bugün

sanki kendisi bir ahlak timsaliymişçesine küfürden rahatsız olan insan tanesi. bir laf vardır insan kendi yolunu kendi yapar kendi bozar diye. bu vatandaşında durumu bu. bak bakalım mehmet topal olcay şahan gibi efendi futbolculara küfür edildi mi insan bir düşünür ben bugüne kadar ne yaptım da bu insanlar bana azgın boğalar gibi küfür ediyor. ama nerde...
ek olarak adamın gazetecileri dövdürdüğü iddia ediliyor. eğer kanıtlanırsa -ki bu ülkede çok zor- bu adamın -pardon adam dedim- futbol hayatının bitirilmesi gerekir.
yıllardır türk futbolunda sürekli saha dışı problemler çıkaran böyle bir kaç topçu var volkan gibi, emre gibi... şimdi de töre bunlara eklenecek gibi. kısacası belli başlı tipler var. gel gör ki, bunlar hep korunurlar. korundukça daha fazlasını yaparlar. suç işlediğin zaman bunun bir cezası yoksa, hatta daha çok destek görüyorsan akıllanma gibi bir şeye ihtiyaç duymazsın. o yüzden volkan'a pek laf söylemeye gerek yok... zira değişen bir şey olmayacak.
Reel olalım size bir soru peki volkan fenerbahçedeyken fenerbahçe taraftarından volkan zeynebi getir sloganı yese maçı terk edermiydi.Kendi taraftarından küfür yemek ile karşı takımın taraftarından küfür yemek arasındaki farkı almış bir oyuncudur volkan hatta kendisini tebrik etmeli orada kendisini fenerbahçe kalecisi değil türk milli takım kalecisi yerine koymuş kendisine küfür eden taraftarına duygusal davranmıştır.Bu durumda düşünmemiz gereken şudur milli takım maçına bir kulüb kimliğiyle mi yoksa türk vatandaşı olarak mı gelinmelidir.
özellikle ultramelisleri ayar eden, efsane olmaya aday fenerbahçe kalecisidir. anasına sövenlere karşı, elini kullanma gereği duymadan g.tüyle top kurtarmışlığı vardır.
kanımca brezilya maçındaki sanal alemin taarruzu ile gerilen sinirleri için ısınma hareketleri sırasında kimin bursaspor kiminin galatasaray taraftarı olabilecek kişilerin -ki bu insanların bırak bir futbolcuya kimseye küfür etme hakları olduğunu göstermez sözlükte böyle bir gidişatın olduğunu görmek ayrıca üzücü- ettiği küfürler bir nevi zembereğinin boşalmasına yetmiştir. Evet bu bir milli maç evet çok önemli hayat memat maçı gibi ama şimdi skoru görünce takımdaki herkesin bir profesyonel olduklarını bir kez daha gördük ki bizimkiler altıpasın içindeki abuk subuk ahreketler dışında maçın tamamında kontollü oynayan bir görünüm sergilerdiler... Demek ki tınlamamışlar... Biraz şımarıkça bir hareket, yarından itibaren bunun hesabı sorulacaktır kanımca tff tarafından belki kendi takımı tarafından ama en nihayetinde insandır... yanlış yerde yanlış zamanda canına tak demiştir.
yahu şu adamı savunan fenerbahçeliyi zerre anlamıyorum. ustalar, ben fenerbahçe'nin kalesinde engin'i izlerken, ödüm kopardı adama bir şey olacak diye, onun gibi kaleci gelmez diye... sonra ondan sonra rüştü çıktı, aynı duyguları, korkuları yine besledim, ama yeni gelen adam daha bir efsaneydi... sonra onun da vazgeçilmez olmadığını anladık... ne volkan'mış abi... futboldan tiksindirdi adam... hele ondan önce saydığım 2 adama bakın fenerbahçeli nasıl olur anlarsınız... sizin fenerbahçeliliğiniz bitmiş.
:galatasarayliyim not.

Adama soylenen sozlerin izahi olamaz, futbolu biraksa yeridir. Evet.
tam anlamıyla boka batmış oyuncu bakalım nasıl çıkacak ya da çıkabilecek mi?
#25772562 ayrıca stadı terk etmek ne kadar profesyonelsizce bir iştir? mesleğe yeni atılmış bir futbolcu gibi. senin kulübünde de milli takımda da bütün bunlara yönelik yıllardır destek alan bir futbolcusun sen ve tüm her şey senin eksenin etrafında dönüyormuş sanki tek anasına, karısına sövülen futbolcu volkan demirelmiş gibi davranmak ne kadar komik! söylenenler hoş değil ama stadı terk etmek hiç profesyonelce değil.
yıllardır yaptıklarının cezasını çekiyor. götüyle top tutmak, penaltı kaçıran rakibinin üstüne atlamak gibi hareketleri var. hırvatlardan armut gibi 3 gol yedikten sonra taraftarın bir topu artistik bir şekilde kurtarması sonucu verdiği ıslıklı tepkiye onlara dönüp küfür ederek cevap verince iyice koptu. ve bu ülkeye milli bir stat şart oğlu şart ya da maçlar istanbul'da oynanmasın. antep'te oyna, erzurum da oyna, urfa da oyna, izmir'de oyna ama istanbul da oynama. ve ankara'ya doğru düzgün bir stat yap.
super kupa finalinden sonra tribunlerine koşa koşa gidip küfürlü tezahürat baslatan, 2014 sampiyonlugundan sonra kadikoy sokaklarinda sampiyonluk turu atarken, taraftarı " ananın a.. galatasaray" diye tezahürata başlatan kişidir. bu kişi kendisine edilen kufurlere alinmis ve maci bırakıp eve gitmiş ahahaha!
muhtemelen Fenerbahçeliler tarafından kahraman edilecek olan kaleci...

Tam tersi olsa galatasaraylılar da kahraman ilan edecekti...

Bıktık bu iki takımın sen haklısın ben haklıyım sidik yarışından....

Lakin bir şey yapılacaksa ilk yapılması gereken insanların futbol aklını kirleten bu beyaz futbol, Telegol gibi programlara son verilmesidir.
ne ekersen onu biçersin bu hayatta, volkan da ektiklerini tek tek biçecek. dün akşamki olayın milli takımla filan alakası yok, üzerinde ki kıyafet karakterini ve yaptıklarını değiştirmez. Dün akşam Emre' de olsaydı aynı tepkiyi görecekti eminim, Emre'de bir daha ki milli maça dahil edildiğinde aynı tepkileri görecek adamlardır. Ayrıca adam dövdürmeler filan, gazetecilere saldırtmalar, kimse şaşırmadı bu olaylara neden acaba?
Olayı Fenerbahçe Galatasaray'a bağlayanların haksız bulup konuştuğu adam. Maç ne maçı kardeşim? Milli maç. O takımın kalecisi senin kalecin yok götüyle top tutmuş ne kadar zorunuza gitmiş lan. Milli maçta adama kendi kalecine ana avrat küfür ediyorsun kalkmış bunu savunuyorsun. Selçuk Burak kazmasına Kadıköy'de küfür edilse ayağa kalkarsın nasıl olur diye Kadıköy'de Selçuk Burak veya herhangibi galatasaraylı futbolcuya küfür edilse ben de kalkarım kardeşim itiraz ederim ötesi berisi yok. Giydiği forma benim ülkemin forması milli takım lan ötesi mi var? Milli takımda o takımdan bu takımdan diyorsan zaten biz bitmişiz ne sikime yolluyorsun takımı o turnuvalara hiç gerek yok. Oraya gelen futbolcu kimliksizdir takımı falan değil milli formayı taşıdığı için saygı görür. Kötü oynarsa protesto edersin ama kendi kaldıramayacağın küfürleri başkasına etmek nedir? Bu ülkede anaya kadına küfür ediliyor diye cinayet işleniyor arkadaşlar siz neyin kafasını yaşıyorsunuz? Bu kadar basit değil olay. Oraya 15 tl maç parası verip tribüne girdi diye kimseye küfür etmeye kimsenin hakkı yok. Bunu savunmak nedir? Geçmişte Volkan hata yaptıysa bir cezai yaptırımı varsa sonuna kadar ceza alsın melo yapıyorsa ceza alsın başkası yapıyorsa ceza alsın fakat oraya bilet aldı tribüne girdi diye kimse kimsenin anasına bacısına karısına sövemez. Bunu savunanda ani karaktersizdir. Bu kadar açık.
eski gs li olarak mehmet topal bile neden zerre kadar tepki görmüyor , neden türkiyenin heryerinde bana sövüyorlar acaba bende mi problem diye oturup düşünmesi gereken şahıstır.
hepiniz koca koca erkeklersiniz, futbolu size anlatmak istemiyorum.

her ne olursa olsun o sahayı terketmesi kurallarda da belirtildiği gibi yanlış, cezası var. cezası olan şey kural dışıdır. bu çok net bu bir.

ikincisi objektif olamıyorsunuz. olaya hala takımlar olarak bakıyorsunuz. burak yılmaz ın çolak zamanları vardı bir ara eli ayağı tutmazdı pis küfür yerdi millet artık kafasına iphone fırlatır hale gelmişti. bakın burak yılmazı da zerre sevmem. ama onun da çok üstüne gidilmişti. kafaya torpil mi yemediği kaldı neler neler.

fenerli değilim, ama yeri geldiğinde caneri de savunduk. ona da karısıyla ilgii terbiyesizlikler yapıldı.

ben beşiktaşlıyım, ama gökhan töre eleştirilerini dinleyebiliyorum. niye biz insan değil miyiz. taraftar bu küfür eder de sever de.

tribünler toplu küfür etmeseydi normalde hiç mi küfür yemiyordu bu adam tek tük insandan. bu küfür kıyamet yılların birikimi, ben küfürü de haklı görmüyorum ama futbol oynuyorsun bale yapmıyorsun. bu işte küfür var. sevgisini coşkusunu kabul ediyosan küfür edildiğinde de oyununa bakacaksın ülkeyi yüz üstü bırakıp gitmek ne. bak biz küfür etmedik volkana bize ayıp değil mi bu.
açık açık gfb aziz yıldırım kavgasının bir parçası olmuştur dün gece. küfür edenlerin üstünde galatasaray forması olması galatasaraylı oldukları anlamına gelmez.
Bir daha milli takıma alınmaması / gelmemesi gereken futbolcu. Kazakistan maçında tribünden gelen küfürlere sinirlenip komple stadı terk etmiştir kendisi.

Tabii ki küfürün elle tutulur bir yanı yok fakat volkan gibi tribünle arasında milli maçlarda bile sürekli husumet olan bir futbolcunun bulunduğu ortama / takıma verdiği zarar tartışılamaz.

Yani bu olayların devamı muhtemelen Kadıköy’de burak yılmaz’a küfür volkana alkış inönü’de olcaya alkış volkan şen’e küfür şeklinde missillemeli olarak gelebilir.

Sen 20li yaşlarında bir işçinin hayatı boyunca kazanabileceği paranın 20 katını aylık maaş olarak al, sonra kendine o paraların verilme sebebi olan seyircilerin haklı / haksız tepkilerini kaldıramayacak kadar profesyonel olabil stadı terk et, küs vb. bıdı bıdı. Herkes senin gibi yapsa ülkede maç yönetecek hakem bulamayız.

Yok öyle volkancım. Sana yapılan bu muamelenin hazırlayıcısı her ne kadar sen olsan da terbiyesizlik olduğuna da tüm kamuoyu hemfikirdir fakat senin yaptığının profesyonellikle uzaktan yakından alakası yok bu durumda sana verilen o paralara yazık. Git bizim gibi kişi başı 10 lira vererek futbolu halı sahada oyna. (gerçi hadi yine iyisin kaleciden para almıyoruz).
her ne olursa olsun, her kim olursa olsun, milli takım maçını bu şekilde terk edemezsiniz. hemen bugün, milli takımla olan tüm ilişiği kesilmeli, bir daha da milli formayı giymemelidir.
fatih terim noktayı koymuş.

http://www.fotomac.com.tr...erimden-volkan-aciklamasi
ne ekersen onu biçersin bu hayatta mottosunu bize canlı yaşatmış kişi.

volkan da ektiklerini tek tek biçecek eminim. keşke emre de olsaydı o stad da keşke.

küfüre karşıyım ama volkana edilen küfürlere karşı değilim.
iticilikte tavan yapmış kaleci. sanırım eksi oy kasıyor.
-rakibi sahada kovalar (lincolnu)
-rakibini dövmeye kalkar(ardayı)
-kaba organıyla topu kurtarıp aklı sıra ayar vermeye calısır
-elinde bir kagit parcasıyla mal mal lig tvye sow yapar
-rakibine 80 milyon onunde kopek der,asağılar
-2 kisi kufretti diye milli maçı terkeder
-gs maçı oncesi millli maca sakatım diye cıkmaz ama gs maçında topu kurtaracagım diye neredeyse harbiden sakatlaniyordu
-iste karakterli buyuk milli kaleciniz volkan ve ben bu adam milli takımda oldugu surece milli takımı desteklemeyecegim.
sen ne olursa olsun milli maçı bırakıp gidemezsin güzel kardeşim. protesto edilebilirsin, sövülebilir ama sen ne olursa olsun bırakıp gidemezsin çünkü o milli takım. bir daha bu adamı milli takıma çağırırlarsa bu türk futbolunun ayıbı olacaktır.zira bu ve bunun gibiler milli formayı giydikçe milli takımı asla desteklemeyeceğim.
milli forma sözkonusu iken stadı terketmenin izahı olamaz. sen fenerbahçe forması ile gittiğin deplasmanların yüzde 90 ında küfür yemekedir. o aman sadece maça odaklanmakta ve bu hırsı ie hayvani kurtarışlar yapmaktaydı. aynı şekilde beklemiştik fakat kaçtı ve gitti. yeri geldiğinde biz profesyoneliz demeyi biliyorsunuz bu da profesyonelliğin bir parçasıdır.

aklı selim bir insan volkan bir bildiği vardır ki kaçıp gitmiştir. federasyonun adam kayırmadan gereğini yapması gerekiyor. o forma için bekleyen yüzler topçu var.