelir grubuna hitab etmek amacıyla yapılan arabadır.
oldukça geniş bagaj, açık renk iç döşeme, alçalıp yükselebilen koltuk ve direksiyon, güçlü klima (1.2 olmasına rağmen sorun olmuyor)... yol tutuşu da güven veriyor. velhasıl güzel ve karizmatik araba.
bagajı benim unodan daha geniş ve konforlu olan araç.
bir otomobil modeli.

bundan 1-1.5 yıl sonra ev borcumun bitmesinin ardından almayı planladığım araç. ancak kafam hala karışık. elimdeki aracı 30.000 liraya çıkardıktan sonra yine borca devam ettirecek beni. bir yandan da yeni kasa Corolla çarpıyor gözüme. daha zaman var, etrafımdaki oto ulemaları da beyin yıkarlar zaten o zamana kadar.
Şu sıralar, Abd ve türkiyede satış patlaması yapan araba.
o kadar buyuk paralari kesinlikle haketmeyen ortalama bir arac modeli.
bu arabaya bu kadar para verecegnize gidin civic alin hatta abartip bir iki yasina mercedes c serisi ya da bmw 3 serisi alin.
2013'te dünyanın en çok satan 3. arabası: 905.869.

Bu bildiğimiz eski Passat oluyor galiba.

Eh be Volkswagen, ilk ona üç araba birden sokmak. Şapka çıkarılır sadece.

(bkz: alman kalitesi)