bugün

populer sitelerin anketlerinin sonuclarina bakaraktan hak ettigi kadar deger verilmedigi gozlemlenebilen basarili media player.
0.8.6 f versiyonu için:

http://www.filehippo.com/...bf7514fa3c75197/download/
bir nevi maymuncuk.
mkv formatını iyi oynatammasından dolayı notunu kırdığım media player.onun dışındaki tüm özellikleri mükemmel , divx al tak pc'ne sorunsuz seyret.
ip adresinde video izleme özelliği sayesinde internete yayın yapan her türlü webcam ve kameraları izleyebileceğiniz program. eski sürüm msnlerde izinsiz webcam açmak için de kullanılmışlığı vardır.
iğrenç arayüzüne , yeni skinler yüklerseniz tadından yenmeyecek player.
ufacık boyutuna bakınca, ulan madem bu kadar kolay neden koca şirketler bunu beceremiyor diye düşündürüyor. 3 mb civarı birşey ve akla gelen her videoyu açabiliyorsa, yılların media player'ı nasıl oluyor hala binbir çeşit hata mesajı üretebiliyor anlamak güç.
tavsiye edilesi harika cüce program. iki yıldır kullanıyorum, w. media player ya da winamp'ın adını unuttum nerdeyse. quicktime ile kapıştırdım, onu bile hacamat etti namussuz. iki dakikada indirin. keyfinize bakın.
kendisi gibi "codec" gerektirmeyen şahsımın kullandığı yazılımlar(sırasıyla):

(bkz: gom player)
(bkz: km player)

gom görselliği(ayak işaretini seven pek çok) ile başarılıydı ve altyazılarda sorun çıkarmıyordu vlc nin aksine. ama maalesef kendisi .mkv de zıçtı. km player ise görselliği ile de performansı ile de mükemmel. tekrar ediyorum, başlıktaki dahil üç yazılım da codec gerekirmiyor.

ama size önerim, önce klite codec pack kurun zaten bedava sonra da km player kurun.
iso formatıyla oluşturulmuş dvdleri diske yazmadan seyredebileceğiniz program. çok yararlıdır. açamadığı hemen hemen hiçbir format yoktur.
mükkkkkemmel üstü bir program. arayüzü orjinal kalinca kanimca daha iyi olan program. birakalim cincigi boncugu, aradigini bu arayüzü ile daha kolay buluyorsun ve program yavaslamiyor...
13 inch'lik standart bir macbook'ta 1080p mkv'leri sorunsuz oynatan muhteşem program.
sesi diğer video oynatıcılardan 2-3 kat daha fazla arttırabilen programdır. Yalnız gerek görüntü kalitesini bozması* gerek de oynatılan videoyu durduramama** gibi sebeplerden ötürü pek tercih etmediğim programdır.
bugün film izlemek için açtığıma kukasının üstünde noel baba şapkasıyla beni karşılamış olan programdır. severiz kendisini böyle süprizleri de hoştur.
her yılbaşında kukuletalı kukasını gösteren program.
codec sorunu neredeyse hiç olmayan media player

(bkz: VLC media player)
dvd film izlerken başta gösterilen gereksiz reklam ve tanıtımları direkt atlayan program. tek eksiği, diğer medya oynatma programlarına göre renkleri soluk gösteriyor.
pek çok medya formatını çalıştırabilen kullanışlı bir programdır.
http://www.videolan.org
izlediğiniz video senkronizasyon dışıysa (yani ses video'dan önce/sonra geliyorsa) bunu düzeltmenize izin veren tek media oynatıcısıdır, sesin zamanlamasını ileri/geri kaydıracağınız bir arayüze sahiptir ayarlarında. o nedenle videoyu baştan indirmek zorunda kalmazsınız. (az önce supernatural'da başıma geldi)

ancak altyazı motorunun boktan olması gibi tek, ama kocaman bir kötü özelliği vardır,

bu da olmasaydı bs player'ı bırakabilirdim, ama altyazı motoru önemli. filmin üzerine değil aşağıdaki siyah boşluğa koymak istiyom ben onu. yoksa gözünü sikiyor insanın. bs buna izin veriyor, vlc vermiyor. ayrıca altyazıyı sürükle bırak da olmuyor, uğraş dur yoksa.

bs gibisi var mı lan.

dur konudan uzaklaştık,

nitekim eksikleri olsa da süper programdır vlc, bilgisayarda bulundurmak gerekir. acil durumlarda kullanılabilir.
linux versiyonunu pek beğenmediğim player..windows ta taş ama.
ses yükseltme hedesiyle diğerlerinin eline veren oynatıcıdır.
lanet ses kayıtlarını ileri saramayan program.
linux kullanıcıları arasında da oldukça popüler olan açık kaynak kodlu medya oynatıcıdır.
görsel
mac sürümü yeni tasarımı on numara olan medya player. yeni sürüm ile daha çok format desteklemesi de cabası.