bugün

tam "aha barışıyorlar!" derken yine kanın gövdeyi götürdüğü dizi.
5. sezona bir türlü ısınamadım yani ilk bölümü açıyorum 15 dakika izleyip sıkılıp kapatıyorum.
Eskisi kadar güzel olmasada yine de kendini izleten dizi. Son bölüm 5x9 da yine batırdılar. Zaman alması gereken olaylar 5 dakikada gerçekleşmeye başladı.

--spoiler--

--spoiler--

Heahmund reis Lagertha'yı görünce hemen saf değişti. Gerçi niye değişmesin ki? Ingiltere de ki krallık davasında enteresan şeyler oldu gelecek bölüm ortaya çıkar. Rollo abi Bjorn'ü severdi, Lagertha'ya gizliden aşıktı. Ayrıca bu savaşta taraf olmanın kendisine hiçbir faydası yok. Neden Ivar lehine savaşa girsin adam?

--spoiler--

--spoiler--
ragnar yoksa vikings yoktur. ragnar in oglu bjork mu neydi cok yapmacik. dizinin tadi kacti
kral harald'ın ilk göründüğü demlerde habire ragnar'a komplo kuracak izlenimi verip kıllandırırken, artık planlarını gizleme şansı (ve de konjonktürü) kalmayınca kartları açık oynamaya geçtiği, bu modunda da mertliğinin ön plana çıkmasıyla karizma üstüne karizma yapmakta olduğu dizi.

--spoiler--
elemanın karısını savaşta kollama/tehlikeye atmama çabaları, ivar björn'e tuzak kurup hile yaparak yakalatmaya kalkınca "bizde adet böyle değildir!" diyerek posta koyması vs vs adama habire artı puan yazıyor.
--spoiler--
spoiler..

ragnar ı izlemiyceksek neyi izlicez yea, diye sallamıştım son sezonunu.

ölenle ölünmüyor.
game of thrones'un yokluğunda buna sarılmıştım yav niye spoiler veriyonuz.

ne demek ragnar ölüyor :(

edit: lan hâlâ veriyonuz yeter.
Arada ubbe'ye bakıp çiftçi ragnar'ı hatırlıyorum, efkarlanıyorum.
bu haftaki bölümü epik tatta bir iç savaş anlatımı olmuştur. flash back'lerle ve duygusal iniş çıkışlarla kanın gövdeyi götürdüğü savaş meydanı sahneleri iç içe idi.
Son bölümde ivar koltuk değneğini atıp desteksiz yürüyünce afedersiniz artık hassiktir dedirten dizi. Kemiksiz değil mi lan bunun bacakları nasıl duruyor ayakta. Rolloyu görmekte ayrı bir heyecan yaptırdı.
Be amına koduklarım spoiler denen bir buton var.
sezon arasına girerek seyircisini sıkıntılı bir bekleyiş içine sokan yabancı dizi.
fragmanlara bakılırsa lagertha yengenin de fena bir şekilde veda etmek üzere olduğu dizi. ama tabii fragmanlar gaza getirip seyrettirmek için olduğundan yine de belli olmaz.
Başlamayı duşunduğum dizi bakalım nasılmış.
Beni orgazm yapan dizidir. Zaten iskandinav ülkelerine, kültürlerine, tarihlerine meraklıyımdır bu dizi de benim için bir lütuf oldu, bağımlı yaptı beni.

Ragnar reis gözlerine kurban.
2 gün önce yayınlanan son trailer'da yeni sezonunun 28 kasım'da başlayacağı duyurulmuş olan history channel dizisi.

https://youtu.be/SLOa9s1q_Ug

Bu da sanırım dizinin en çok izlediğim, geri sarıp sarıp oyunculuğu kıskandığım sahnesinden bir kesit:

görsel
Narcos'un aksine başrolsüz yeni sezonunu izlemeyi beklediğim dizi.

Ivar'ı sevmediğim dizidir aynı zamanda. Bjorn adamdır. Nokta.
6. sezonu 28 kasım'da yayınlanacak olan history channel dizisi.
Yeni sezon kasımdaymış.. bekliyoruz!
ragnar'dan sonra çok da şaapmayan dizidir. zaten merak eden açar wikipe... aaa yasaklıydı sahi o! atv izlesin merak eden.
Yillardir inatla izlemedigim diziydi kendileri. En sonunda kirdim inadimi basladim 5. Bolumdeyim. Acikcasi kan, savas , dovus oldurme vahset neyse iste izleme taraftari degilim ama bunlari bi kenara birakirsak guzel dizi. Sadece ragnar fazla tatli ve fazla yakisikli. Herkes cirkin bir o yakisikli gibi. Neyse evet malesef olecegi spoilerini da yemistim. Iskandinav mitolojisini zaten severim. Onceden izlesem bi sey kaybetmezmisim aslinda.

Edit: ayyy durun aklima ne geldi. Burda bi abi vardi ragnar pozlari veren. Kimdi o ya???
götünde kurtla gezen kodumun Vikinglerini Sanki çok havalılarmış gibi anlatan boktan dizi. ömrümde izlemedim, izlememde.

Edit: haksızlık ettiğim diziymiş bugün ilk bölümünü izledim Gayette mükemmel bir yapımmış.
vikingleri anlatan tarihi dizidir. aslında tarihe biraz kurgu da karışmış gibi. an itibariyle beş sezonu mevcuttur ve hala devam etmektir. Amerika televizyonlarında "History Channel" kanalında yayınlanıyor.
yalan, ikiyüzlülük, ensest, gavatlık, ihanet, cinayet vs. gibi ahlaksız öğeler barındıran dizi.
izlenmesi gereken tek yabancı dizi açık ve net.

Ama ragnar, athelstan' la bir başkaydı.