bugün

Terör.

Geçerken tekrar ücret ödenen köprü.

2 birim maliyetle hazirlanan 10 birimle devlete fatura edilen yol.

Seçim, referandum, öncesi evet propagandası.

Jop.

Biraz düşününce gayet yararlı çalıştığı görülür.
sosyalist olup, 2017 de hala devletcilik diyenler gelip bu başlıkta ağlamasın.

devletlerin, vatandaşlarından vergi almasını meşru gördüğünüz müddetçe vergilerden iflahınız kesilecektir.
zam olarak dönmüyor mu? ben öyle biliyorum.
duble yollar, her seçim zamanı makarna dağıtımı gibi hizmetler olarak dönüyor diye cevap verilebilecek soru.
(bkz: Suriyeli)
(bkz: jop)
(bkz: biber gazı)
(bkz: faşizm)

şimdi çıkar alıngan bir polis bıdı bıdı eder "senin verginden bana düşen bu" diye. lan dalyarak, ben mi sana polis ol dedim? ben mi seni öldürdüm stadlarda, sokaklarda, bayramda, seyranda? seni zorla polis mi yaptım? sana asıl mesleğini yaptırmayan ben miyim?

mühendis, öğretmen, bok, püsür olmak için sınavlara girip yıllarca dirsek çürüttün. sonra ne oldu? yarak gibi işsiz kaldın çünkü ya atanamadın ya da hükümetin ekonominin anasını sikmesi yüzünden mesleğini yapamayıp mecburiyetten polis oldun. sonra 6 aylık kursta sana verdiler gazı: sen sıradan vatandaştan üstünsün. sen aslansın. sen kaplansın.

gün geldi savunmasız sivil vatandaşın barışçıl gösterisine attılar seni. gün geldi sınırdan düğün dernekle aldıkları teröristlerin döşedikleri bombaların üstüne. ve tüm bunları yaparken sizleri tarikâtlerin, cemaâtlerin kucağına ittiler. sonra o cemaâtlerin, tarikâtlerin oyunlarından sonra siz kötü oldunuz. işinizi, onurunuzu, ekmeğinizi, özgürlüğünüzü elinizden aldılar. hele hele kendilerini, yeğenlerini yasadışı işler yaparken yakaladığınızda sıra dayağına çektiler; hain bile ilân ettiler.

sizi insanlığınızdan çıkartanlara düşman olun siz polis arkadaşlar. insanlığınız için uğraşanlara değil.
Yol, su, elektrik.... şaka şaka

Zam, zam, zam...
F16 nın bize bakan namlusu olarak dönüyor.
kafası hariç 20 cm olarak.
fahiş fiyatlı köprü olarak.
daha çok vergi olarak tabii ki, soru mu bu?
Gemicikler, ayakkabı kutuları +yol, yemek, ssk, 20 bin lira millet vekili maaşı.
Kaldırımları sarıya boyuyolar bazen. O falandır herhalde.
makarna, kömür.
Öpücük olarak dönüyor. En yakın belediyeden gidip talep ediniz..
(bkz: am) sonra o amlara hükümete yakın işadamları koyuyor.

edit: adam demişim özür diliyorum. allahım da milletim de beni affetsin

görsel
örtülü ödenek ve yandaş şirketlere kamu ihalesi olarak gidiyor dönmüyor.
görsel
vergiler bize dönmüyor, direkt bunlara giriyor.
Türkiye cumhuriyetinin altını oysunlar diye beslenen tarikatlar olarak.
valla açıkçası sadece daha fazla vergi olarak geri dönüyor gibi geliyor bana.
Hakkını arayamasın diye Baskı araçları olarak geri dönüyor.
bize birşey olarak dönmüyor, genel de yancı hırsızlara ihale mihale şeklinde dönüyor.
tayyip bu kadar ızdırap yetmez deyip ; yancılarını salıp, maadem taaipi sevmiosuun
o zmaan taaipin yaptıı yollardan da geçme tmaaaamıaa dedirttirerek komboyu tamamlatıyor.
para vererek kullandığımız kamu hizmetine dönüşüyor, sonra da orayı işleten firmaya ödeme yapılıyor. çünkü nedense bir garanti veriliyor o sayıya ulaşılmayınca da devlet veriyor. e abi hani nerede bu işletmeciliğin riski. adamın riski yok ki. kesin garanti alıyor ve kaybetme ihtimali sıfır.
Şemsiye en açılanından.
Jop, biber gazı, toma.